• Krátkometrážní

Den zrady (2011)

Tak tohle mi k naprosté spokojenosti bohatě stačilo. Špinavé prostředí současné americké politické scény při primárkách ve stanu jednoho z kandidátů Demokratické strany, Mike Morrise. Totálně skvělý výkon Ryana Goslinga jako suverénního mladého "muže v pozadí", jenž spolu s přisprostlým Philipem Seymour Hoffmanem vymýšlí (nejen) kampaň svého lídra-guvernéra, kterého si zahrál mimochodem i brilantně režírující George Clooney. Navíc pak rozhodně zaujme i svůdná nezletilá stážistka, neboli dcerka předsedy strany Evan Rachel Wood. Max.

Děti moje (2011)

To je tak, když jsou miliony na kontě a podvádivá manželka v kómatu, na krku dvě dcery, obě na zabití, a retardovanej kluk z vedlejšího ostrova. Havajský košile a George Clooney, pro mě naprosto nepředstavitelná kombinace, která ale nakonec nějak proběhla, George je fajn, zbytek průměr.

Doba ledová: Mamutí Vánoce (2011)

Na celkem dlouhý kraťas příliš málo vtipů, ale od tvůrců Doby ledové není nic špatného, skvělá pohádka na Vánoce.

Dokonalý smysl (2011)

Perfect Sense je postavený na skvělém nápadu, který má to štěstí, že sehnal do hlavních rolí herce nejvyšších kvalit. Eva Green vše válcuje jako vždy a Ewan McGregor si vybírá jeden ze svých nejlepších hereckých výkonů poslední doby, a tak má i přes dost komplikovaný žánr romantické sci-fi drama skvělý tah a velkou šanci zaujmout diváka. Mrazivě děsivé, ale i všedně příjemné.

Dr. Dre: I Need a Doctor (2011) (hudební videoklip)

Dr. Dre je hvězda a zde to naplno dosahuje, jeho bývalý žák Eminem zdatně sekunduje.

Drive (2011)

Bomba, absolutní pecka! Dokonalá směsice "hraní ksichtem", emocí, neo-noirové atmosféry nočního Los Angeles, nejlepšího soundtracku a originálního pojetí relativně kvalitního scénáře činí z filmu hotové blaho pro zainteresovaného filmového diváka. Perfektní režie, nepřekonatelná kamera, dokonalý Ryan Gosling, milá Carey Mulligan a výborný žiďácký mafián Ron Perlman, vlastně není ani co vytknout. Nejvíc mě zaujalo, jaký vztah vytvářel tajemný a charismatický Ryan Gosling spolu s křehkou sousedkou Carey, tedy jejich jemné dvoření se, zvláštnost chování a vlastně nevysvětlení jejich citového vzplanutí, které spolu se vším ostatním, co je s těmito dvěma lidmi spojeno, vyvrcholí ve výtahové scéně, která je bezpochyby nejlepší z celého filmu. Mlčenlivá síla skrytá za bezchybnými obrázky. Nicolas Winding Refn se díky Drive stal nekorunovaným králem současného populárního artu.

Elitní zabijáci (2011)

Ne tak úplně bezmyšlenkovitá akční jízda v hlavní roli s Jasonem Stathamem jak by se mohlo na první pohled zdát. To se ale nepovedlo příliš ukočírovat a ta nesmyslná překombinovanost jde nakonec na úkor kvality filmu. Hlavní herecká trojka fajn, akce parádní, čistý 3*

Fracek (2011)

Dvě holky, jedna starší a jedna mladší jedou skrze typicky buranský americký country středozápad. Ta malá utíká od rodiny a ode všeho a ta druhá zase od života, který ji stejně dohání. Potkaj úchyláka a začne to bejt v hajzlu. Vlastně tak úplně nechápu co tohle jako mělo bejt, Eddie Redmayne do té spousty filmových úchyláků, hnusáků a pervezáků nepřidává vůbec nic nového, což je docela škoda, protože jsem se docela těšil co předvede. Ovšem co tady pohledával Alec Baldwin, to teda taky fakt nechápu. 2* jen za to, že to Chloe dokázala ve třinácti letech odtáhnout skoro sama.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Po deseti letech filmování se kruh uzavírá. Všichni hlavní hrdinové jsou k nepoznání, jediný Snape je furt stejnej slizoun a taky vypadá furt stejně slizce. Už není na co čekat, okecávačky byly v první části, tady se jde rovnou na věc. Vidíme mohutné zbrojení, návrat do Tajemné komnaty, Brumbálovo cameo a hlavně, spoustu smrti. A celé to nakonec skončí naprosto impozantním koncem, hodným této mimořádné série. Mission accomplished

Holka s prknem (2011)

Jako obyčejná a docela milá romance s léty prověřeným námětem to funguje, vždyť ono si to ani na nic jiného nehraje, což je moc dobře. Hlavní dvojice se k sobě skvěle hodí, protože Felicity Jones má krásu a Ed Westwick zase charisma, vedlejší role taky nejsou žádný propadák a na Alpy se krásně dívá pořád, takže i když nejsem nijakej moc velkej fanda zimy, Holka s prknem docela potěšila.