Horton (2008)

Originální animáky se jen težko dají ještě vymyslet. Horton se o to pokouší, ale věková hranice se mi zdá být zde posunuta trošku dolů. Zde se hodí nejvíce škatulka: Animovaný, dětský a rodinný. PS: Nejvíce mě nadchl pokémoní Fight. To byl řádný úlet.

Ďábel nosí Pradu (2006)

Trošku se jedná o novější Pretty Woman. Ale to pouze postavou akorátního a ochotného Stanleyho Tucciho. Jinak je to taková trošku šablonka. Nová práce, hodně povinností, ztráta přátel, ztráta partnera, nový partner, noví přátelé, .... Jak tohle jen dopadne? Uvědomí si Andy co je pro ni důležitější? Může vlastně Miranda žít jiný život než ten který vede? K čemu je tenhle modní průmysl vlastně dobrý?

U mě dobrý (2008)

No u mě dobrý moc ne. Pane Hřebejk co má znamenat ta první polovina filmu? O co tam vlastně má jít? Chápal jsem to trošku jako reklamu na rybaření, McDonalds a cigarety. Opravdu si stačí film pustit v momentě kdy skořápkáři oberou Vladyku. Pak už je k vidění česká odpověď na Dannyho parťáky. S kterou jde ruku v ruce pro mě nostalgie na ty časy, které se již nikdy nevrátí a které uměl Hřebejk podat jak v Pelíškách tak v Pupendu. Mé resumé: První polovina o ničem a druhá strhnující. 65%

Bratři z donucení (2008)

Nechutné až na samou hranici snesitelnosti. Příběh si zkrátka napsalo úvodní duo herců sobě přesně na míru. Nejvíce mě odbourala scéna kde bidet je neuvěřitelně nahrazen umyvadlem a koberečkem:) Tento film znamená pro Willa Ferrella jednoznačný návrat do první ligy trapáckých komedií a to dokonce hlavní branou. Doufám že se ještě někdy v budoucnu tahle dvojka hovad vrátí :) 75%

V údolí Elah (2007)

Slušná kriminálka s válečnou tématikou, ale na to že ji natočil takhle talentovaný režisér tak by výsledek asi měl být více znát. Tommy Lee Jones hraje úžasně a celému filmu jednoznačně vévodí. Jeho historku o Davidu a Goliášovi jsem si náležitě vychutnal a musím se ji naučit abych ji jednou také takhle mohl podat svým ratolestem. Možná mi to nebudete věřit ale já opravdu netušil že postavu vyšetřovatelky hraje Charlize Theron, přitom jsem si říkal že je mi ta herečka něčím povědomá. Jinak těch známých herců se tady mihne opravdu hodně což je příjemné. Bohužel film skončí vlastně tak nějak nijak, což mě po celém průběhu hodně zamrzelo. 65%

Magnolia (1999)

První dvě hodiny filmu jsou naprosto excelentní, celou dobu jsem žasl nad tím jak nás po takovou dobu může PTA držet v napětí, až jsem si často říkal " To není možné, že zbývá ještě tolik času do konce, o čem to může ještě být?" Nakonec se odpověď našla sama, protože poslední asi hodinu se něco v ději zlomilo a film mě trošku přestával bavit. Veliká škoda, tento snímek by si totiž určitě zasložil plné hodnocení. Tom Cruise tady hraje nelidsky skvěle. Ale on zde vlastně vůbec nikdo nepředvádí špatný herecký výkon. Vše je náležitě precizní. bohužel jak říkám ty žáby ... 75%

Pěsti smrti (1976)

Velmi chaotický dějový bordel převáží nad vynikajícími kung-fu bitkami. Psat mezi hlavní postavy Jackieho Chana je jeden z největších podvodů na filmové diváky všech dob. Jestli tady stráví nevýrazných 10 minut celkem tak je to ještě hodně.

Pán draků (1982)

Skvělá zábava, až je to k nevíře že tento šikovný chlápek má dneska v roce 2009 již 55 let na triku. Jackie to zkrátka umí stále a je někdy až s podivem co vše ještě dokáže vymyslet, aby jeho filmy nevyznívaly fádně. Tady se vrhnul trošku do sportu a výsledek myslím není vůbec špatný.

Batman: Dead End (2003)

K dokonalosti tomu moc nechybí:) Je neuvěřitelné co vše dokázal Sandy Collora po technické stránce s filmíkem. Za takové efekty by se nemusel stydět lecjaký áčkový film. Pro mě naprostá povinnost vidět tuto pekelnou akcičku.

Darkman (1990)

Dnešní přepapaní fanoušci musí žasnout jak vypadal takový komiks v roce 1990. Darkman má smůlu v tom, že toho moc nějak zajímavého nenabízí. Příběh o pomstě jsem viděl zhruba 100x v minulosti a často mnohem lépe. Sam Raimi natočil pravděpodobně svůj nejslabší film, kde do hlavní role Liam Neeson ani moc nesedí. Závěrečné cameo je zajímavější než celý film. 50%