Haijore! Njaruko-san (2012) (seriál)

Tohle je v podstatě taková ta klasická (ale zároveň tak trochu neklasická) komedie na téma 1 kluk a 50 miliard holek. Malá změna je tu ovšem ta, že když se řekne slovo tsundere, asi byste si představili nějakou reprezentantku něžného pohlaví. To tu ale můžete hledat přímo na hlavní postavě pohlaví opačného. Je tam jedna holka, která ho furt oblézá, i když ji třeba bodne vidličkou do hlavy, pak tu máme jednu, která nikdy nic neřekne, a pak jednu homokládu, co vypadá jak holka, ale oblézá také našeho hlavního představitele. V podstatě průměrná show, místy zábavné, ale to je spíš otázka názoru.

Čitose Get You!! (2012) (seriál) odpad!

Naprosto pitomá do pekel mířící kravina, která nemá ani děj, ani charaktery, ani vás nepobaví. Ruce pryč!

Steins;Gate (2011) (seriál)

Ze začátku dosti pochmůrné, prvních pár epizod jsem měl v podstatě docela pochybnosti, jestli tohle je opravdu to natolik slavné anime, o kterém všichni básní. Pak se z toho ale stala zajímavá, vtipná a inteligentní výprava časem (dost hrubě řečeno, samotné anime to vysvětlí perfektně). Nemohl jsem než si nezamilovat Makise Kurisu, která i přes to, že byste ji označili jako tsundere, měla naprosto unikátní a roztomilý charakter. Veliké plus je samozřejmě to, že tu nejsou žádné "obyčejné" postavy, které najdete v každém druhém anime. Myslím, že si #2 v mém žebříčku určitě zaslouží.

School days (2007) (seriál)

V podstatě moje první anime tohohle žánru a zároveň se ukázalo, že je tento kousek naprosto unikátní, když jej přirovnám k těm různým dalším z žánru "school romance". Většinou se totiž setkáváme s hromadou holek kolem jednoho nic nedělajícího kluka, což tady naopak hlavní postavou je ten, kdo se o ty holky zajímá. Zároveň je tahle show jedna z mála, kde dojde opravdu i na sex (když odstrčím stranou hentai) a to ne zrovna málo. Ve své podstatě je těchto 12 epizod narvaných k prasknutí a byl jsem v poslední epizodě dřív, než jsem si to stačil uvědomit.

Človíček Tate (1991)

Fajnový filmeček o mladém géniovi. Toto téma mám velice rád, ale místy se mi to zdálo takové suché a konec filmu docela uhnaný.

Dobrý Will Hunting (1997)

Krásný snímek řešící psychologickou otázku, zda s darem geniality přichází i jistá povinnost s ním naložit. Musím uznat, že scénář byl zohotven na jedničku a lépe se to snad ani vyvinout nemohlo. Je tu samozřejmě jistá otázka, zda by vůbec u někoho bylo možné se o takovém nadání dozvědět ve svých dvaceti letech, copak by se takový člověk nenudil 10 minut po začátku testu z matematiky na střední?

Vyprávěj (2009) (seriál) odpad!

Pro mě to prostě není nic jiného než obyčejný narychlo natočený český seriál. Absolutně vůbec mi nevyhovují herecké výkony a to, co dialogy věčně řeší, z toho mi zůstává rozum stát. Tady mám jasno, odpad.

Sakamiči no Apollon: Kids on the Slope (2012) (seriál)

Sakamichi no Apollon je anime romance žánru z prostředí školy a hudby. Každá z postav má svůj originální charakter, tzn. žádné tsundere a podobné hovadinky. Poslední dobou mě už docela přestaly bavit stokrát ohrané náměty podobného ražení, proto jsem byl příjemně překvapen, když jsem zjistil, že toto anime naprosto vybočuje z davu. V celém anime asi 2 nebo 3 holky a milostný trojuhelník. Žádné nesmyslné harémy s holkami bez vlastní sebeúcty. Jedno z mála anime tohoto žánru, do kterého se opravdu vyplatí investovat čas.

Death Note - Zápisník smrti (2006) (seriál)

Nehorázně krutá psychologická bitva dvou génií, která občas nutí člověka se trochu pozastavit a zamyslet. Jeden je extrémně motivovaný student, který se snaží změnit svět pomocí Death Note (zápisníku smrti), kam stačí napsat pravé jméno oběti a znát jeho tvář, druhý je nehorázně vypsychovaný mladý detektiv ve stejných letech, stojící naprosto na pokraji společnosti a s anonymitou tak brutální, že ho snad nikdo jiný nezná jinak, než pod pseudonymem. Strašně jsem to žral, ovšem poslední třetina epizod byla malinko slabší. I tak si ale myslím, že si 5 hvězd zaslouží.

Ičiban uširo no daimaó (2010) (seriál)

V podstatě klasická ecchi komedie, nic originálního, příběh bych v tom opravdu nehledal. Hlavní hrdina je jakýsi pán pekel, který vždycky někde způsobí explozi a za následek to má roztržené podprsenky všech holek okolo.