Únos (2006)

Tohle spíše mělo běžet jak předfilm pro X-Files :)

Pro ptáčky (2000)

Geniálně precizní podívaná.

Rivalové pod rudým sluncem (1971)

Zajímavý a trošku netradiční western s nádechem orientu. Mezinárodnímu obsazení vládne skvělý Mifune, který svého samuraje na divokém západě nemohl prostě prodat lépe. Alain Delon v záporné roli se mockrát nezjeví. Ursula dokonale prodá své půvaby a při sledování Charlese Bronsona si divák vlastně jen uvědomí, že toho kromě Sedmi Statečných a Tenkrát na Západě spolu s tímto filmem více kvalitního westernům neposkytl. 70%

Společenství vlků (1984)

Myšlenka dobrá, provedení zajímavé ale dialogy a celkové vyznění o ničem. Ve filmu slyšíme nesčetné příběhy, ale kde zůstal děj, ptám se já? Kdepak tohle můj šálek kávy rozhodně nebyl. Vše bylo poněkud zdlouhavé a utahané. PS: Viděl jsem již 4 filmy od Neila Jordana a dá se říci, že žádný již nepřidám. Styl jeho vyprávění mi zkrátka nesedí. Ani jeho Interview s upírem jsem nedokázal plně ocenit.

Pidihajzlík (2006)

Trošku se divím, ale fakt to byla celkem příjemná blbůstka co mě docela pobavila.

Peříčko (1997) (pořad)

Vynikající pořad pro mírně pervézní Čechy:) S odstupem času se skvěle bavím, ale svého času to byla novinka a myslím že na obrazovce sem neměl oči přilepeny jen já.

Bokovka (2004)

Příjemné posezení u sklenky dobrého vína aneb další poznatek, že na světě existuje ještě jeden nápoj kromě piva. Kvalitní podívaná, která nám nabízí z každé číše něco jiného, podobně jako je tomu u vína. Humorné situace si podávají ruku s romantickými chvilkami. Přesto ani v komedii ani v romantický cajdák tento film nikdy nedoroste. Film je otevřený a prakticky sem ani žádný závěr nečekal, což musím uznat je velice dobře. Jsem moc rád že Paul Giamatti, jinak mistr vedlejších rolí konečně dostal svou velkou šanci, trošku tím pádem ve filmu hraje sám sebe a já si ani moc neumím představit v roli Milese někoho jiného. Thomas Haden Church je naopak typicky sebestředný, nerozvážný a trošku i přihlouplý. Zkráta duo díky kterému utekly 2 hodiny jako voda a já měl nutkání pustit si Bokovku ještě jednou anebo alespoň si otevřít láhev dobrého Pinotu. 75%

Sim Salabim (2008)

Výborný instruktážní filmík, aneb co vše se může přihodit trojici Kouzelník, Králik a Klobouk, když ušák nedostane najíst.

Nepřemožitelný (2006)

První film o americkém fotbalu, který mě přinutil si sednout a konečně si trošku alespoň přečíst pravidla Amerického fotbalu. Nastudovat tabulky a historii NFL + Superbowl. Protože já jsem opravdový lajk této hry. Film Nepřemožitelný je takový klasicky příjemný snímek z produkce Walta Disneyho. Příjemná výprava, celkem svižné tempo a nezbytné napínavější scény. Na konci filmu byl Vince Papale takovým mým osobním hrdinou. Až mě někdy mrzí že u nás nedokážeme našim sportovcům také vystavět trošku filmový pomník a že by si jich to zasloužilo hodně. 60%