• Krátkometrážní

Taxi 3 (2003)

Na chlup stejná skvělá zábava jako ve dvojce, jednoduše svižná a vtipné scénky chrlící komedie. Ke konci už je to spíše nadsázka podobná některým bondovkám, protože z ulic Marseille se nám taxík přesune až na sjezdovku, ale tak proč ne. Ze začátku potěší cameo Slye, v průběhu pak jako vždy střeštěný Gilbert a záhadná číňanka a její "mučení". Upřímně příliš nechápu zdejší nepříliš kladné hodnocení, já se skvěle bavil.

Taxi, taxi (2000)

Druhý díl francouzské komedie o ďábelsky rychlém taxikáři je podle mě dokonce snad ještě lepší než díl první. Hlavně tím, že dostává více prostoru komisař Gilbert a má tak možnost naházet tuny vtipných hlášek, takže když jak Daniel, tak Emil neztrácejí nic z jedničky, můžeme i díky lepší zápletce sledovat opravdu povedenou a nenáročnou akční komedii. Ta Marion je tak krásná!

Taxi (1998)

Jedna z naprostých top francouzských komedií a celá série jako celek je bezkonkurenčně druhým nejlepším filmovým počinem o taxikáři (De Niro-Scorsese je přeci jenom trochu jiná kategorie). Sympatie si u mě film získal hlavně díky Samy Nacerimu, který je opravdová osobnost a díky Marion Cotillard, která je opravdu moc krásná, ovšem tím, kdo tomu vždy nasadí korunu je excentrický komisař Gilbert.

Scary Movie 5 (2013)

Docela i škoda cokoliv psát. Naprostej fekální humor, kterej v 99% není ani vtipnej. Možná se tvůrci mohli zamyslet nad tím, že by dali hlavní role Chariemu a Lindsey, rozhodně by to nedopadlo hůř než tohle. Jedna hvězda navíc za Inception, to mě fakt dostalo... jako jediná scéna v celém filmu.

Scary Movie 4 (2006)

Na Scary Movie 4 mě především překvapilo to, že se celá "dějová" linie drží v parodování a kopírování Války Světů a do dalších filmů si jen tak odbíhá. Jinak mi přijde jak kvalitativně, tak co se týče vtipů na úrovni třetího dílu, proto stejné hodnocení - 3*

Scary Movie 3 (2003)

Po nevalném druhém dílu nabrala série Scary Movies úplně jiný směr. Především jména jako Charlie Sheen, Leslie Nielsen nebo Pamela Anderson prostě musejí nalákat, a když se k tomu přidá trochu toho humoru a pár vtipných scének, člověk se u toho dokáže bavit.

Scary Movie 2 (2001)

Vtipných scén od prvního dílu ubylo, přesto je jejich koncentrace vzhledem k délce pořád docela dobrá. Bohužel přibývá nechutností a trapností, ale za Shortyho, kterýho kouří obrovská tráva je rozhodně hvězda navíc. Zhruba někde tady měli Scary Movies skončit.

Scary Movie: Děsnej biják (2000)

Snad i jedna z těch lepších parodií, které rozhodně nebudou všeobecně oblíbené. Při některých scénách spousta smíchu (Vřískot, pokaždý Shorty), ale při některejch spíš rozčarování a trapnost. Přesto je Scary Movie: Děsnej biják nejlepší ze série.

Konference ve Wannsee (2001) (TV film)

Ano, z historického hlediska jistě velmi důležitá situace a konference, avšak její zfilmování je jen pro ryzí fajnšmekry. Už jen fakt, že jde o TV Film, a že je film jako celek velmi užvaněný a jednolitý, nemá Konference ve Wannsee nárok na nějaký větší úspěch. Jelikož jde ale o tak mrazivé téma jako je konečné řešení židovské otázky, pozornost si to rozhodně zaslouží.

Triumf vůle (1935)

Na svou dobu velmi zdařilý, dá se říct, motivační dokument o tom, jak to umí strejda Áda za mikrákem rozpálit.