Johnny

Johnny

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 19.5.2015  22:55

Head hunting v cervenom. S odstupom casu normalne cumim kde na tieto kapitalisticke praktiky vlastne prisli...

• 16.8.2014  21:49

Celá séria je aj tak postavená na Johnny Deppovi, ktorý zo zabudnutého žánru spravil mainstream. Tak o čom... Stále sa pri tom krásne dá vypnúť mozog.

• 19.1.2006  11:39
    Buď v klidu (2005)

Mne sa táto uletenosť celkom páčila. Travolta je skutočne cool, a teplá skala ma hodne pobavila. Popkorná mozog nezaťažujúca zábava na jeden večer. Dávam 4 a nie 3, aj keď je to o chlp .

• 23.9.2004  09:31

Ten námet tu už predsa raz bol. Tom Hanks o tom určite bude niečo vedieť, veď Veľký bol jeho hviezdny prelom. Takže, čo sa týka originality, nič moc. Jennifer Garner je dobrá v Alias, ale jej výkon s Hanksovým sa naozaj nedá porovnať. Oveľa sympatickejší výkon podal Mark Ruffalo v roli priateľa Matta. Andy Glum Serkis je taká čerešnička na torte. Film ako taký je klasická romantická komédia, na ktorú sa dá pozrieť. Ani o chlp viac, ani o chlp menej. O chlp za 4*.

• 7.7.2004  07:57

Romantická komédia s dejom, ktorý navyše dáva tragikomický nádych, kto by to bol čakal? Navyše hlavné herecké trio Sandler-Barrymore-Schneider podalo celkom presvedčivý výkon. Vtípkov vyplývajúcich z fabuly príbehu a iných situačných žartíkov, ktorých sú filmy "dvojičiek" Sandler-Schneider (resp. vice versa) plné, je tu mnoho, takže zábava je zaručená od začiatku až do konca. Romantickejšie nátury si určite aj poplačú a teda verdikt je jasný.

• 14.6.2004  12:12
    21 gramů (2003)

Celkom obyčajná dráma ktorej na zaujímavosti pridalo 1) spracovanie nie nepodobné Mementu 2) skvelé výkony hercov, najmä Benicia a Naomi.

• 27.1.2004  08:36
    Jádro (2003)

Nápad zaujímavý, spracovanie celkom dynamické ale príšerne infantilné.

• 13.1.2004  09:55
    O Schmidtovi (2002)

Celé je to akési pomalé a nevýrazné. Potom sonda do duše obyčajného človeka vyznie - napočudovanie :) - veľmi obyčajne. A keď film ako taký nezaujme, tak naňho človek rýchlo zabudne. A to je zle.

• 18.12.2003  08:18

Bláznivá komédia, ktorá bola bláznivá dosť ale vtipná už menej. Herci odviedli dobrú robotu, tak to muselo byť scenárom, niektoré vtípky proste nevyzneli vtipne. Pobaviť sa ale dalo, takže tak 3,49*.

• 17.12.2003  12:31

Rozprávka ako má byť - pekne vymyslená, veľmi pekne nakreslená, a casting tiež skvelý. Presne ten typ rozprávky na vianočný čas, pohoda, kávička, sladkosti...

• 12.12.2003  11:00

Tento film mal naozaj hlavu a pätu. Nebola to len nezmyselná strieľačka, pekne vystihol aj bezvýchodiskovú situáciu vojnových veteránov po návrate späť. A Stallone sa na tú úlohu veľmi hodil - svojim hereckým štýlom presne zapadol do role J. Ramba.

• 10.12.2003  13:09

Príbeh nanič, scenár tiež - herci tým pádom nemali čo hrať. Ó aká to škoda. Výsledok je hodina a pol nikam nevedúcej nudy.

• 3.12.2003  07:58

Neviem, či tento film spadá do kategórie teen filmov... Tento film je totiž citlivý a má myšienku. Na nič sa nehrá, len ukazuje to čo má a to aká silná a oddaná môže byť láska. Ľutujem len občasnej nadsázky a nedotiahnutých vecí v scenári, s ktorými by tento vážne nádherný film dostal aj 6*.

• 1.12.2003  08:17

Človek by akčnému filmu mohol odpustiť kadečo ale keď je tak hrozne nudný, tak čo s ním? Nepozerať.

• 26.11.2003  11:35

Asi najrozpačitejší film celej trilógie. Nápad so svatbou je fajn a zápletiek okolo sa naskýta dosýtosti. Herci podržali svoj štandard, naozaj najlepšie vyznel Seann Williams Stiffler a najmä jeho tanečné kreácie z gay baru.

• 25.11.2003  08:41

Nápad podľa mňa úplne skvelý, flashbackoidné prevedenie mohlo byť trochu lepšie, všetci tí vojaci sa mi úplne začali pliesť a bolo "po zábave", pretože pochopiť kto je kto a čo kto komu je hodne podstatné vzhľadom ku kope pohľadov a zvratov vo filme. Ak sa ale sústredíte už prvý krát resp. pozeráte druhý, zápletka zrazu prekukne a potom je to výborná zábava. Škoda tej malej chybičky, inak super.

• 21.11.2003  13:52

Ach jaj. Opäť komédia, ktorá sa akoe snaží nastieniť problémy ľudstva. A možno by sa to aj podarilo, nebyť toho že je to poväčšinou nuda. A to potom vznosné myšlienky zaspia tiež. A navyše... Jima Carreyho musíte znášať, priateľka Rachel je úplne o ničom a zachraňuje to len Morgan Freeman. Lenže ten je na scéne asi 10 min. Śkoda.

