Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Tak konečne som sa dostal k tomu, aby som napísal niečo k tomuto filmu a prvému dielu, veľmi očakávanej trilógie Hobit. Ešte predtým než sa do toho pustím, tak chcem povedať že som veľký fanúšik Stredozeme a všetko okolo Pána Prsteňov je pre mňa jednoducho úžasné. Takže prednedávnom som si pozrel aj konečne rozšírenú edíciu, ktorá film síce nepredĺžila o toľko ako pri Pánovi Prsteňov ale boli to také skrašľujúce detaily. Asi ako 99% z nás čo sme tento film videli sme doňho šli z veľmi veľkým očakávaním, čo ani nieje v podstate chyba, pretože sa o tomto filme rozprávalo veľmi veľmi dlho. Stretol som sa z názormi ľudí ktorý často porovnávajú tento film s Pánom Prsteňov čo zase nieje až tak dobré. Hobit má svoju vlastnú cestu a ja som nadšený, že môžem vidieť už len tú cestu ako to všetko začalo konečne na plátne. Herecky mi to tam úplne sadlo, len škoda toho nepodareného českého dabingu ktorý sa mi absolutne nepáčil a asi by mi mohli viacerí protirečiť ale nieje nad originál anglický dabing. Veľmi ma potešilo že odhalili viacero miest, ktoré sme predtým nevideli, ako napríklad pohľad na Kraj z hora alebo na niektoré miestá v Roklinke, ktoré mi doteraz boli neznáme. Občas sa stane že tam sú časti ktoré by mohli byť lepšie využité už tak skúseným režisérom ako je Peter Jackson ale keďže som sa na tento film neskutočne tešil, tie menšie chybičky sa dajú odpustiť. Celkovo som sa do Stredozeme vrátil rád a vždy si rád pozriem aj Bonusové DvD ktoré bolo v tomto prípade veľmi bohaté, pretože verziu ktorú som si kúpil mala bonusové dvd ktoré mali asi 9 hodín možno aj viac čiže fakt zážitok.Takže moje záverečné hodnotenie Hobita prvého dielu je že dávam tomu 100%, isté nájdu sa filmy ktoré možno boli lepšie za rok 2012 ale pre mňa ako fanúšika Stredozeme je to ten najlepší pocit vrátiť sa znova do čias Stredozeme.

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Davam 5 hviezd but the end makes me so angry. Asi najväčším zaporom filmu je začiatok no potom sa to celkom dobre rozbehlo...no režisér to fakt strihol takým spôsobom že keby nebolo prvej hodiny tak by mohol celý príbeh posunúť a zároveň ukončiť. Takto vdaka tej hodine na začiatku mohol pribeh ukončiť v najlepšom a tak nechať veľké otvorené dvere do ďalšieho pokračovania.

X-Men: První třída (2011)

Veľmi veľmi super film ktorý sa vydaril na 100% a herec Michael Fassbender si od tohto filmu vyslúžil moju veľkú pozornosť pretože je naozaj veľmi kvalitný čo ukázal práve v tomto filme.

Wolverine (2013)

Neviem prečo som bol k tomuto filmu taký skeptický, asi kvôli hodnoteniu tu na csfd. Tak som si to nakoniec pozrel a myslím že celkom slušný film. Možno väčšina čakala viacej mutantov ako v X-men Origins: Wolverine ale vôbec to tomuto filmu z môjho pohľadu neuškodilo. No najviac asi ako všetci sa teším aj tak na X-Men: Days of Future Past pretože nieje nad hercov z pôvodného X-mena a veľmi kvalitných z Prvej triedy.

