Toy Story: Příběh hraček (1995)

Tak takhle to tenkrát celé začalo. První celovečerňák od Pixaru se povedl a na svou dobu byl přímo přelomový. Pokud se chce člověk dozvědět více měl by si určitě pustit dokument Příběh Pixaru. Právě Toy Story je zde věnován notný prostor. Jinak Příběhu hraček nelze vytknout vůbec nic. Výborná animace, příjemné vtípky a sympatičtí hrdinové. Nejvíce mě dostával věčně nejistý Dinosaurus. Jasných 5 hvězd.

Poklad Aztéků (1965)

Ze všech tří hlavních postav, které ztvárnil Lex Barker je postava Dr. Sternaua pro mě nejmíň zajímavá. Vždyť se nejedná o kdovíjakého bombarďáka, který všechny skolí svou sebejistou pacičkou. Tady dokonce i on sám semtam jednu utrží. Celkem si to tady 3x rozdá s úhlavním padouchem v provedení již tradičního Rika Battaglii. Ralf Wolter tentokráte také trošku slabší oproti zavedeným pořádkům.

Sirotčinec (2007)

Bohužel své hodnocení nemohu zvýšit:( Atmosféra přímo výborná ale z některých scén šlo udělat pravé peklo, což se bohužel nekoná. Například scéna s vymítačema si o podobné vyústění přímo říkala. Nervy napnuté k prasknutí a výsledek prakticky žádný. Stejně jako hra se zapykáváním. Jinak oceňuji přece jen že Sirotčinec působí originálně jak svým provedením tak svou těžkou předvídatelností. Herecké výkony jsou výnikající.

Kat: Válečná zóna (2008)

Vedle nového Punishera vypadá jeho starší bratříček z roku 2004, kdy hrál hlavní roli Thomas Jane, jako rodinný film. Punisher: War Zone je pro tuto akční nekompromisní krvárnu nejtrefnější možný název. Padouši jsou geniálně šílení (člověku netrvá dlouho a musí si bratry Jamese a Billyho zamilovat). Ústřední hrdina prakticky raději nemluví a ustřeluje protivníkům hlavy a jiné části těla. Trošku nadhodnocuju, ale prostě jsem se skvěle bavil, film mi hezky utekl a myslím že se jedná o nejlepšího možného Punishera. 70%

Terminator Salvation (2009)

Kdepak nevydržím déle s pocity, které ve mě nový Terminátor zanechal a podělím se s nimi. Tak zaprvé samozřejmě že se jedná o úplně nový druh filmu o fešákovi, kterého vyrobili s kovovou kostrou za cílem vylidnit planetu. Zatímco první díl byl temný až běda, druhý díl byl chvílemi trošku rodinný a třetí díl komediální. Přichází nám na řadu apokalyptická verze. První abych zhodnotil film. Počáteční hudba s titulky přímo vynikající. Nechápu tady komentáře typu že Danny Elfman. Naopak já tleskám. Akce se nám rozběhne po úvodních titulcích a my můžeme sledovat Zemi po jaderné válce. Musím uznat že tvůrci odvedli dobrou práci. Bezútěsná krajina nevypadala nikdy lépe. Zaváté cesty pískem, zničené Los Angeles. Scéna s helikoptérou je natočená neuvěřitelně z několika úhlů. Nejlepší akční sekvencí je honička s Mototerminátory. Opravdu sem málem vykřiknul v kině, když motorka narazila do LZ. Akční stránka ale mohla být výraznější. To je bez debat. Konečné zúčtování není špatné ale něco tomu už zkrátka chybí, ale přece jen se jedná už o 4. díl, takže se nic neděje. Co se týče dialogů, vypadají věrohodně! Přece jen se nacházíme v budoucnosti kdy lidé jsou hubeni a dostávají pěkně naprdel. Takže je prosím omluvte že nerecitují ze Shakespeara. Prostě stručně velmi stručně. Ono stejně minimálně u dvou hlášek jsem se i pousmál. Co se týče herců jednoznačně asi jako každého mě nejvíce chytila postava Marcuse Wrighta. Přece jen jeho životní příběh je nejzajímavější. Christian Bale se už v poslední době objevil v čem se dalo, takže je už dost okoukaný a ohraný. Tady to ale naštěstí na něm moc nestojí. Celkový souhr. Lehce lepší než třetí díl, ale určitě parádní sci-fi. Názory že McG to nezvládl neberu v potaz. O tom to totiž pánové a dámy vůbec nebylo. PS: Taky se mi nelíbí jak na ten film tolik lidí plive. Já říkám pořád lepší než drátem do oka. PS2: Po projekci na blůčku 8.12.2011 dávám hvězdičku navíc. 4. díl uzrál, temný je dostatečně a oproti slabé 3 se jedná o arcidílo. PS3: Nevím co se to se mnou stalo, možná jsem opět poněkolikáté filmově dospěl, ale 4. díl je téměř ostuda a za tu prvotní recenzi tady bych si nejraději naliskal. Salvation se vůbec nedá označit za dobrý díl. 60%

