Červený pás (2008)

Velmi dlouho mi trvalo než si mě film dokázal získat, ale postupem času ve mě začínalo převládat krásné uspokojení. Film je opravdu netradičně zpracován, což rozhodně oceňuji. Přecejen lidi co se zajímají o Jiu-Jitsu musí mít jiné hodnoty než celá naše společnost, a tak je to v pořádku.

Oko bere (2008)

Oko sice bere, ale mě tohle moc nebralo. Herci asi na mě byli moc dětinští. Počítat karty v black jacku? Tento nápad jsme již viděli a myslím že mnohem lépe provedený. Pokud v Las Vegas zmlátí každého kdo tam přijede a něco vyhraje, tak mě udivuje proč tam lidi do toho škaredého papírového města vůbec jezdí.

Yes Man (2008)

Vynikající film a vynikají Jim Carrey, příjemně sympatická Zooey Deschanel. Snímek mě velmi pobavil a výtěčně nabil optimistickou náladou. Největší záseky jsem shledal při projekci Harryho Pottera a 300. To už jsem se opravdu neubránil smíchu. Vítej doma Jime. 90%

Jezero smrti (2008)

Předesílám že jsem si tento film pustil po romantické komedii Láska nebeská. Beru zpět svou myšlenku že bych se do Anglie chtěl odstěhovat, protože je tam hromada lásky a tudíž je to nejkrásnější místo na zemi. S filmem Jezero smrti přišlo zjištění že Anglie může být i místo kde vám nikdo nic nedaruje a ještě navíc vás terorizuje, píchá do vás nožem, a to celé si natáčí na mobil. Při sledování filmu mi vytanuly na povrch myšlenky na vynikající survival The Descent. Ke konci jsem se těšil z ultrabrutální podívané, když už prostě hlavní hrdince rupnou nervy a těm rozmazleným hajzlíkům roztříská tlamy. 80%

Láska nebeská (2003)

Bill Nighty v mých očích vyskočil v největší fiktivní rockovou hvězdu všech dob. Co slovo to perla:) Známí herci zde dostávají přímo skvostné role a nebyl zde nikdo kdo mi nečím vadil. Můj dojem z filmu je tak kladný a nadšený že jsem se na konci tetelil blahem a okamžitě bych chtěl do Anglie zavítat natrvalo. 85%

Hranice života (2005)

Klidně by se pod tento film mohl podepsat David Lynch, protože pro mě to byl přetěžký oříšek. Nebudu zakrývat že ani konec mi nikterak do děje světlo nevnesl. Hooodně podivný snímek, na který se člověk musí opravdu pekelně soustředit. 65%

Boxer (1997)

Ve filmu Boxer překvapivě o box nejde. Čekal jsem že Danny po návratu z vězení si vyřídí staré účty se všemi, kteří ze jeho uvěznění mohli. Ale nakonec z toho byl úplně jiný příběh. No nevadí. Daniel Day - Lewis stejně předvádí své herecké mistrovství v plné palbě. Mimoto mě ovšem tenhle film nechal překvapivě chladným a to i přes to, že se mě předchozí Ve jménu otce moc líbilo. 50%

Mrtvý vesmír (2008)

Polovinu filmu jsem hledal paralely na Alieny, protože ať se na mě nikdo nezlobí, ale Mrtvý vesmír se tomuto srovnání asi jen s těží vyhne.

Noční dravci (1981)

Trošku zbytečnější snímek ve filmografii Slye. Pár scén je slušných, jako například honička metrem a lanovka. Závěrečná wtf scéna potěší, ale nic víc. Rok nato byl naštěští Sylvester zachráněn vietnamským veteránem. 35%

Funny Games USA (2007)

Ústřední duo je krajně otravné a čekání na první konflikt je až zvrhle zábavné. Přes některé trošku nevěrohodné situace se film snaží o bezprostřední autenticitu a hercům se nedá prakticky nic vytknout. Škoda že kamera často nesnímá věci tak jak by měla a tak jako jediný brutálnější moment je zde představena rána brokovnice do prsou, za kterou se ovšem skrývá úskočný podvod na diváka. Naomi Watts je stále kočka a věk její atraktivitě pranic neubírá. Tim Roth je zde víceméně do počtu. K lepšímu hodnocení film nedostrkal ani zajímavý nápad a úvodní podařená půlhodinka. Zbytek se už víceméně táhne jako žvýkačka. PS: Nerozumím tomu, proč se stejný režisér tohle rozhodl pro americký trh znovu natočit. To v Americe nemají titulky? 60%