Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Animovaný
  • Krátkometrážní
  • Drama
  • Fantasy

Oblíbené filmy (10)

Počátek (2010)

Fantastické!!! U Nolana to není překvapením, že dělá tak úžasné filmy, ale tento film překonává všechny hranice, jak u vizuálu, akce, efektů tak i u scénáře. Ještě nesmím zapomenout na excelentní obsazení, čehož mě nejvíc zaujalo trio Dicaprio, Gordon-Levitt & Tom Hardy. Akce na chodbě s Levittem byla převratná pro všechny akce následující, z hlediska toho jak akce a vizuály můžou vypadat. Soundtrack od Hanse Zimmera to všechno krásně podtrhává. A ještě k tomu skvělý mind-fuck konec. 100%.

Upgrade (2018)

O tomhle filmu jsem dopředu nic nevěděl, ani trailer, žádná synopse, nic. O to větší to bylo překvapení a po tom co film skončil jsem z nadšení poslouchal i soundtrack u titulků. Film má (ne)výhodu, že tam nejsou žádní velicí herci. já znám jen Marshall-Greena (Homecoming), a i ten je pro mě relativně nový. Ale herecké výkony jsou parádní (spolu s Marshallem, samozřejmě Gilbertson a i Stem). Film mi poskytl všechno co jsem chtěl: náročné techno-akční bojové sekvence (díky Bohu Rkové), humor (s A.I. to perfektně sedne), ale i dojetí, kdy díky skvělému hereckému pojetí máte na krajíčku. A samozřejmě filmový zvrat, kterých snímek nabízí hned několik. Jako horor mi to moc nepřišlo, ale z některých scén běhal mráz po zádech. Bál jsem se že tak výtečný film zkazí jenom nějaký cliché konec, ale dostal jsem pravý opak, a s hubou dokořán jsem chrochtal blahem. Kdyby tu šlo více než 5*, dal bych deset. Film roku, a pro mě nejlepší futuristické sci-fi.

Logan: Wolverine (2017)

Byl jsem velmi překvapen, protože Rko Loganovi hodně prospělo. Není to pouze krvavá akce, ale i fuckování, takže snímek působí o něco více realističtěji než předchozí filmy. Hugh Jackman si zahrál Wolverinea naposled a dal do toho opravdu všechno. Je možná škoda, že Jackman nikdy nenavlíkl ikonický oblek, ale do tohoto filmu by se to vůbec nehodilo, a proto musí postačit malé easter eggy. Možná je docela matoucí, že nám nevysvětlili co se děje, jak proč atd. když před pěti lety byl v Days of Future Past krásný happy end, s tím už se musí ale člověk vyrovnat. X-23 se možná až moc podobá Eleven ze Stranger Things, ale to vůbec nevadí protože obě postavy mi připadají skvělé a totálně je žeru. Professor X už možná nebyl takový jako dříve, ale byl vidět krásný vývoj postavy. Záporáci Reavers se možná nijak neprojevovali, ale akce s nimi proti Wolverinovi a X-23 byla skvělá, Donald Pierce byl jako hlavní záporák velmi dobrý a to charisma! (+ robotická ruka!), škoda, že ve filmu toho moc neudělal. Ale X-24 byl savage a scény s ním až hororové. Beru to jako krásné rozloučení s tím nejlepším X-Manem. Poslední scéna je opravdu dojímavá. Nádherná tečka na konci ságy. 99%

Joker (2019)

Když oznámili tento film, díval jsem se na to skepticky a to z důvodu, že se film bude snažit Jokera polidštit a udělat z něj kladného sympatického hrdinu, kterému se stalo něco tragického, tak že zešílel. Toto jsem nechtěl, protože Joker byl vždy tím největším a nejšílenějším (ne-li nejméně předvídatelným) bad guyem, kterého kdy komiks vydal. A za to vše v komiksu vděčíme bazénu s kyselinou. Tady pro něj udělali jakýsi origin story, kde kyselina nehraje žádnou roli, naopak negativní vlivy společnosti a nižších společenských vrstev ano (což může být velmi smutné pro komiksové fanatiky). Za toto (zatím nepojmenované) odvětví Dc jsem velmi rád, není potřeba tupých hlášek a tunu akce, aby film zaujal. Stačí jen Phoenix, který krásně (děsivě) pojal postavu Jokera, kterého jsme nikdy předtím neviděli jako protagonistu, nýbrž jen jako někoho kdo Batmanovi házel (mrtvé) Robiny pod nohy. Snad nezacházím do spoilerových vod, když řeknu, že film krásně graduje a i na to, že je film značně depresivní, tak se v pár (ačkoliv i někdy morbidních) scénách zasmějete. Chci víc takovýchto 'Elseworlds' filmů! Slyšel jsem že se chystá Luthor, avšak padouši Gothamu jsou o dost více barevnější. Jen si nepřeji aby vytvořili sequel, tím by úplně zkazili unikátnost tohoto díla, načež by vznikla trilogie a bůhvíco ještě, radši bych zůstal u ukončených originů. 9/10 P.S. Pochvala Phoenixe za přípravu na roli - zhubnout 24 kilo, nacvičovat perfektní smích a taneční scény tento film hodně zdokonalily.

Ďábel (2020)

Perfektní film. Holland (který se konečně nechová jako malý kid), Pattinson a Stan předvádí vrcholné výkony. Film byl taktéž dokonalý, díky skvělému narratingu, který mu dává své kouzlo.

Reklama

Reklama