Spalovač mrtvol (1968)

Temné, temnější, Spalovač mrtvol. Rudolf Hrušínský je bůh a Juraj Herz jeho prorok. Nejlepší český horor.

My všichni školou povinní (1984) (seriál)

Základní škola je téma, které se dotkne každého (resp. s výjimkou několika absolventů zvláštních škol). Tenhle seriál prostředí mapuje hodně přesně, ať už se to týká žáků, učitelů nebo rodičů. Herecké výkony (speciálně malý Oliva) jsou nadprůměrné, scénář zdařilý, hudba zajímavá (Petr Hapka). Z mého pohledu je bonus i to, že seriál odráží fungování tehdejší doby (pozn. pro mladší uživatele - mezi roky 1948 až 1989 tu byl socialismus).

Panoptikum Města pražského (1987) (seriál)

Je to pořád nadprůměr, ale Adamíra mi v roli kriminálního rady nikdy k srdci nepřirostl.

„Pane, vy jste vdova!“ (1970)

Musím svůj starší komentář upravit. Tohle je naprosto geniální dílo. Kadence vtipů je brutální a tvůrci se opravdu s ničím nemazali... "Abych z vás neudělal nezaměstnaného!"

Drsnej Shaft (2000)

Šaft není ani tak drsnej, jako spíš blbej. Fest blbej.

Matrix (1999)

Akční sci-fi s nápaditým scénářem. Skoro jako Predátor. Pokud ale v tomhle někdo hledá filozofický přesah, měl by se občas podívat na nějaký normální film.

Dům voskových figurín (2005)

Paris Hilton usmrcena mimořádně nehezkým způsobem. Super. To si zaslouží hvězdičku. A taky první dvě minuty filmu byly napínavý.

Simpsonovi ve filmu (2007)

Koncentrace gagů je o hodně vyšší než v posledních sezónách seriálu. Legrace je sice dost často prvoplánová (obligátní Homerovo Ouch, no, ouch, no....), ale má i momenty s odkazem jinam jako třeba "Homer na kře" nebo "zimní milování Homera a Marge". Tvůrci jako už tradičně moc nemaskují svoje politické prefernce. U někoho je to plus, u mně osobně spíš mínus. Celkově jsem spokojen, za svoje peníze jsem dostal 87 minut kvalitní zábavy.

Vetřelec ³ (1992)

Jednička byla strašidelná, dvojka byla krvavo-slizová, trojka je taková nějaká divná. Ne, že by to nebylo strašidelný, ale nemá to moc drajv. Fincherova záliba v temnu je vidět celkem dost. Celkově - je to docela dobrý, ale na jedničku ani na dvojku to nemá.