Křídla Vánoc (2013)

Musím povedať že keď som si pozeral recenzie,tak som sa na to vôbec netešil na ceste do kina,no nakoniec ma tento film milo prekvapil. Boli tam síce časti,ktoré boli trošku znudené ale inak herci veľmi obstojní, po hudobnej stránke to tiež bolo veľmi obstojné a na to aké filmy momentálne sa natáčajú v Česku alebo na Slovensku, tak tento bol naozaj obstojní preto hodnotím 70%

Živí mrtví (2010) (seriál)

Po prvej a druhej sérii zatiaľ hodnotím na 95% má to dobrý dej, postavy občas stagnujú ale inak super. No od 3 série neviem po úspešnej 1 a 2 sérii som v tretej čakal asi veľa...škoda bolo to dokola to isté tá istá vec dokola často sa stávalo že 1 diel bol úplne super potom tri boli nudné a potom zase 1 diel super takže preto hodnotím 3 seriu na 75% aj to len kvôli celkovej atmosfére seriálu. Úvod do 4 série je celkom fajn, uvidíme čo povie celá séria.

Muž z oceli (2013)

Tak a konečne som sa odhodlal pozrieť si tento film o ktorom som už vopred vedel, že to bude jednoducho úžasné. Milujem príbeh o Klarkovi Kentovi a hlavne seriál Smallvile, kde mu dal Tom Welling nový rozmer. Nečakal som ale, že sa tento film stane pre mňa ešte väčším zážitkom než samotný príbeh Klarka Kenta. Herec Henry Cavill, ktorý stvárnil úlohu Kal Ela sa tam perfektne hodí a jeho výkon je tak abnormálne dobrý, že som mu to jednoducho celé uveril. Neskutočne dobré obsadenie Generála Zoda s hercom Michaelom Shannonom, ktorý hral vo veľa dobrých filmoch, no myslím si, že tuto dosiahol vrchol svojej kariéry a to mu už nikto nezoberie. Ďalej tu máme Kevina Costnera, ktorého som dlho nevidel alebo skôr nebolo o ňom až tak počuť, no tuto jednoducho sadol ako päsť na oko. Ďalej tu je Russell Crowe, ktorý začiatok filmu veľmi veľmi dobre naštartoval a počas celého filmu som si užíval každý jeden moment keď sa objavil na scéne. Nieje divu, že tento film sa mi tak páči a že sa momentálne stáva pre mňa najlepším filmom za posledné 3 roky, pretože herecké obsadenie bolo absolútne perfektné, grafická nádhera, ktorú naštartoval jednoznačne film Avatar rok 2009 a až teraz sa podarilo režisérovi Zackovi Snyderovi a ľudom, ktorí na tom majú svoj podiel vytvoriť niečo tak úžasné ako je práve Man of Steel. Príbeh obsahoval všetko čo som dúfal, že obsahovať bude a nemám tu absolútne čo vytknúť. Jednoducho a skrátka Muž z ocele najlepší film za posledné 3 roky a určite jeden z najlepších filmov vôbec.

Světová válka Z (2013)

Výborná a v podstate aj miestami osviežujúca popcornová jazda. Brad Pitt v hl. úlohe super.

Pot a krev (2013)

Konečne som sa dočkal niečoho pri čom som sa schuti smial. Vo filme neboli ani časti ktoré by neboli akčné alebo smiešne takže som si to naplno užil.Jediné čo som si myslel že je trošku zvláštne, je úloha The Rocka ,lebo spočiatku bol až príliš dobrý a milý ale keď sa to rozbehlo tak to bol ten pravý The Rock ktorého poznám z akčných filmov :D

Námořní vyšetřovací služba (2003) (seriál)

Asi prvých 5 sérií som pozeral nonstop každý deň až dokým som nemusel čakať na ďalšiu sériu. Jediná kriminálka, ktorá sa dala sledovať naozaj s tým, že v každej sérii bolo niečo čo ma nútilo sledovať ďalšiu a ďalšiu časť.....Po 6 sérii trochu kolaps do zabudnutia a už mi to prišlo silené možno po znovunavrátení sa môj názor zmení...každopádne hodnotenie je len po 6 sériu.