Věk nevinnosti (1993)

Trošku nudící Scorsese, ale přece jen se nejedná o podraz typu Počítání mrtvých. Daniela Day - Lewise mi bylo líto, protože si s ním osud nehezky zalaškoval. Bohužel vždy přistoupil na něčí hru. Hlavně v kontextu Scorseseho tvorby 70% a to hlavně z důvodu že nejsem žádný fanda kostýmního žánru a jemných gest.

Krokodýl: Návrat do krvavé laguny (2007)

Přece jen o něco lepší film než Krvavá laguna. Krokodýl zde je neuvěřitelný macek a jedná o krajně nebezpečné zvířátko. Hrají zde známí herci, takže i z tohoto hlediska spokojenost. Závěrečné scény jsou chuťovkou na nervy a začáteční klid před bouří taky ujde. Zkrátka povedený filmík a v žánru Animal Horor se jedná o to nej co bylo za posleních pár let natočeno, přesto od Čelistí je tohle na hony vzdáleno. 50%

Černá kniha (2006)

Ultrabrutální konec a lidé rozstřílení na cucky, dámy a pánové Paul Verhoeven. 75%

Vikingové II (2008)

Outlander je příjemné sci-fi. Filmík s podobným námětem tady přece jen už zase nějakou dobu chyběl a tak jen dobře, že můj zrak opět mohl spatřit nějakou tu vesmírnou potvůrku. Možná je trošičku škoda zbytečně doslovného konce. PS: Nevěřil jsem vlastním uším když Ježíš Kristus James Caviezel na začátku filmu utrousil slůvko "FUCK". Tohle bylo opravdu nečekané:) 50%

Kanibal! Muzikál (1993)

Krásné písničky, několik povedených záseků, ale ke konci film ztratil totálně šťávu. Co to je vlastně ten Špadojňkl? Humor je absurdně krásně ohavný a patřičně blbý.

Její případ (2005)

Nikdy bych něvěřil že se dokážu vydržet dívat na film s podobným námětem, protože upřímně řečeno mě tyhle filmy, kdy někdo bojuje za svá práva v případu sexuálního obtěžování, nějak nezajímají. Tentokrát jsem ale udělal vyjímku a určitě nelituju. Charlize Theron potvrdila svůj talent. Film místy dokáže být i řádně nechutný. No abych to zkrátil, my chlapi umíme být někdy i pořádné hovada:( Jinak Woody Harrelson po dlouhé době v pořádné roli, která mu sedla.

Pravidla moštárny (1999)

Skvělý a krutý Lasse Hallstöm, který se se svými postavami ani trošku nemazlí a to celé činí s takovým dojmem, že vlastně o nic nejde. Celé to působí až neuvěřitelně. Postavy jsou zde velmi výrazné a každá si prožívá svůj pohnutý osud. Pojítkem mezi nimi je "Spidey" Tobey Maguire. 80%

Strašáci (1971)

Studie násilí z anglického venkova mě uspokojila. Postupně vygradované napětí až po nevybíravé násilí. Dustin Hoffman v roli amerického matematika se postupem skvěle přeměňuje v člověka, který je sledem událostí a pod tlakem nucen ochránit své obydlí a bojovat o život. 80%

Eso es (1982)

J-PB v jedné ze svých typických rolí, kdy hraje opět bouráka co umí rozdat dobře mířenou ránu pěstí přímo do čumáku. Lozí tady za jízdy po autě a po letadle. Filmu rozhodně nechybí odvážný humor. Hitler jako milovník vybrané hudby? No proč by ne. 65%

Ďáblova cesta (2007) odpad!

Taková malá katastrofa a obrovská past na lidi. Přiznávám po zhlédnutí traileru jsem se nechal také polapit. Nenechte se ale vy ostatní mílit a vyhněte se tomuto snímku raději obloukem. Neuvěřitelná kravina, chvílemi nebetyčně nudná.