Půjčovna masa - Série 1 (2018) (série)

Hodnotím první řadu. Velice zajímavý seriál s každým dalším dílem zajímavější. Ukazuje nelehké životní osudy, ale také rozhodnutí. Spousta sexu a násilí. Hlavní postavy sedly. Řeší dosti zajímavé až existěnční otázky, a neukazuje budoucnost  nějak ružově, snad vyzívá k uvědomění abychom si takovou to bodoucnost opravdu nepřipravili. Sexulalita proč ne i když to až někdy zbytěčně tlačí na pudy, ale co tomuhle seriálu neodpustím je brutální násilí a jeho detaily. Vizuál ok.

Půjčovna masa (2018) (seriál)

Velice zajímavý seriál s každým dalším dílem zajímavější. Ukazuje nelehké životní osudy, ale také rozhodnutí. Spousta sexu a násilí. Hlavní postavy sedly. Řeší dosti zajímavé až existěnční otázky, a neukazuje budoucnost  nějak ružově, snad vyzívá k uvědomění abychom si takovou to bodoucnost opravdu nepřipravili. Sexulalita proč ne i když to až někdy zbytěčně tlačí na pudy, ale co tomuhle seriálu neodpustím je brutální násilí a jeho detaily. Vizuál ok. Hodnotím první řadu.

Peče celá země (2020) (pořad)

velice zajímavé, sice holduji zdravému nikoliv pečenému či smaženému, ale ta kreativita a preciznost mě baví. Milovala jsem americký seriál o pečení 3D gigantických dortů. Je to takový relax. Nádherné prostření, které bylo vybráno k natáčení. Nesouhlasím z vítězkou soutěžního Tv pořadu, dostala se do finále jen s odřenýma ušima. Na mnoha disciplínách pohořela. Nerozumím proč se holduje průměrnosti a hlouposti.

Tři Tygři ve filmu: JACKPOT (2022)

Ve Scale jsem byla na předpremiéře v Brně, určitě nelituji i když prvotní nadšení z nové zábavy v době COV. roku 2020 mírně opadlo (počiny streamované divadlem Mír). Mnoho z nás se rozhodlo finančně podpořit  vznik tohoto filmu. Musím říci" Je tu něco co ještě česká scéna neviděla!" Akční bláznivá komedie, která si nebere servítky s našimi sousedy, ale také ze stereotipů v celé zemi nebo také v jednotlivých městech. NApř. Ostraváci z brňáků. Jde zde vidět obrovská láska v devadesátkách ve kteřích někteří tvůrci vyrůstali. Takže vidíme ujetého Milana který je závislí na bojových scénách z 90 let. Díky tomuto uvidíte VHS kazety, kdo nezná, pozná. Myslím, že některé hlášky z filmu se nezapomenou a budou kolovat v naší dolině. Nemá žádné zábrany, nebojí se si udělat legraci z jeptišek, farářů, mafiánů. Pár šťěků má zde známý i politik a fotbalista. Musím říct, že akční scény byly supr i práce s kamerou a úprava vide, přímo se hodila na tento typ komedie. Film nás bavil a před filmem i po, nás aktéři také dlouze bavili dál :) úvodní slovo, také otázky a odpovědi a autogramiáda. Nemohla jsem si nevšimnout že diváci byli různého věkového rozhraní od dětí asi po padesátniky, lidí důchodového věku naprosté minimum. I méně dětí. Protože film je přístupný od 12 let. Kvuli vulgaritám a trochu té nahoty. Začátek, jsem se pousmívala, s přibívající časem jsem se smála víc a víc. Ke konci už mě tak bolely svaly na obličeji že mám nasmáto dopředu a mám delší život. Lidé v časech krize a korekce, hledají nekorektní humor. A v tomto jsme češi fakt skvělí a když jsme někdy kakabusové. Lidem je zle z přehnaného nesmyslného korektivnímu přístupu všude ve světě. V tomto počinu jde až o trapno humor. Balancuje na hraně ale skvěle. Tento druh humoru buď máš rád nebo ne. Můžeš k němu i propracovat. :) Je pravda, že nikdo dlouho nenatočil takovou bláznivou komedii jako např. Bláznivá střela, žhavé výstřely,...jsem ráda že se toho zhostili ostraváci! Těšíme se na druhý díl, protože věříme v úspěch tohoto jedinečného dílka. Ráda si komedii pustím znovu. A ať jen nechválím, V pár případech jsem si všimla takového stydlivého měně autentického hraní, a na něčem jsem se nezasmála. O hudbě ani nevím, což není nějak zvlášť podstané.

