Americký sniper (2014)

Choďte už s tým Irakom do prdele! To mi chcete povedať, že z toho 1 milióna mŕtvych Iráčanov boli všetci pozitívne identifikovaný, ako teroristi?! Ak by to bola pravda, tak by amíkov ubili turbanmi. A preto na to ešte treba natočiť aj propagandistickú glorifikáciu...

Teorie všeho (2014)

Stephen Hawking sa preslávil hlavne teoretickým výskumom čiernych dier. Neskôr, keď už bol plne chorý a nevládny, musel aj vďaka novým poznatkom priznať, že sa čiastočne v niektorých svojich teóriách mýlil. Preto by sa mohlo zdať, že s ničím prevratným do sveta fyziky neprispel a preto sa ani filmári nemali moc čoho chytiť. Omyl je pravdou. Hawking dokázal, že Einsteinova teória relativity naozaj funguje aj v praxi, matematicky podporil počiatočnú singularitu a samotný veľký tresk, rovnako ako to, že niektoré objekty po prekročení určitej hmotnostnej hranice do seba implodujú a premenia sa na čierne diery. Možno to nie je také ohromujúce, ako keby prišiel zo samotnou teóriou relativity, ale faktom je, že len vďaka jeho poznatkom sa teória relativity dodnes vyučuje na školách. To je to, na čom mal byť postavený tento film. Mal byť postavený na jeho premene z ateistu na veriaceho a nie sa skoro nonstop venovať iba jeho súkromiu. Veď o tom si môžem prečítať v Novom Čase, alebo Blesku. O jeho práci a o tom, ako dospel k svojím teóriám mi toho bohužiaľ okrem bulváru moc nepovie ani tento film.

Kód Enigmy (2014)

Prekvapujúco, toto nie je film venovaný Enigme, ako by sa na prvý pohľad mohlo podľa názvu zdať, ale je venovaný životu a dielu Alana Turinga - jedného z najväčších matematikov 20. storočia a v podstate vynálezcu dnešných PC, ktorého život je síce z Enigmou úzko spiaty, ale nie je len o nej.

Evoluce (2001)

Duchovny je toporný a maximálne nezábavný a stiahol celý tento film tam, kde je. Bohužiaľ, toto nevyšlo.

Birdman (2014)

Výborná kamera, excelentné herecké výkony, dobrý scenár. Čo viac by ste ešte chceli?

Co jsme komu udělali? (2014)

Frantíci si dokážu urobiť prdel aj z vážnych tém. To dokazuje aj tento film. Pravda je však taká, že kráľ situačnej komédie - Funes je po smrti a nemá žiadneho adekvátneho nástupcu. Škoda, ta roľa otca by mu sadla, ako riť na šerbel. A inak im už len naozaj róm a indián chýbali do zbierky.

Ztracená budoucnost (2010) (TV film)

Čo by STV a ČT dali za to, aby dokázali natočiť aspoň takéto priemerné akčné postapo sci-fi.

Ztráta panenství Evy van End (2012)

Film plný suchého humoru o "bežnej" Holandskej rodine, ktorá pomocou nemeckého študenta na výmennom programe dospeje ku katarzii. Ten pohľad na rodinku sediacu v náklaďáku ma dostal.

Summerhill (2008) (TV film)

Nemôžem si pomôcť, ale tento film o deťoch a pre deti mi maximálne pripomenul pesničku Another Brick In The Wall Pt.2 od Pink Floyd: We don't need no education. We don't need no thought control. No dark sarcasm in the classroom. Teachers leave them kids alone. Hey! Teachers! Leave the kids alone! All in all you're just another brick in the wall.