Nacisté a okultismus (2017) (seriál)

Velice zajímavá serie s novými poznatky a pohledy na období třetí říše. Němečtí pohlaváři i ti nejbližší vůdci věří neskutečným myšlenkám v čele s Himmlerem, díky kterým si umanuli vymítit nepohodlné jednotlice i celé rasy. Některé starodávné příběhy (ancient stories) a mýty o které se Nacisté opírají mají svůj pravdivý základ. Bohužel je znásilňují a překrucují. Chtějí se navrátit k myšlence čisté rasy, která se vrací daleko do historie. Až do období Atlantidy ne jen té bajné Atlantidy, ale celého kontinentu. Nemohou už ani by chtěli něco takového nastolit. Navrací se ve své ideologii také k pohanství, které z původního respektu a pokoře k přírodě přerostlo v uctívání a obětiny ve jménu temných bytostí. Na dokument se dívám opakovaně a nepřestává mě udivovat. /2023/

Poklad z půdy (2018) (pořad)

znám americké původní verze, toto je další kopie v českém znění. Zábavnější je americký bazar, než prostředá jak na superstar s porotou. Nepůsobí to autenticky. Ale je pravda že mi máme větší a delší historii a zajímavější věci. Rosák je stále dobrý moderátor.

Stíny v mlze - Hardcore (2022) (epizoda)

takový slabší díl, herci jsou takový že jim to člověk moc něvěří. Odříkávají básničku kterou se naučili. Prostředí a kamera je fajn. Hudba se také hodí. Ostravská herečka s velkýma kazama na zpestření. Paní kriminalistka Malá vypadá unaveně a nezdravě. Její osobní linie je nezajímavá, přeskakuji. Rapující dítě vyšetřovatele Černého, trapas XD. Případ takový normální, nenudila jsem se.

Devadesátky - Přiznání (2022) (epizoda)

Díky za ten skvělý seriál. Hudba se v tomto díle povedla, nostalgie!  Ukázali jsme se jako Češi, umíme natočit opravdu dobrou krimi. Ti kteří chtějí linčovat Pána kterého hrál perfektně O. Sokol, si uvědomte že tohle pravda nebyla. Celý seriál nebyl 100% pravdivý do puntíku, abyste se nenudili tak nám to trochu tvůrci oživili. Seriál má ukázat strašlivou dobu a nikdy se už k ní nevracet. Ani svou vlastní hloupostí a neznalostí. Snad vraždit ostatní lidí na kšeft a ještě pro zábavu se snad někomu někdy vyplatilo? Neobjasnil se Jíva, ale co není může být. Velice oceňuji všechny ty detajly od oblečení po nábytek. V příbězích vždy hledejme určitá poučení nejen pabavení, to druhé je pomíjivé :). Mrázek, Běla a jiní by si zasloužili více prostoru, protože hráli velkou roli v oněch dobách, prokousali bysme se přes ně k dnešním "monarchům" /a to nemluvím o hvězdičkách té doby jako Gross, (byl v naší základce a něco nám přednášel, pamatuji si že měl zlomenou nohu, zařizoval si čerstvé voliče) Karma ho potrestala i za věci co vychází na povrch až po letech, zemřel paralyzován k smrti.

Kingsman: První mise (2021)

Může se zdát že je to další film, který jsme už viděli. Nemůžeme přece čekat v dnešní době že teď někdo natočí dalšího průkopníka jako třeba Matrix. Období kolem 1. sv. války je stalo mnohem lákavější díky tomuto filmu. Ukazuje historii upravenou a zrychlenou pro naše hltavé mozky. Radší se dívat v hodině dějepisu na tento film, že? Přesto je zde několik zásadních myšlenek a nenechává člověka chladným. Řeší zásadní otázky života, kterým čelíme. Stává se rádcem který nenudí, a probudí. Mám stále předočima zbytečné smrti hlavně mladého pána.  A 5 mil. obětí války zmíněné ve filmu. Stále se nás to týká, protože historie se stále opakuje , ať se nám to líbí nebo ne.

Toman (2018)

Kvalitně zpracované. Nejen prostory, ale i ty nejmenší detaily nábytku. Užívala jsem si herecké obsazení. Příběh jakotakový mi nepřijde tak zajímavý, ale zásadní. Na některé věci se nesmí zapomenout. /A tak drazí přátele umírá demokracie za potlesku./ Člověk nemusí být intelektuálem aby pohopil jak nás tyto rozhodnutí zničily na dlouhé desetiletí. Prosím tedy za zamyšlení, nevolejme již po starém a nefunkčním, které tolik lidí stálo život.

