Batman: Dead End (2003)

Komedie pěkná, opravdu jsem nečekal, že se z toho stane Alien vs. Predator vs. Batman.. :D

Kuroko no basket (2012) (seriál)

Slyšel jsem na toho anime samé skvělé ohlasy, proto jsem se do něj pustil. Jako obvykle mě do něj vtlačila kamarádka, která byla z Kuroka celá bez sebe. ;) Z prvních několika dílů jsem měl velice dobrý pocit, ale to mě docela rychle přešlo. Hlavním důvodem jsou klišé prvky jako např. tuny vysvětlování náhodnými charaktery, tisíckrát ohrané fráze, nutnost mít zde chytráka s brýlemi tak, jak to bylo třeba v Prince of Tennis, dále nechybí ani trenérka něžného pohlaví ve stejných letech jako naši hráči, a tak dále... Velice jsem si ale oblíbil Kurokovu povahu a také jeho podobnost k jistému čoklovi.

Ptákodemie: Děs a hrůza (2010) odpad!

Na tom je snad špatně úplně všechno. Herci se chovají jak roboti, kameranovi chudákovi nejspíš nedali pořádný stativ a dále... Dále nevím, to už jsem musel vypnout, protože bych musel vyskočit z okna.

Binbógami ga! (2012) (seriál)

Místy velice vtipné, sice mě Ichiko dost často lezla krkem, ale to mohl být úmysl tvůrců. Ach, ty miliardy referencí, jako například Death Note, Dragon Ball, Tasogare Otome x Amnesia a další.. ;) Opravdu jedna z mála anime komedií, která mě dokázala i pobavit.

Titanic II (2010) odpad!

Titanic II, aneb Nabouráme do ledovce a potopíme se II. Jak klišé, jaká je reálná šance, že postaví loď s jménem původního velikána a tato loď se potopí úplně stejným způsobem? A to se prosím nejedná o adaptaci, nýbrž o druhou lodičku nesoucí vyloženě název Titanic II.

B gata H kei (2010) (seriál)

Neuvěřitelná blbost. Jednou za půl roku si dám jeden díl a mám prostě dost. Ještě to není tak špatné, abych se na to vykašlal, nicméně pokud byste rádi něco, u čeho se dá dobře facepalmovat, B Gata H Kei je ideální volbou. Yamada je absolutní cvok a Kosuda nehorázný posera. Třeba tento setup někomu vyhovuje, ale mně rozhodně ne.

Fairy Tail (2011)

Takže co jsme se dozvěděli? Především kozy, kozy, bazény, plavky a kozy. Příběhu je tu tím pádem velice mnoho!

Sword Art Online (2012) (seriál)

Teď budu hodnotit velice subjektivně. Očividně kolem tohoto anime vznikají mraky kontroverzity a není divu. Viděl jsem skrz klady i zápory. Než začnete stavit barák, chce to pevnou půdu pod nohama, aby se vám nedej bože nepropadl do země. Ta pevná půda, o teré tu mluvím, je konkrétně první dojem a jestli vás to plnou parou táhne vidět další a další díly. Několik prvních dílů bylo řekl bych perfektních, to by se nejspíš dalo posoudit i objektivně. Dále se především setkáváme se situacemi, kde by rád člověk něco viděl, ale kvůli relativně malému počtu dílů seriálu vůči tomu, kolik by mohlo být sděleno, se některé pasáže prostě urychlují / přeskakují. Ano, to je pochopitelné a zároveň je jasné, že se Kirito nemůže v seriálu mlátit s rovnou stovkou bossů. Tím se nechci tohoto anime vyloženě zastávat - třeba by mu endless model typu Naruto mohl slušet, ale to by s vysokou pravděpodobností bylo výsledné hodnocení ještě menší. Možná by nebylo od věci konečně sdělit, co mě vlastně tolik zaujalo. Především jsem už bůh ví jak dlouhou dobu vášnivým hráčem počítačových her a dost mě zajímá vývoj technologií pro zpříjemnění herního požitku hráče. Ten nápad (jestli je originální nebo převzatý - nebudu a odmítám řešit) virtuální reality v témhle podobě mě naprosto dostal a byl jsem v tom ponořen po uši. Zároveň bych chtěl podotknout, že nejsem ten typ diváka, co by hodnotil kladně jakékoli hyped anime (viz. komentář k Hataraku Maou-sama!).

Jája a Pája (1986) (seriál)

O chlup lepší než Hurvínek, ale stále jen dřevěná odpornost alá přehodnocená kravinka, po které lidé jásají jen proto, že jsou z nějakého důvodu neskutečně pyšní, protože je to naše.

K-ON! - Season 2 (2010) (série)

U první sezóny jsem se ve své době velice bavil. Nejspíš jsem toho ještě neměl nakoukáno zdaleka tolik, co teď. Mezitím, co první série měla 12 epizod, druhá přichází z dvojnásobkem. Tohle není ten typ anime, ke kterému bych sedl a prostě jej shlédl celý. Dám si občas, když je na to vyjímečně chuť, jednu či dvě epizody a stačí.