• Krátkometrážní

Zakletý v čase (2009)

POZOR:SPOILER Čaká na vás výlet do budúcnosti.Muž ktorý cestuje v čase,teda vidí svoju budúcnosť i budúcnosť svojej rodiny a napriek tomu nezabráni svojej vlastnej smrti,ktorá bola i tak len z radov tých nešťastných náhod a práve naopak,tú svoju schopnosť návštevami v budúcnosti dokáže využiť pri žrebovaní šťastných čísel v lotérii.Napriek tomu,že to bolo romantické drama,emocie so mnou nezamávali,ani slzičku som neuronila,čo ma dosť mrzí.Tak ako sa to skončilo nešťastne,kľudne mohli završiť happyendom.

Tlumočnice (2005)

Nechápem prečo som doteraz ešte nemala tú česť pozrieť sa na Kidman-ovú tentokrát v absolutne inej pozícii ako tie predošlé.Mám na mysli ju ako tlmočníčku pre OSN.Pardon,no nezdala sa Vám príliš sexy a zvodne medzi toľkými vysokopostavenými suchopárnymi kravaťákmi?!Takto predsa tlmočníčky nevyzerajú,opravte ma ak sa mýlim.Tento bohužiaľ len priemerný thriller,ktorý nefunguje tak akoby mal,zostáva len jedným zakusnutím a necháva ma chladnou.Sú daleko nebezpečnejšie vyšpičkované politické thrillery a ich špinavé zákulisia ako u tohto.Neviem či toto odporúčať.Poviem len.Ak chcete pozrite si,ak nechcete-nechajte tak.

Firma (1993)

Tom Cruise je proste zárukou kvality,ale už ma začína z tou svojou sektou docela štvať a klesá tým u mňa na kredite..Ale späť k filmu.Napriek tomu,že právnické prostredie mi až také blízke nie je,dej ma veľmi zaujal.Vo filme sú podané rôzne skutočnosti odľahčenou formou,aby tomu porozumel aj divák,ktorý nie je z ,,fachu". Mitchell je úžasným hlav.hrdinom,ktorý sa Vám zapáči hneď od začiatku a celý čas mu budete držať palce. Je veľmi bystrý a koná naozaj premyslene. Páčili sa mi aj spojenci, ktorých si vybral, aby sa vyslobodil z firmy, ktorá nebola taká nevinná a úžasná, ako sa na prvý pohľad zdalo. Z firmy sa nedalo len tak odísť, inak by na to niekto doplatil životom. Preto musel Mitchell konať veľmi opatrne.Zaujímavé bolo aj postupné odhaľovanie praktík v oblasti práva resp.advokátov.Thriller upozorňuje (nie len) na mafiánske praktiky 75%.

ATM (2012)

Ten chlap bol ako nočná mora.Psychopat bez tváre.Jeden proti trom-to je silná prevaha.Ja byť na ich mieste urobím všetko úplne inak,ale slovíčko keby nechajme tak.,ale na strane druhej nikdy nehovor nikdy...A na strane 3. sa mu čudujem,že si dal tú námahu s odstránením 3 ľudí pred vyjedaním vianočných koláčov.Dovolím si pár riadkov o neustále sa opakujúcej problematike dostupnosti signálu,kde u tohto to zašlo až tak daleko,že signál by ste márne hľadali v meste,čo už by sme potom chceli v lese,nedajbože na púšti.V tej Amerike ked má,nikdy nič nefunguje.To je k posraniu.Prosím Vás,aby ,,security" nemali u seba zbraň je vrchol.V USA sa zbrane kupujú ako rožky a dnes už kade-kto tam vlastní zbraň.Jedna vec,ktorú som si vychutnala bol ten mrazivý vietor a štipľavá zima,ktorú som cítila až v kostiach.Na záver..aké ponaučenie z tohto celého tu vyplýva?V žiadnom prípade sa nikde nezastavovať a z večierka či oslavy kráčať rovno domov.

