Mrtvý sníh (2009)

Wirkola se za svojí inspiraci se vůbec nestydí (Evil Dead je přímo zmíněn v jednom dialogu a chlápek nosí triko Braindead). Zombie náckové jsou bezva, gore efekty fajn a občas se nějaký ten slušný nápad najde. Jinak ale poměrně nezábavný, nepříliš napínavý, málo nápaditý a nevtipný (zasmál jsem se asi 2x) plagiát Evil Dead. Šlo z toho vymáčknout mnohem víc, na což ale Wirkola neměl. Tak snad příště.

Dredd (2012)

A první místo v malování pokojů vyhrává Dredd, jehož práce s krvavě červenou uchvátila porotu a hlavně všechny obyvatele slumu. Ne vážně tohle je roztomilej filmík, kde nehoráznej frajer (Karl Urban se pro tu roli snad narodil) střílí lidi a občas ucedí nějakou tu hlášku typu "I am the law." a tak to prostě je. Tahle pecka si na nic nehraje a přímočaře míří k cíli. Lahodné komiksové béčko, ke kterému bych určitě chtěl vidět sequel - s ještě větším počtem mrtvol! P.S.: Nelze tento film vinit z toho, že kopíruje The Raid, protože Dredd začal vznikat mnohem dřív než The Raid, ale díky problémům s produkcí nakonec vyšel později.

Mafiánovi (2013)

Docela slušná oodychovka se skvělými herci, jen má pár problémů. Zaprvé: film vede prakticky odnikud nikam a je bez začátku a bez konce, je jen takovou epizodou ze života rodiny. Zadruhé: nedostatečně prokreslené charaktery a vůbec zápletka s mafiány (zdálo se jen mě, že film vůbec nezdělil jak a proč je De Niro zradil?) - navíc je nám to sdělováno prostřednictvím linie, která je vlastně slepu uličkou (kdyby tu knihu vydal nebo měla nějakou funkci v ději bylo by to k něčemu. Takhle je to jen nemotorný pokus o seznámení a vysvětlení minulosti). Zatřetí: nevyrovnanost filmu je dost problematická (například závěrečná přestřelka se vůbec nehodí do konceptu, který nastavil zbytek filmu). JInak to má místy fakt super pasáže a fóry (tenis u rybníka, obchoďák, nebo starosti s vodou či filmový klub) a je škoda, že se Besson prakticky nedokázal rozhodnout co chce točit, protože Mafiánovi mají podle mne větší potenciál, než to co film prezentuje. Smířlivé tři.

Pokoj 1408 (2007)

Pěkný horůrek a hlavně těžce oldshool záležitost bez zbytečných nechutností a s několika naprosto skvělýma scénama. Jediná škoda je, že ke konci už tvůrci všechno zbytečně přepalují (byly ty výbuchy fakt nutné?), což dost sráží hodnocení. John Cusack super a ostatní herci taky a Håfströmova režie mě baví. Díky mé slabosti pro psychárny a faktu, že podobné horory nejsou už dnes moc časté, ubytovávám v pokojíku i tu čtvrtou hvězdu, ale je to dost na hraně. Edit: Po novém zhlédnutí po třech letech snižuji na tři.

Muž taiči (2013)

Tohle mě mrzí. Těšil jsem se na brainless akčňák a dostal jsem tohle. Mám z toho pocit že, Keanu Reeves ani nevěděl, co chce točit. Respektive, že se nemohl rozhodnout jestli točit záležitost ve stylu Tygr a Drak, nebo tupou arénovku, a tak to zkombinoval. Díky tomu film šeredně skřípe ve všech rovinách. Asi čtyři souboje jsou hodně super, jinak prostě 30 metrů sraček, Reevesova divného přehrávání, pitomého scénáře a nudných keců. A nejmizernější je finálový souboj, kde se Tiger Chen (který umí dost dobře bojovat) musí strašně krotit, aby si z Keanu Reevese neuplácal bábovičky. Jo a kdo se těšil na to, že Iko Uwais ukáže zač je toho Pencak Silat, ten si bude muset počkat na Berandal. Tady se Iko jen krátce projde po place.

Thor: Temný svět (2013)

Horší než první Thor a jedna z nejslabších marvelovek. Pořád ale dostatečně tučná zábava se skvělými herci, parádními triky a vizuálem. Akční scény méně přehledné než jsem čekal, ale pořád bezva. Záporák nepříliš dobře napsaný, naštěstí Eccleston to táhne nahoru (i když Mikkelsen by byl lepší). Thor: The Dark World je horší než jsem doufal avšak lepší než jsem se obával a Taylor dokázal, že si zaslouží místo v kinoprodukci. Soundtrack Briana Tylera samozřejmě super. A do trojky bych prosil více Odina i Lokiho a Heimdalla. P. S: Cameo Chrise Evanse je skoro geniální.

Machete zabíjí (2013)

Tohle už je moc. Zatímco první mačeta byla ujetá jen v detailech a samotná zápletka byla relativně normální (opakuju: RELATIVNĚ. Samozřejmě je to hrozná zhovadilost), ale dvojka je ulítlá úplně celá, a to ještě dost přes čáru. Samozřejmě, že je to tak ulítlé naschvál, samozřejmě, že se ten film nebere nikdy ani trochu vážně. Ale jen vršení blbostí mi ke štěstí nestačí. Tohle je prostě příliš na hlavu, než aby se na to dalo dívat. Zároveň nemůžu ani hýkat v guilty pleasure opojení, protože to technicky není úplně špatně natočené. Machete byla grindhouse, Machete Kills je už jen demence.

U Konce světa (2013)

Původně jsem chtěl dát jen silné tři, protože jsem čekal ještě mnohem větší řachandu, film má podle mne trochu nevyrovnané tempo a protože stejně jaku a Shaun of the Dead mi docela dost vadí závěr. Ale když si vzpomenu na technickou stránku filmu hned pookřávám. Skvělá režie, vynikající kamera a naprosto úžasný střih. K tomu rozhodně nesmím zapomenout vyzdvihnout herce a několik naprosto skvělých vtipů. Prostě ten čtvrtý půllitr musím přihodit. Je škoda, že to byla poslední část "série". Další Cornetto bych klidně uvítal.

Bílá smrt (2009)

Není to úplně hrozné, jen prostě strašlivě nevýrazné. A to i přes pěkné prostředí (a zněj z počátku plynoucí The Thing feel) a pěknou Kate Beckinsale. Jinak ten film prostě nemá nic. Nezáživná zápletka, pitomý průběh děje, nudné postavy, napětí na bodu mrazu a jakákoliv invence zavátá třemi metry sněhu. Holt Dominic Sena není moc dobrý režisér a nedokáže řádně pracovat s postavami ani dobře vtáhnout do děje. Kriminálek z Antarktidy chci víc, ale ne takových.

Obchodník se smrtí (2005)

Ten počáteční vzestup od první uziny po Libanon je hrozně instantní. Tím končí negativa. Dále bych už mohl jen psát o úžasných hereckých výkonech, režii, hudbě, kameře, .... Navíc tenhle film si se mnou dělal co chtěl, dojímal, kde měl, mrazil, kde měl, rozesmíval, kde měl. Prostě bezvadně fungoval. Lord of War je ukázka dokonalé filmařiny.