Devadesátky - Sudy (2022) (epizoda)

Slušná práce na tomto seriálu, a klobouk dolů policistům. Škoda že všude jsou krtci. Jako večeřet při tom louhovým těle, no teda to byla síla. Celej seriál je hodně uvěřitelnej a to je vidět i na zbytcích těla. Krásně zahraný psychouš Černý, určité herce má člověk zaškatulkované do jiného žándru, např. komedie a potom perfektně zahrajou vážnou roli. Jsem ráda, tento seriál ukazuje že máme spoustu /i mladších,/ kvalitních herců. Jde vidět, že tu Sokol září a sedí mu role. Prostě samá pozitiva. Několik dějových linek, které nebrzdí celý příběh. Doporučuji každému. A hlavně u tohohle dílu nejíst. XD

Devadesátky - Přehrada (2022) (epizoda)

Není co vytknout, samá pozitiva, jsem napjatá jak kšandy. to tak má být. Úplně jsem se zase do té doby dostala. uff.

Temný dům (2020)

"hlavní hrdinka" se svým zezřením hodí, mě nesedí. Příběh mi připomínal starý příběh o Modrovousoví, kdy ukazuje ženě že má dospět, musí uvidět co je její manžel zač. Musí se hrabat v tom nejhnusnějším ať jsou to nechutné choutky nebo mrtvá těla. Odhodit najivitu a zničit to temno v sobě. Příběh tento i Modrovousův ukazuje je strach zde není na místě, je třeba se prohrabat nánosy hnusu a krve. Psychologické hrádky byly povedené, každý si v tom něco může najít. Může vidět temnou entitu, která se se k ženě připojila v času jejího skonu a návratu mezi živé, či ducha, nebo jen její vlastní vyrovnání s traumatizujícím skonem milovaného muže? Je to jedno, každý má svůj příběh. Škoda jen podivně nevyznívajícího konce. Vyznívá mi to tu jakože po smrti nic není, nic tam není. Což tvrdí temná bytost či entita. Takže co dělají tyto "démoni" lžou a manipulují. Opak je pravdou. Pokud by film některé nabádal žít a nečekat na "lepší místo", toto spojení slov, je samo o sobě zvrácené. Byl by to úspěch pomocí příběhu, aby jsme si uvědomili, že žít je potřeba už dnes.

Šarlatán (2020)

Těžká témata, až na pár radostných chvilek, zažíváme spolu s Janem, Palem nelehké osudy v jejich životě. Stránku osobnosti krásné a dobré, také opovržníhodné a zlé. Film nás navádí k myšlence, proč se tak člověk chová? nelehké dospívání i mládí, několik zlověstných režimů, před kterými není úniku a nelze je popřít. Pokud člověk uniknul jednomu dostal ho druhý. Proč? Protože jste se někomu nehodili, znelíbili se. Je dobré vidět, pro vlastní pochopení. Opakující se tendencí v politice, ale také v sobě sama které by člověk neměl probouzet. Však lidé zapomínají rychle a nevědomost napomáhá zlu, jak už jsme viděli v mnoha příbězích. Skvělé herecké obsazení a výkony. Dokážeme se poučit? Pokud má člověk pocit, že se mu nedaří tak ať se podívá na život pana Mikoláška. Sice měl část života peníze, ale také se o ně dostatečně dokázal dělit. Pokud někdo oslavuje jeden ze zlověstných režimů jako je Nacismus nebo Komunismus je chráněncem zla. Je zajímavé číst o jeho životu. Ve filmu je jistá dramatizace, jeho smrt ve filmu není jasná, /každý si to může vykládat jinak), jeho náklonost k asistentovi nebyla prokázána. Atd. Tedy film není přesným přepisem hrdinova života. V té vší hrůze vidět "opravdovou lásku" bylo krásné zaroveň trpké. 1. polovina byla pro mě průměr druhá zvýšila celkový dojem na nadprůměr. Některá hodnocení zde mi přijdou jen vlastní averze k někomu a ukazuje na autorovi problémy. Ale naštěstí je dost lidí, kteří zajímavě vypíchnou myšlenky, zasejí zvědavost a přidají svou pozitivitu a použijí kontruktivní kritiku. Pokud lidé staví hlavně na vlastních neřízených emocích, jak vidíte také ve filmu je to cesta " do pekel ". Pan Ivan Trojan je dle mne pan herec.