Žena v černém (2012)

Opäť som sa raz nechala zviesť modrými očami DANIELa RADCLIFFa a to som sa zaprisahala,že na podobné snímky nesúce sa v tradičnom duchu akými sú duchárske snímky si viac nevspomeniem.Jedno staré hojdacie kreslo + elegantná žena v čiernom ešte z duchárskej snímky excelentne fungujúcu ducharinu nerobí.Jediné plus v tomto snímku som videla v ošumelom prostredí toho obdobia,perfektne sa hodiace k príbehu. Lenže to je dosť málo.Sklamaná a vystrašená už vôbec nie.

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

A zem sa roztvorila a pohltila všetku tú nechutnú smotánku komerčného Hollywoodu.Zostalo ich už len pár jedincov na čele z ROGENom a čím dalej tým viac nesympatickým FRANCom.OMG! SETHA ROGENa nemám v láske a dva večierky s ním v 1 týždni je pre mňa nadpriemer.Skutočnosť,že tam všetci hrali samých seba,čiže hlupákov bola pridanou hodnotou.Táto vec rozhodne nie je zábavkou pre mňa a to som odchovaná na americkom humore a rozumiem mu,ale čoho je moc toho je príliš.

Terapie láskou (2012)

Úžasný príbeh o tom, že v živote naozaj nie je nikdy nič isté. Neviete, kedy natrafíte na niekoho zaujímavého, možno na prvý pohľad čudného, ale kto zapadne k vám ako ozubené koliesko. Je to príbeh zo života, o našich psychózach, trápeniach, o tom, čo občas nevidíme a nevnímame, až kým nám to nebuchne do čela.O vzťahoch, ktoré sú naozaj komplikované a áno, strašne sa mi páčil Pat s tým svojím presvedčením, že keď už život je na hovno, je drsný, krutý, tak aspoň filmy nech sa končia happyendom.

Interview (2014)

Amíci si rypli do osieho hniezda (poriadne veľkého) a zase raz vyšli z toho ako víťazi.Na takéto niečo netreba ani intelektuálny komentár,ked sa vyjadrím,že to bol typický american bullshit,ktorý proste sprosto baví.Takže týmto smerom je jeho cieľ splnený a skutočný Kim Čong Un ako hlavný hrdina tejto až sci-fi akčnej komédie sa nemá prečo hnevať.

Pařba na třetí (2013)

Komédiou by som to zrovna nenazvala,ale trocha akcie sa im uprieť teda nedá.Po úvodnej a celkovo dobrej atmosfére v LAS VEGAS a jej nezabudnuteľnej (ako pre koho) pánskej jazde ani stopy.Toto ma nebralo a ani samotných hercov už tuším nebavilo.Po chvíli sa objavuje nejaký ten pozitívny záchvev v scénke,aby sme nakoniec zistili,že sa jedná i tak o záverečné grády.Vedieť ako toto celé vypáli,mohli radšej dalšie pokračovania zavesiť na kliniec.

V zajetí démonů (2013)

Skôr V zajatí nudy.Dalšia v poradí priemerná ducharina o strašidelnom dome v ktorom prebývajú zlé sily a ktoré nedávajú spávať novým obyvateľom domu,tak sa ich snažia troška vyplašiť.Lenže s tým BU-BU-BU to ide čím dalej tým viac z blata do kaluže.100× obohratá platňa,ktorá nebaví,no tentokrát to tvorcovia na nás skúšajú údajne cez skutočný príbeh?Diskutabilné..ale budiš.Toto sa mi stane a ihned utekám z domu ako o život,no oni spia spánkom spokojných..Otravne vyšťavená dejová linka,až sa čudujem,že to niekoho ešte baví.Zamurovať.Ledva sa to vyšplhalo v mojom pocitovom rebríčku na 3 hviezdy.