Neviditelní (2014) (seriál)

1.ďěkujeme, odejdi 2.Hejma na chlóre 3.coming out 4. paródia na da vinciho kód 5. kapradúr 6. sliz stekajúci zo Stankeho 7. ždyť ona topila, a to docela fest! 8. ti holanďané 9. krysy pro školní jídelny 10. kámen! toto je seriál, na ktorý sa teší celý týždeň! Super hlášky, vyššie uvedených desať dôvodov, postavy aj postavičky super, odkazy super, mytológia vymakaná, hudba zábavná, nerozumiem, komu toto vadí........

Turbo (2013)

milá rozprávka, očakávania boli minimálne, ale zábavné to bolo, detaily potešili, hudba bola výborná....a myslím, že celý príbeh bol mierený na deti zo slabších pomerov, ktoré ešte nevideli Kokosy na snehu :-)....no vidíte, aj smajlíka dám, gýča jedného! SPOILER! Zároveň dúfam, že nikomu nenapadne kúpať sa v nitre a že drvenie slimákov deťmi poklesne, teda, okrem detí záhradníkov......

Velký Gatsby (2013)

O.K. tákže: vizuálne preexponované a preplácané, predloha sa nedala dočítať, lebo bola nudná, ale spôsob prerozprávania bol fakt dobrý......herci boli fakt dobrí, scenár bol zrejme dobrý lebo príbeh odsýpal, niektoré scény boli prehnané a historicky nepresné, ale tak Nick má byť alkoholik a tým pádom jeho opis mohol byť skreslený.....inak Di Caprio fakt dával skvelé ksichty......a vidno, že vie hrať aj kladné role

Zataženo, občas trakaře 2 (2013)

toto je krásna rozprávka, oveľa lepšia než AVATAR. Áno, je. LEBO: 1. postavy sú lepšie, 2. vizuál je oveľa krajší, 3. vizuál je oveľa krajší, 4. sociálna kritika je aj pre deti, aj pre dospelých lepšia a výchovnejšia..............................Keby bola aj zápletka originálna, bolo by to za 5!

Fair Play (2014)

dosť dobrý film o dosť dobrých ľuďoch v dosť zlej dobe.......žiadne wow sa nekonalo, ale keďže tá doba asi bola anti-wow, je to len dobré

Dobří holubi se vracejí (1988)

škoda, že ten film bol z kategórie ,,varím pri ňom, ale dej sa dá sledovať/počúvať" bez nejakých veľkých strát.....pekné posolstvo, krikľavo vykreslené postavičky v liečebni, dosť poučný koniec...ale.....osvietenie sa nekonalo.....možno to nie je film pre abstinentov :-)

Zelená míle (1999)

ohromné podobenstvo o dobre a zle, bez akéhokoľvek blbého moralizovania, zato s extra dávkou naozajstnej človečiny.....perfektne vykreslené postavy, atmosféra dusného južanského leta v 30.rokoch 20.storočia.........toto je echtovný magický realizmus USA autorov ,,se vším všudy". Bolo by vhodné púšťať toto stredoškolákom, aby sa v nich neusádzal radikalizmus a ľuďom na kurzoch ovládania hnevu a mladým nádejným manažérom, aby si uvedomili, čo je to moc

Ledové království (2013)

očakávajúc stupídny, prvoplánový a infantiný klišéfest........spokojnosť veľká, srdiečko sa roztopilo a obávam sa, že Olaf je roztomilejší než Pinkie Pie.......nehovoriac o tom, že ja rozprávky hodnotím aj podľa toho, či sú výchovné, lebo to je podľa mňa neoddeliteľná súčasť rozprávky.......a toto je fest dobrý X-menovský príbeh pre divákov pod 12 rokov plný trollov, ktorých by chcel nakŕmiť asi každý.......HISHE boli tiež toho názoru.

Love (2011)

vôbec nie zlé....a prečo? lebo: 1. je to tak realistické, že to pôsobí až ako hraný dokument, 2. : herci boli úplne bez zaváhania uveriteľní,, 3. typicky slovenská téma, 4: ani hudba nebola najhoršia......nie je to diera do sveta, ale je to slušné a v každej sekunde je vidno, že si na tom všetci dali záležať.......je to vôbec slovenský film?

Jak prosté (2012) (seriál)

predsudky sú .....sviňa! parafrázujúc Pomajba z SOS sa kapánek zahanbene priznávam: to, čo sa mi zpočiatku hnusilo je tak dobré.......dobré ako mufiny, lebo mufiny bábovku neurážajú, naopak, sú dobrou alternatívou na nudné letné večery, ktoré sú toto leto obzvlášť protivne studené....Elementary však zahreje, herci sú srandovní, zápletky trochu predvídateľné, ale nie banálne....a vo,vo,vo tem to všechno je (prečo mi napadol Pitkin?)