Fotograf (2015)

Myslím si, že nikdo nemůže pochopit, tohohle člověka. Dříve jsem ho viděla jen jako alkoholika a děvkaře ale dnes si snažím věci pochopit ne tak nálepkovat. I když tento pán je i milovníkem alkoholu i žen. Myslím si že si zažil nějaké hrůzy a kompenzuje si to různě, jako mnozí z nás. Možná je psoudo intelektuálem nevím, ale vždy jej bylo zajímavé poslouchat jak mluví, jak přemýšlí. Mám ráda když někdo dokáže být tak pohotový a vtipný. Mistr Saudek je ve svém oboru opravdu jedineční i když nejsem obdivovatelem všech děl. Ale také mistr Roden. Skvěle zahrané. Každý by se měl podívat, že bigamie není možná, téměř každý po nějaké době chce vytvořit pár, a né se dělit s jiným. Monogamie je přirozená a harmonická. Ve filmu můžeme jistě pochopit co se stane když...jaká je akce a rekce. Nic neschvaluji a nic neodsuzuji. I když sám Saudek na začátku řekl že budeme lhát. Je mi jedno, že to není celé pravdivé i kdyby jen kousek. /Je to jeho život, který si tvoří svými myšlenkami i činy. Má tedy za něj odpovědnost. Život genia je nelehký a obdivuji když někdo chce být svůj. Protože když někde přidá tam zase ubere? Co se mi líbí je upřímnost. Nečekaně po delší době opravdu zajímavý film, který se mě dotkl. Ukazuje život z pohledu muže, který by chtěl být lehký bez závazků, žárlivosti a mamonu, ale jak je možné jej žít, když ostatní nedokáží vystoupit ze starých kolejí? Kolik je talentovaných lidí, bojí se jako Jan ale tolik že netvoří, jsou svázaní strachem, zkoprnělí nadosmrti? Neobdivuji tohoto člověka mám jisté morální zásady ale on některé nemá.

Seveřan (2022)

Herecké obsazení povedené. A kamera a hudba skvěle budující atmosféru. Pradávná vzpomínka hrozivé časy. Předvídatelní děj. Životy které zdánlivě měli hodnotu v cti za smrt a lásce. Však poněkud pokroucené ideje byly zaměněny za pravé hodnoty. Válčení, vraždění a zotročování které se stále opakuje. Proč jsme se stále nepoučili? Je nová doba tyto pokroucené hodnoty již nemají místo v dnešním světě. Je třeba odstarnit nenávist a strach touhu po násilí a moci. To byl pro mě jeden ze vzkazů, této severské báje znějících z dávných časů. Silné spojení národů s duchovnem a přírodou, bohužel také magií a temnotou kterou přináší. Film bych ohodnotím za 3/ nelogičnosti i v soubojích (scénarsticky) ale má pro mě jistý přesah, které spousta filmů nemá. Kdo čte mezi řádky?

Ztracené město (2022)

Taková najivní kravinka, takový dětský humor kombinovaný se sexistickým, protože i děti to láka. Takové hlopoučké a trapné občas. Velká oddechovka, pro nenáročné :) nějaké ty nelogické věci. Celé jako hloupoučký levný román. Dobří herci, mám pocit že si todělalo občas legraci samo ze sebe. Nemám ponětí jaký je nátlak na herečky ale mrzí mě že je Bullock plastiková dáma :/ Ten nos. Vypadá jak Michael Jackson, a že si ho živě pamatuju. Prostě ten humor mi tak nesedl ale občas ok.

Uncharted (2022)

Takový slabší průměr za mě. Pohádka.  Hlavního "hrdinu" mám ráda, ale asi by bylo lepší vybrat staršího a dospěle ji vypadajícího herce. Některé pohybové akce se mi líbili. Také dobře propracované starodávné kulisy. Vizuál dobrý. Několikrát vymáčený pytlík čaje s názvem Indiana Jones XD.

M*A*S*H (1972) (seriál)

hodně dobrí seriál, jeho "moudra" platí vlastně stále. Ukazuje lidskou povahu ať dobrou či zlou. Herecké výkony jedinečné jako celý seriál. Každý by měl znát.

Krok za krokem (1991) (seriál)

tohle jsou vzpomínky a pozitivní a najivní. Jako ta doba před rokem 2000.