Poslední skotský král (2006)

Příběh o skutečném krutovládci, který jak podotkne doktor Garrigan byl vlastně takové přerostlé dítě. Idi Amin vládl v rozmezí let 1971 až 1979 a za tu dobu nechal zabít 300 tisíc lidí. Ve filmu se dlouho nezdá že byl opravdu takovým diktátorem, vše se začně vyjasňovat ve druhé polovině a to ještě velmi nenápadně. Myslím že metody Amina byly mnohem mnohem horší a film se jich dotýká jen velice nerad a pozvolna. Forest Whitaker se převtělil do své postavy vskutku přesvědčivě. Místy z něj opravdu mrazí a vytváří kolem sebe onen pověstný neklid šílenců.

Dablér (2006)

Příjemná francouzská komedie o prekérní životní situaci, do které se dostane bohatý sukničkář. Film umí pohladit a na Alice Taglioni se moc hezky kouká, kdo by ji nechtěl mít alespoň na týden v bytě. Francois Pignon tentokráte nevýrazný, ale je docela možné že právě takový měl přesně být hlavní představitel. Po skvělém Drž hubu! Přece jen ústup z pozic pro Vebera. 55%

V říši Stříbrného lva (1965)

Přece jen o dost slabší pokračování výborného Divokého Kurdistánu. Začínají se projevovat chyby, které byly k vidění už i v mexické sérii, prostě natahovaná kaše už tak dobře nechutná. PS: Prosím pěkně. Děkuju pěkně. Prosím pěkně. Děkuju pěkně. .... Když Angličané hloubí díru stojí to za to:)

Michael Jackson: Number Ones (2003) (video kompilace)

Začátek a konec trošku slabší. Určitě by šel udělat ještě minimálně jeden zcela rovnocený výběr hitů (Scream, Jam, ...). Nikdy jsem nebyl žádný fanatický fanda Michaela Jacksona, ale zcela bezpochyby je možná nejvýraznější osobnost druhé poloviny 20. století.

International (2009)

Pro mě mimořádně zajímavý a oblíbený žánr. Takové thrillery já prostě můžu. Scéna se sledovačkou zakončená v muzeu plně uspokojila mé akční choutky. Clive Owen opět přesvědčivý jako již tradičně. Naomi Watts si bohužel moc neužijeme, její role není tak veliká jak se na první pohled zdá a po polovině snímku na plátně už objeví pouze jednou. PS: Z toho bankovního sektoru začínám mít povážlivě strach. PS: Druhá projekce bohužel odhalila, že Bourne je pouze jeden a agent Salinger mu nesahá ani po kotníky. 60% hlavně za scénu v muzeu.

Policajt ze sámošky (2009)

Film začíná jako komedie o nešikovném policajtovi, který má v životě trošku smůly a teď momentálně řeší lásku v obchodním centru, kde pracuje jako ochranka. Tímto k první půlhodině snímku. Další část už nápadně připomíná Smrtonosnou past. Osobně Kevina Jamese moc nemusím. Jeho hlášky jdou dost mimo mě. Tady hraje sympaťáka, kterému člověk upřímně fandit musí. Mé hodnocení se zaseklo na dvou hvězdičkách a celkově mě nejvíce potěšila hlavní píseň, která je mimořádně chytlavá. "I Can't Hold Back" - skupina Survivor, která má na svědomí největší hity z Rockyho. Ta hitovost je znát! 45%

Stmívání (2008)

Se Stmíváním sem zažil takový problém. Před spuštěním DVD do mechaniky jsem se obrnil tím že to je přece upírská romance a tudíž nemůžu čekat horor ani náhodou. Ano, první vlna zájmu o tento film mě plně minula a já jej vídím až jako 4382 uživatel. Film začíná a já nemám minimálně první polovinu co namítnout. Dokonce mě ta romantická hra nejenže nenudí, ale i baví. Mladý Edward háže jakési macho postoje a pořád omílá jak strašně moc nechce ublížit Belle a přitom za ní pořád lozí. Tady už začínám tušit nějakou levotu. Ta začíná vycházet na světlo s druhou polovinou, kdy nelogičnost střídá nelogičnost. Když po Belle začně jít ten druhý upír. Tak proč kvůli tomu ji vezou až někde do Phoenixu? Proč jej nezabijí hned v těch lesích na severu? Dozvídáme se že zabít upíra není vůbec lehké. Ale samotné zničení Jamese proběhne naprosto bez problémů a rychle. A ještě k této pasáži. Čekal jsem nějaké pořádné finále a bitku jak se patří. Místo toho ostatní upíři "rozuřeného" Edwarda uklidili a sami se postarají o likvidaci. Konec už je blbákov na druhou, Když někdo neumí tančit ploužák, tak to je zlé. Samozřejmě nechali ještě tu špatnou upířici Viktorii takže už víme o čem bude druhý díl, pak dají třetí díl protože ten si připravili těma historkama o zrodu vlkodlaků a upírů (nenápadně to připomíná Underworld). A tak to půjde dál a dál dokud na to lidi budou chodit. Jak by řekla Kelišová "To je hnus velebnosti."

Zběsilost v srdci (1990)

David Lynch někdy umí překvapit i normálním filmem. Odmyslíme-li tedy tu čarodějnici na koštěti:) Willem Dafoe je neskutečně mimo až sem valil oči, škoda že nedostal ještě více prostoru, protože vytvořil parádní postavičku. Režisér se tentokráte zbláznil do šminek (červený lak na nehty a červená rtěnka) a taky si nedal pokoj s motivem ohně. Ale hodnocení? 70% PS: Metal forever a Elvis taky ujde.

Neznámý (2006)

Neznámý pro mě byl naprosto neznámým filmem, když jsem přišel do půjčovny. Takže při jeho projekci sem moc nevěděl co očekávat. Příběh zajímavý, herci osvěžující, hlavně tedy Caviezel a o nějaké rozuzlení s mnoha dějovými zvraty taky není nouze. Takový ten klasický film za 3 hvězdy, který si každý rád někdy pustíme a za pár dní o něm ani nevíme. 50%

Inland Empire (2006) odpad!

Něco se dost škaredým způsobem nepovedlo. David Lynch natočil vynikající filmy (Mulholland Drive, Lost Highway, Blue Velvet ) a teďka natočil hotovou kravinu. Fuj, hnus, nikdy více se nenechám trápit Inland Empire tři hodiny v kuse. První hodina pominuli ty králíky je celkem dobře snesitelná. Točení filmu působí nevšedně a zajímavě. Divák se chytá. Poté Lynchovi přeskočí kolečko a jde to celé tam kam i královna musí pěšky. A to nepočítám tu amatérskou kameru. Která je opravdu místy hodně amatérská. Nevím pro koho tohle Lynch točil. Pochybuju že pro lidi. Rada pro ostatní co to ještě neviděli. Nedívejte se!