Na kometě (1970)

Posledná Zemanova Verneovka a zároveň posledný film zo živými hercami. Horváth ml. ktorý tu bohužiaľ dostáva najviac priestoru ten film tak trochu pokazil a nepomohol tomu ani Třískov dabing (na to sa nedá proste zviknúť, keď viete ako znie Horváthov hlas). Ani Menšík, či Filipovský nedostali dostatočný preistor, ako mal napr. Kopecký v Prášilovi. Myslím, že by to posunulo film o level vyššie.

Cesta do pravěku (1955)

Prvý Zemanov náučno-dobrodružný film zo živými hercami, ktorý ho dostal do podstatne väčšieho povedomia ľudí. Na svoju dobu to bola neprekonateľná vec, ktorá dokázala zaujať aj dospelých.

Planeta Krull (1983)

Tento... ehm... mix Excalibru a Hviezdnych vojen, podmáznutý hudbou zo Star Treku som v mladosti nevidel. Preto netrpím žiadnou nostalgiou voči tomuto filmu... ehm... voči tejto rozprávke, kde samozrejme dobro musí zvíťaziť nad zlom. Jediné, čo na tomto filme za niečo stojí, sú na tú dobu fajn efekty, ale to je na kvalitný film trochu málo.

Výchozí bod (2014)

Viac než sci-fi to je skôr mysteriózny film. Je to taký malý Karma-gedon z vynikajúcou kamerou, ktorá dokázala zaujať a hlavne vyplniť scenár, ktorý by vo svojej podstate vystačil tak na 50 minút.

Hunger Games (2012)

Tieto ženské scífka nestoja za nič. Obhajoba bezbrehého násilia, množstvo logických kopancov. A nepomôže tomu ani solídna filmárska práca. 2.5*

Dogma (1999)

Asi jediná komédia o ktorej viem, ktorá sa naváža do samotnej podstaty katolicizmu. Lenže slabý scenár a priemerné herecké výkony jej nijako nepomáhajú vymaniť sa z šedivého priemeru. A Alanis, ako (ne)herečka je kapitola sama o sebe.

Vyrobeno v Dagenhamu (2010)

Angláni tie historické filmy proste vedia točiť. A pokiaľ je to film o sociálnych otázkach tak si odo mňa tým pádom zaslúži vysoké hodnotenie, pretože sociálna otázka je stále aktuálna, hlavne v dnešnej dobe, keď kdejaký "podnikateľ" zámerne porušuje zákonník práce, aby mohol zamestnancov maximálne odrbať. A presne tento typ filmu dáva zamestnancom nádej a návod na to, ako takýchto parchantov zaraziť. Áno je to vždy ťažký boj, v ktorom zamestnanec vždy ťahá za kratší koniec lana, ale pokiaľ je právo na vašej strane, tak ten boj má zmysel. Už len z princípu...

Fidelio, Alicina odysea (2014)

Atmosférický snímok nazierajúci ho hĺbky duše (a aj niekde inde) jednej námorničky. Vcelku podarený film. To jediné čo mi snáď vadilo, bol nevyužitý potenciál kamery, ktorá zaujímavé exteriéry na lodi nevyužila ani zbla.

Ranař (2011)

Filmov o hokeji je pomerne málo. Komédií o hokeji je ešte menej. A dobrých komédií o hokeji? No jednu som práve dopozeral a o žiadnej inej neviem. :-)