• 18.11.2003  07:34

Celkom príjemná komédia, najmä postava Joea je veľmi dobre napísaná a taktiež zahraná. K tomu aby to bola veľmi dobrá komédia ale ešte niečo chýba. Najskôr lepší scenár lebo na komédiu bolo zábavy predsa len trochu málo.

• 12.11.2003  15:32

Dôstojné zakončenie série, ktoré ma upokojilo hlavne v kontexte Reloaded. Samotná začiatočná scéna sľubovala návrat k starým dobrým praktikám 1. Čo sa teda týka fabuly príbehu, tam niet čo vyčítať - Wachowskí si to urobili po svojom a vo filme toho viac nepovedali ako povedali a tak odchodom z kina vlastne nič nekončí. Čo sa týka efektov, tam prakticky tiež niet čo vyčítať, najmä scéna obrany dokov je dychberúca, deus ex machina je naozaj božský a záverečný súboj dvoch matrixích supermanov je tiež pozoruhodný. Určite sa im podarilo vyhnúť nudnosti Reloaded. Čo trochu pokrivkáva, sú miestami výpadky scenára, ktoré stoja film 1* a ktoré sú naozaj zbytočné (najmä už spomínané klišoidné hrdinstvo Mifuna a jeho nezletilého nabíjača). Matrix ako séria je ale dielo, ktoré má svoje miesto na piedestáli kinematografie a určite v zbierke chýbať nemôže.

• 3.11.2003  07:20

Typická popcornová pohodovka, ktorej naozaj niet čo vyčítať. Niekto si zmlsne na mini cooperoch, iný na Ch. Theron a niekomu sa bude film proste páčiť taký aký je. Inak treba vyzdvihnúť S. Greena, ktorého Napster je počítačového maniaka až príliš cool.

• 30.10.2003  12:05

Nádherný príbeh, ktorý nenechá žiadne oči suché :) Hĺbka príbehu a grácia s ktorou to bolo podané zatieni aj mierne výpadky scenára. A hudba Beatles skvele dokresľuje atmosféru aj po hudobnej aj po textovej stránke. A Sean Penn bol skvelý, pretože... pretože bol skvelý, áno skvelý. Pretože bol. A na tom trvám.

• 29.10.2003  09:14

Zrejme autori chceli niečo tým filmom povedať. To by to ale nemohlo skončiť ako náborová reklama na hrdinského amerického vojaka za zvukov hudby silne pripomínajúcej budovateľské filmy dôb (ne)dávno minulých. Ale napriek tomu sa na film celkom dá pozerať, svižná klipoidná kamera veci prospieva a Owen Wilson sa celkom dá zniesť. A keďže sa vo filme mihol aj jeden môj kamarát súc slovenský komparz, práve mením svoje rozhodnutie z 3* na 4*.

• 20.10.2003  12:24
    Hulk (2003)

Dodať komixu psychologickú hĺbku je veľmi chvályhodná snaha ale zrejme treba nájsť rozumnú hranicu, pretože komix by predsa len mal byť trochu ľahší... Myslím, že Ang Lee tú hranicu trošku prekročil a tak nás dramatický ústredný motív bude sprevádzať celým filmom. Na druhej strane, umelecké prvky vo filme zase pomyselnú misku váh naklonili predsa len k lepšiemu a čerešničkou na torte sú akčné scény vôbec. Proste Hulk je taký trochu nezvyčajný, ale veľmi pozerateľný komix.

• 13.10.2003  09:16
    Equilibrium (2002)

Rozhodne ma táto sci-fi pobavila viac ako M-Reloaded so svojou veľkoleposťou. Equilibrium stavia na dobrom nápade, ktorý rozvádza v rámci svojich možností. K tomu výborné akčné scény trochu v Matrixovom šate ale páčili sa mi oveľa viac. A nakoniec aj hlavný hrdina nielen oblečením pôsobí ako Neo, ale aj tak je dojem z Equilibria výborný.

• 10.10.2003  12:23
    Smrtihlav (1998)

Výborný film, ktorý ťaží z dobrého nápadu a fantastickej atmosféry. Ponurosť je hlavnou myšlienkou od začiatku až po koniec.

• 10.10.2003  12:13
    Mizerové II (2003)

Akcia vo svojom príťažlivom šate. Všetky komponenty rozvážlivo zmiešané a podané a tak zostáva sa len oné 2 hodinky spoľahlivo baviť.

• 9.10.2003  10:27
    Štvanec (2003)

Veľmi pozerateľná two-men show.

• 8.10.2003  08:00

Takéto prapodivnosti ozaj nemusím - to čo začalo ako dobrá gangsterka skončilo zvrhlými krvavými potokmi, ktoré naprosto zamaskovali všetky ostatné snahy tvorcov. Škoda.

• 30.9.2003  07:37

Na to čo začalo ako komix, skončilo ako nudná hlúposť plná hrôzostrašných nezmyselností ktoré by sa možno dali prekusnúť ale nie v takom množstve. Klipoidná kamera robí z toho chaosu ešte väčší chaos a len prispieva k výslednej úbohosti. To, že vo filme hrala nejaká hudba som si dokonca filmu ani nevšimol. Taká škoda tak dobrého nápadu. Dve * len preto, že som sa na tú somarinu trepal do kina.

• 29.9.2003  09:11

Pravé orechové dobrodružstvo s prímesou fantasy na čele s vynikajúcim Johnny Deppom. Efektné efekty, výborný soundtrack, čo viac ešte taký film potrebuje? Už len spokojných divákov.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8