Fantozzi ve škole (1995)

Ehm, kde prišiel distribútor k tomu, že je tento film o Fantozzim, keď tu Paolo Villaggio hrá postavu menom Sergio Colombo? Veď to je podvod!

Šok a úžas (2017)

No, nie je to akčné a nie je to úplne objektívne. Ale je to na zamyslenie o tom ako fungujú média vo "vyspelej demokratickej spoločnosti". 3.5*

Příliš malý svět (2019)

Tak tento film vo mne vyvolal poriadnu schízu. Na jednej strane vynikajúca filmárska práca na druhej strane absolútna absencia akejkoľvek väčšej hĺbky, iba kĺzanie po povrchu. A veľkolepé vyvrcholenie neprinesie absolútne nič. Do prdele, toto mohol byť naozaj skvelý film! Možno najlepší film roku 2019! Takto nemôžem dať viac, ako 3 hviezdy.

Sviňa (2020) odpad!

Autor knihy Sviňa Arpád Szoltes podľa ktorej bol film natočený sám priznal, že je kniha i film čistá fikcia. Ja budem odvážnejší a nazvem to platenou predvolebnou snahou o diskreditáciu Fica, Kaliňáka a Richtera, veď film mal v kinách premiéru iba pár týždňov pred voľbami. Platenou kým? No rozhodne nie platenou niekým chudobným. Vydanie knihy a natočenie filmu rozhodne nie je lacnou záležitosťou. Netvrdím, že je Fico čistý ako ľalia, alebo, že ho milujem. A nie som ani členom žiadnej strany na Slovensku. Ale keď chcel niekto silou mocou odpíliť Fica a natlačil do toho ťažké peniaze, určite to nerobil z nejakých humánnych, alebo altruistických dôvodov. Tomu mohli uveriť naozaj iba ovce. K samotnému filmu. Keďže samotná predloha je na úrovni Da Vinciho kódu (totálna fikcia) pokúsim sa ohodnotiť aspoň filmársku prácu. Tá je štandardne slovensky vysoko podpriemerná rovnako, ako herecké výkony. Doba Šulíkových (nie Sulíkových!!!) filmov (napr. Záhrada), ktoré pomaly každý rok získavali doma i vo svete rôzne ocenenia je proste nenávratne preč a zrejme sa už nikdy nevráti. V rámci žánru (politický thriller) je film veľmi chabým a nesúrodým dielom bez štipky napätia. Hudba je megamixom najrôznejších žánrov, ktoré v celku vytvárajú totálny paskvil. Ako predvolebná reklama je to však na vynikajúcej úrovni.

Wing Commander (1999)

Tento film sa mi hodnotil veľmi ťažko. Na jednej strane vykráda všetky 70-tkové a 80-tkové sci-fi filmy a seriály, na druhej strane ponúka výborné efekty na rok svojho vzniku. Asi najväčším problémom tohoto filmu je, že hudba nekorešponduje z dejom, ktorý sa práve odohráva a na strihu a réžií sa odráža aj amatérizmus Chrisa Robertsa. Keď prehliadnete tieto nedostatky, dostanete zaujímavý príbeh zabitý navrch katastrofálnym prekladom českého dabingu. Celkovo to hodnotím ako priemerný film, ktorý ničím neohúri, ale ani ničím nenaserie (pokiaľ do toho nerátam ten preklad).

Kapitán Kloss (1968) (seriál)

Tento seriál je ako húsenková dráha. Začiatok je až skoro debilný a trápne akčný. Do polovičky seriálu nemá väčšina dielov ani hlavy ani päty. Potom, keď to konečne začne byť zaujímavé sa to tvorcovia rozhodnú okoreniť akciou, ktorá je nevýslovne trápna a AK-47 v rukách "osloboditeľov" ma donútilo skoro búchať si hlavu o stenu. 1 hviezda naviac je za úvodnú hudbu. Tá je perfektná, ako napríklad v 30 prípadoch. Bohužiaľ to je na oboch seriáloch asi to najlepšie.

Zelená míle (1999)

Keď Vám predčasne umrie niekto blízky a potom si pozriete tento film plný zázrakov, hoci sa vo vašim živote žiaden zázrak nikdy nestal, tak Vás bude tento film iba pekne srať. Za filmársku robotu dávam 2.5* za príbehovú líniu dávam 0*.

Co vtip, to mrtvola (2003)

Toto rozhodne nie je komédia, ako to deklaruje distribútor a ak predsa len trochu, tak úplne na poslednom mieste. Film je to hlavne psychologický, potom romantický a trošku mysteriózny. Bohužiaľ je to celkovo tak trochu na úrovni Rózakunde Pi(l)čer. Slabé.

Taxi 4 (2007)

Toto je pre mňa osobne posledný a najhorší diel tejto série filmov. Piate pokračovanie je už niekde inde. Prvý film bol čiastočne prelomový, ďalšie dva diely síce neprišli z ničím novým, len sa menili zločinci, ale boli aspoň celkom solídne natočené. Tento film je však miestami až trápny.

Vesmírný závod (2001)

Film je inšpirovaný skutočnými udalosťami. Vedúcim projektu Mercury/Redstone však nebol nejaký von Hubber, ale Wernher von Braun, ktorému sa syn narodil až v roku 1960 (dovtedy len 2 dcéry), zatiaľ čo sa film odohráva začiatkom 60-tých rokov (31.1.1961 do vesmíru letel opičiak Ham a samozrejme jeho loď tak ako všetky predtým a potom pristála do mora odkiaľ ho vylovila lietadlová loď.), takže je to z väčšej časti len fikcia filmárov.