• Krátkometrážní
  • Hudební

Nespoutaný Django (2012)

Má to sice styl, herecké obsazení a děj není také nejhorší, ale že bych byl nějak extra unešen to ne. Myslím, že DiCaprio si tenhle snímek mohl odpustit a využít svůj potenciál v něčem smysluplnějším, samozřejmě opět brilantní výkon. Waltz absolutně nejlepší postava ve filmu, jeho výkon - 100%. Jamie Foxx si spíš mastil ego, ale jinak ucházející. Film přesně pro generaci do 26 let, což zahrnuje i mne, tudíž tak vysoké hodnocení ( Akce, krev, násilí a bradavky Kerry Washington, to je klíč k udělání filmu pro mladé ), být odchovancem klasických Westernů, tak bych moc nadšen nebyl. I přes dlouhou stopáž jsem byl přijemně spokojený, ačkoliv nevim kdy opět tomu svěřím svých 165 minut svého času :-) ... Takže tak.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Hobit je pro mě příjemným filmem, tolik nepřekvapil ( Po vizuální stránce se dalo předpokládat, že to bude pecka ) a ani nezklamal. Srovnávání s LOTRem je složité, zde chybí ta nadvláda temnoty a je to dost natahované, ale i přes to, to má být spíše pohádkovou fantasy než typickou atmosférou LOTRa. A toho dosáhl HOBIT dle mého skvěle. >>Veliké mínus<< je pro mne moderní humor - Postavy se občas chovají a hovoří jak lidé z 21. století ( a to mi sakra nesedí do říše Středozemě ! ) - To bych si odpustil a zachoval tomu roušku fantasy z dávných dob, ale budiž. Pro toho kdo to neustále srovnává s LOTRem je to zklamání, což by bylo samozřejmě i u mě jako fanouška té skvělé trilogie, ale spíš na to nahlížím jako na počátek něčeho nového. Samostatného celku. A ještě se uvidí jak si s tim Peter Jackson poradí, ale dokážu teď říci, že neočekávám zklamání z celkové trilogie HOBITa. U mě jasných 80%. Takže tak.

Jump street 21 (2012)

Doporučuji. Film 21 Jump street ze sebe nedělá bůh ví co a nebere se zcela vážně ( např. honička na silnici - vybuchující nákladní auto s kuřaty ). Rozhodně pobaví, potěší a od začátku do konce je o legraci postaráno. Po druhém shlédnutí názor neměním, ba naopak upevnňuji. Není zde co řešit, film si pusťte - 109 minut u toho strávených posléze litovat nebudete ;). Takže tak.

Avengers (2012)

Po grafické stránce - výborné ! Co se týče děje, jsem nebyl zcela uspokojen, ale špatné to není. Dáme dohromady bandu superhrdinů s egy, jak největší hotel v Dubaji a máme z toho zajímavou ''šou''. Co se dialogů týče, jsou brilantní, obvzlášť Tonyho Starka alias Iron Mana s ostatními superhrdiny. Občas to ve mě vyvolalo dojem, že schopnosti některých ''mstitelů'' zcela zastiňovaly schopnosti těch druhých. Každý, kdo má rád akci nebo sci-fi prvky komixových hrdinů si přijdou na své. Film se povedl a po celou dobu se na něj kouká příjemně i když bez určitého napětí, které mi chybí. Avšak jako fandovi akce a komixových hrdinů jsem byl uspokojen. Závěr: To co očekáváte, od toho patrně dostanete, tak to fungovalo alespoň u mě. PS: Sexy kočka Scarlett Johansson zajisté činí tento film velmi atraktivním ;)).... 25 nejoblíbenější film ( 20.12.2013 ) ??!! Chce sa mi grcať !!!! Takže tak.

Disaster Movie (2008) odpad!

THIS MOVIE IS A REALLY DISASTER !!! Lituju těch 90 minut, jež jsem tomuto ''dílu'' věnoval, můj smysl pro dobrý film byl znásilněn a zabit v uličce za pornokinem ošklivým Maďarsko-Rumunským romským transvestitou. BEZ KONDOMU ! Asi tak bych převedl zážitek z tohoto filmu do reálného života. Chaotické, nesmyslné, trapné, urážlivé a nudné. Již holt odzvonilo časům staré, dobré klasické trilogii Bláznivých střel, jenž šla považovat za mistra v oboru parodií, dnes to je pouze úchylné, trapné, dětinské a ani lidem na drogách to nemůže přijít zábavné. Pro tyto chvíle mi hodnocení ''odpad !'', přijde dost nedostačující :). Závěr: 90 minut intenzivního bouchání hlavou do zdi, způsobí stejné psychické následky jako slednutí tohoto filmu. Takže tak.

Soumrak mrtvých (2004)

Simon Pegg a Nick Frost opět nezklamali. Pokud se vám líbil snímek Jednotka příliš rychlého nasazení, tak vás Soumrak mrtvých rozhodně nezklame. Zde nelze nic složitého vysvětlovat, je to prosté - zábava, zombie a pěkná dávka anglického humoru, to znamená ledový klid, když na vás útočí tlupa zombie, vy si stihnete udělat čaj a promluvit si o tom co byste měli dělat, jelikož zřejmě zombie z Velké Británie si pořád ponechávají své ''britské gentlemanství'' i po smrti, tak nemusíte někam spěchat. Je to ten typ filmu, jenž si rád pustím vícekrát do roka a nelituji toho. Též doporučuji všechny filmy v nichž figuruje toto duo.Takže tak.

Jeff, který žije s mámou (2011)

Film určitě není pro velkou škálu diváků, málo komu se zalíbí, ale ten, kdo si v tom najde svůj smysl, si z filmu odnese příjemný zážitek, který tento 83 minutový snímek nabízí. V zkratce je to o chlápkovi, jenž je v životě neúspěšný, působící tragickým životně zklamaným dojmem, jenž okolo sebe nerozdává mnoho optimismu. Jedná se o člověka jenž v každém kousku bytí sebe sama a všech malicherností, jenž lidské oko stěží prohlédne, vidí ozubená kola osudu jenž do sebe zapadají a cestou propletených znamení vidí svůj osud ve vyšší smysl bytí k němuž byl předurčen. Jeho ideologie je, jdi po znameních jenž Ti svět nabídne a dostaneš se do cíle jenž Ti osud přichystal. Právě toto působí velice depresivně, jelikož to vypadá jako, kdeby se malý jezevčík honil za svým ocasem s iluzí, že jej jednoho dne dostihne. Závěr filmu bych hodnotil duševním naplněním, že člověk může dosáhnout v cíle jenž věří, ačkoliv jsou sebevíc bláznivá a okolím nechápána. Věř sám sobě a osud Ti přichystá to po čem toužíš. Takže tak. Mile mne překvapil Jason Segel, jenž svou roli zahrál v mých očích perfektně a ačkoliv ho znám spíše z komediálně založených snímků, tak jsem mu tuto vážně hranou roli skálopevně věřil. DOPORUČUJI !