Horná Dolná (2015) (seriál)

nuž, čítam, že milostiví očakávali Monty Python....ktorý sa, ,,prekvapivo" nekonal.....úprimne, ani mne sa určité vtipy nezdali smiešne, lebo boli až desivo pravdivé....o.k. dôvody, prečo si pozrieť aj druhú epizódu: 1. Sklárovo starostovanie, 2. ping-pong medzi Majským a Kožkom 3. policajt ešte neskončil 4. trio aktivačných pracovníkov 5. paródia na trdelník. Súhlasím s komentármi: Lochnes009, klichem

Riddick: Kronika temna (2004)

toto bolo asi najlepšie B-čko, dobrá zmes žánrov, dobrí herci, zaujímavá estetika

Lepší už to nebude (1997)

dobré na tomto filme je to, že je asi prvý svojho druhu z radu ,,brutálnej" romantiky, ktorá aspoň jednu nohu omočila v realite......tento film naozaj nie je sladký, no je pekný, hodnotný, s fakt dobrými hercami a vôbec.........dostal niekedy Nicholson kladnejšiu rolu?

Gremlins 2 (1990)

dlhé ako žuvačka medzi chodníkom a podrážkou, ale o to mrazivejšie, lebo tie vtípky sú na dnešnú dobu ako ušité...brrrrrr...skvelé využitia bielítok (pamätám si na svoje prvé, bolo to v 2001, kúpila mi ho mama pred nástupom na gympel) .....a mám chuť na čokoládového losa a nové diely My little pony!

Zoolander (2001)

prepána, toto mi napravilo chuť na humor po Beetlejuice?! áno, je to tak....skvelá paródia na stupiditu a povrchnosť tej doby, morbídne a trefné vtipy, cameá a cameá a cameá a on....... Ben Stiller, ktorý sa tváril tak blbo, že sa u mňa dostal v ksichtení za Jima Carreyho.......a Nightcrawlera mal hrať on.....len za fontánu na konci jedna *

Beetlejuice (1988)

ach jo, toto bol ten preslávny film? ono, niežeby nápad nebol skvelý a herci presvedčiví, kostýmy strašidelné a hudba úplne najsamfasa.....ale zvyšok bol slabý....mohlo tam toho byť viac, napr. žartov

Za zvuků hudby (1965)

nuž, podarený muzikál, ale za 5 to nebude, lebo: 1. Julie Andrews hrá nevhodne baletnú mníšku, ktorá sa chová ako zo šľachtickej prípravky, hoci má byť (asi) sedliačka zo Salzburgu....takéto hranie predvádza aj o 45 rokov neskôr v denníku princeznej, ale až tam je to patričné 2. ani Christopher Plummer až tak neoslnil....jeho ,,dcéra" Lizl hrala lepšie 2. desné, čo urobili s kostýmami....ako si mohli myslieť, že v 30.rokoch nosili to isté, čo v 60?! 3. SPOILER ten koniec......idú peši zo Slazburgu do Švajčiarska (!) a to ich ani medveď, ani kliešť nenaháňa a ani si nespievajú?...........inak, piesne pekné, kostoly a pamiatky, vrátane Schonbrunnu o.k., dej fajn, hoci vraj v skutočnosti to bolo celé inak

Pod kupolí (2013) (seriál)

dej narýchlo prečítaný na wikipédií (čo bežne robím len pred novou sezónou Trónov) ......ľúbilo sa, menej brutus než Kingove iné diela, plus klasická zápletka, ktorá ale ,,went horribly wrong" (nie ako podobné v Star treku) ......pekné, civilné hranie, nenudí, ide mi do nálady

Soumrak mrtvých (2004)

ja...zaprisahaný hororový antifanúšik a odporca zombíkov.....Briti urobia asi každý žáner prijateľne, vtipne a s nevyhnutnou dávkou snobizmu a predstieraného nadhľadu....plus nostalgia za rokom 2004 :-)