1944: Přinuceni k boji (2015)

Válečné snímky z Finska málokdy zklamou a tenhle estonský taky nezklamal. Je tu hodně bojových scén a dobře natočených. Vojáci tu narozdil od US produkce nemeditují o dobru. Stejně jako Estonsko za války, i tady divák stihne pohled z obou stran, jak u dobrovolníků SS, tak u RA. Kde ležely sympatie tvůrců víc, nedává film najevo, takže se to dozvíte až z titulků... "Všem, kdo padli v boji za nezávislost Estonska."

Ve službách legie (1998)

Málokde uvidíte hlavního hrdinu, který svou kariéru začal desítkou postřílených civilistů.... Ovšem do tohohle příběhu pasuje. Válka na Balkáně tu působí jako hrozivý boj mezi tlupami zločinců, který nejvíc dopadá na bezbranné a nevinné. Režisér, původem Srb, asi viděl svoje a nebál se to ukázat. Je to celé příběh chlapa, který se po dlouhé době rozhodl udělat jednu dobrou věc, která dá možná jeho životu smysl. Líbilo se mi to. /// PS: Kdo proboha vymýšlí ty české názvy? Ten člověk musel vidět maximálně pět prvních minut. Původní (Zachránce) je mnohem výstižnější.

Asterix: Sídliště bohů (2014)

Dětem se to líbilo, ale já si už asi na starý kolena na novýho Asterixe nezvyknu. Navíc starý kousky mi přišly takový nadčasovější, a našlo se tam dost vtípků pro dospělý.

Identita (2003)

Za mne dobrý. Spletitý, napínavý a ve správných momentech i vtipný. A divný.

Vejška (2014)

Pane Vorel, ten váš kluk není hloupej, ani neni zlej, ale herec to neni, to se nedá nic dělat... A je to bohužel vedle Mádla vidět o to víc. Pár vtipnejch scén to žel bohu nevytrhne.

Tajemná řeka (2003)

Jo, líbilo, rozhodně. Drsný mafiánský drama, výbornej Robbins a výbornej Penn.

Kouzelníci (2013)

Bart Zázračník a Anton Divotvor jako dva týpci zaseklí v osmdesátkách - super. A Jim Carrey, prznič mozků, co vypadá jak další člen Metallica, a trik se zadržovaným chcaním... Většinu času jsem se buď usmíval, nebo chechtal. Povedenej film.

Já, padouch (2010)

Tohle hodnotím spíš optikou mých dětí než vlastní (na animák tohohle typu bych sám od sebe nekoukal). A děti to milujou... Gru (v CZ verzi skvělý Lábus), mimoňové, fůra hlášek. Podotýkám, že jsem se místama taky bavil, ale je film hlavně pro děti, a to povedenej.

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Dokud byl Harry menší, dalo se to brát s nadsázkou, ale čím je to celé serióznější a jsou tu různé kouzelnické armády, boje, a tak, tím míň ta nadsázka funguje. Aspoň teda pro mne.