Na sv. Valentýna (2010)

Bolo by to všetko OK,ale trochu priveľa cukru.Za humor a výkony 3*.

Notting Hill (1999)

Príbeh nebol vôbec zlý, len ho zase nevypilovali tak, aby sa divák trochu nenudil.Naviac Hugh Grant na mňa pôsobí tak asexuálne a nesympaticky, že mi to kazilo dojem z celého snímku.Romantika nie je môj šálok kávy, netvrdím, že ju v sebe vôbec nemám, ale dokáže ju vo mne prebudiť len dielko, ktoré by muselo mať rozhodne väčšie grády.Takže zlatý stred.

Město andělů (1998)

Tak sa musím priznať,že tento film vydoloval náznaky romantiky aj z duše takého cynika,ako som ja.Nech si vraví kto chce-čo chce, ja som bola uspokojená:-))

Smrt a dívka (1994)

Nerada sa opakujem a tu by som musela hodnotiť v superlatívach.Silé a náročné, presne ako som od Polanskiho zvyknutá a to všetko s minimálnym rozpočtom, na minimálnom priestore.Tak komplikované a pritom jednoduché.Moja predstava dokonalosti!

Půlnoc v Paříži (2011)

Dávam 4 hviezdy pre originalitu a námet,krásna predstava stretnúť pár legiend osobne,vrátiť sa do ich doby a mať možnosť zistiť, akí boli ako ľudia, eventuálne s nimi prepiť noc:-)) môj neuskutočniteľný sen!

Vzpomínky na lásku (2004)

O láske, krásne, citlivo, dojímavo.Príbeh tak silný, že sa neobišiel bez slzičky:-) A to sa nepovažujem za romantičku.Viac nenapíšem-pozrite si ho.

Utíkejme, už jde! (1986)

Skoro som na túto komédiu zabudla a nechápem,ako sa to mohlo stať.Videla som tento kus niekoľko krát a vždy som sa skvelo bavila-nehovoriac o tom,že Zednikovič,Bydžovská a Satinský sú dokonalou trojkou,ktorá vás zaručene rozosmeje.Asi si od teraz dám na susedov lepší pozor:-))

Konec dětství (2003)

Aké to si musí byť,keď prídete o všeko čo ste na svete milovali? Keď sa cítite stratený a nepochopený,bez najmenšej nádeje?Už dlho som pri filme nemala v očiach slzy a tento ma skutočne dostal.Za inakosť sa proste draho platí! Veľmi pekný koment:Radek99

The Day the Earth Stopped Masturbating (2012)

Vidím,že je to skoro ako u nás doma!Potešilo ma aspoň,že v tom nie som sama:-)Pôvodne som chcela dať 4*,ale nemôžem inak,už za ten nadhľad s akým sa vedia muži pobaviť na vlastnej nedokonalosti, musím ako žena oceniť.Niekedy je potreba pobaviť sa, aj na vlastný účet a nebrať sa príliš vážne.Pre tento námet si nedokážem predstaviť iné("vkusné")podanie,proste som asi trochu sprosťanda,ale mne sa to páčilo:-)Budem len dúfať,že sa zo mňa nikdy nestane taká puritánka,aby ma rozhodila takáto nevinná prasačinka!

Špatná výchova (2004)

Nenáročný,trochu iný snímok od Almodóvara,rozhodne nie na zahodenie,ale ani nie jeden z jeho najlepších.Sama za seba môžem konštatovať,že situáciu zachránil neuveriteľne charizmatický,sexi Gael García Bernal a jeho zelené oči v ktorých sa vždy veľmi rada stratím.Každopádne stojí za 4 hviezdy!