Austrálie (2008)

Režisér z Austrálie, herci z Austrálie, určitě se natáčelo v Austrálii, příběh se tam odehrává a film se jmenuje Austrálie. Pomalu to vypadá jako začátek článku "Vše co jste chtěli vědět o Austrálii, ale báli ste se zeptat":) Film s naprosto přestřelenou délkou, tady to chtělo střihačské nůžky, protože přece jen do 90 minuty jsem neměl k filmu jedinou námitku a byl sem odhodlán nakopnout své hodnocení na možná 4 hvězdy. Poté ovšem přece jen se kouzlo pomalu začalo vytrácet a já se začal čím dál více vrtět v křesle. Ale už ani ne z nedočkavosti jak tohle celé skončí, ale prostě už mi film neměl moc co dát. On celkově na mě působil dojmem že je trošku poslepován z několika dílků. PS: Dětský vypravěč? Proč ne. Ale zastínil tím obě naše megahvězdy. Takže nakonec hraje v hlavní roli jen ta krásná země s názvem Austrálie. 35%

Bubba Ho-tep (2002)

Bože to byla ale blbost! Zatímco u jiných snímků by tato věta neznamenala nic povzbudivého musím říct že tento film tím vlastně chválím. Bruce Campbell jako Elvis Presley a jeho černošský kamarád Jack, který si myslí že je JFK. Takže zde máme Kinga a pana Prezidenta. Samozřejmě se zde dozvíme jak to tehdy bylo s Marylin Monroe a taky pravdu o atentátu v Dallasu, kdy chybí Kennedymu kousek mozku, jenž byl nahrazen pískem. Oba naši hrdinové tlející v domově důchodců svádějí bitvu s mumií, která jim přišla vysát život přes anální otvor:) Závěrečná akční řežba: Elvis s chodítkem, JFK na vozíčku verzus Mumie. 60%

Výměna (2008)

Clint Eastwood opět vybral příběh, který napsal sám život. Tentokráte nerozebírá nic menšího než únos malého chlapce, brutální vraždy dětí, podstatně si rýpne do LAPD a ještě nám naservíruje jako na zlatém podnose "ozdravnou" kůru v psychiatrické léčebně. K tomu nám přisype svůj výběr hudby a obsadí to zajímavými herci. Z nichž mě zaujali hlavně policejní kapitán Jones (Jeffrey Donovan) a John Malkovich. Jedná se vskutku o vynikající film, ale trošku mě zaráží nominace na Oscara Angeliny Jolie. Přece jen ve druhé polovině snímku, kdy se podstatná část děje přesune do soudních síní, tam jen tak sedí v kloboučku a kouká. 85%

Franklyn (2008)

Vizuální stránka filmu za 1, ale tohle si už nikdy nepustím. Čekal jsem akci a dostal jsem psychodrama.

Nestyda (2008) odpad!

Medvídek byl opravdu hrozný, ale Nestyda je totální odpad. Janu Hřebejkovi se začínám divit proč se pouští do podobných filmů, které nejsou ani zábavné ani duchaplné. Teď se koukám že Nestyda je zaškatulkován do komedií :) Jiří Macháček jak už jsem si zvykl za poslední dobu opět tragický. Pane Hřebejku proberte se! PS: Kdo za tohle si dovolí vyhodit peníze v kině musí být naprostý blázen.