• Krátkometrážní

Liga výjimečných (2003)

Šílená splácanina, který možná ani přesně neví, co chce být. Jen se za každou cenu snaží být velkolepou podívanou. Ať už co se týče původu postav, různých vynálezů, heroizování postav, rádoby trefných hlášek, etc. Ve výsledku jde jen o velké zklamání s několika pár dobrými momenty.

Kmeny - Meatheads (2015) (epizoda)

Meatheads potažmo work-out potažmo fitness lovers jsou v současnosti dost progresivní subkultura, která se však od kulturistů z let 80. a 90. liší tím, že to nedělají pro řeckou Kalokagathiu, ale pro tu současnou trendovost. Dokument je to však v rámci Kmenů lehce nadprůměrný a uteče jako voda. Na rozdíl od jiných dílů jsou totiž ty bezdialogové scény vyplněné dostatečně zajímavým obsahem.

Papírový hrdina (2009)

Zvláštně krásný film plný melancholie o nedospělém spisovateli Jeffu Danielsovi, jeho nepravděpodobné a dost depresivní kamaráde Emmě Stone, jeho úspěšné a asi i ctižádostivé manželce Lise Kudrow a o jeho strážci už od dětských let, o platinovém blondýnovi Ryanu Reynoldsovi. Nahodit "blue mood" a vzhůru do toho.

Rocker (2008)

Rocker je skvělá hudební komedie o jednom nepravděpodobném návratu, pomstě a konečně splněném životním poslání. Bla bla bla. Jednoduše je to hrozně příjemnej film.

Domácí mazlíček (2008)

House Bunny mi padl přesně do noty, ve chvíli, kdy jsem se na něj díval, jsem měl náladu na nějakou debilitu, povrchní nesmyslnou kravinu, která se sice ke konci tváří jako morální, avšak není. Anna Faris umí tyhle hezký debilní krávy zahrát skvěle až by jí to jeden uvěřil. Hugh Hefner je samozřejmě král!

Šílený Max: Dóm hromů (1985)

Třetí Mad Max je jednoznačně nejhorším dílem série, o tom pochyb není. Je to však až takový propadák? Nabízí se srovnání s další kultovní osmdesátkovou trilogií - Návrat do budoucnosti. u které se také třetí díl jistým způsobem odklonil od tématu. U komediální trilogie šlo o westernovou odbočku a u Mad Maxe o jakousi zajížďku ke kmenu zvláštních idealistických, naivních a přihlouplých dětí. Bartertown, Thudern Dome a Tina Turner tuto zvláštní pasáž nakonec přebijí a i když není třetí Max ani zdaleka tak dobrý jako předchozí díly, o vyložený propadák rozhodně nejde. Přesto to vzhledem k prvnímu dílu na 3* není.

Šílený Max: Bojovník silnic (1981)

Když první Mad Max byl už sám o sobě kultovní záležitost, tak jeho ještě vydařenější pokračování patří mezi nejlepší akční sci-fi v celé historii filmografie. George Miller dokázal vyladit nedostatky, připravil ještě daleko lepší akci a daleko přímočařejší a celkově lepší scénář. K tomu navíc přihodil ikonického Mela Gibsona, trochu sociální kritiky a ještě šílenější povahu silničních/pouštních pirátů. Skvělé postapo s krutými boji o naftu, stříkajícím testosteronem a jedním z nejhnusnějších dětí, které jsem kdy ve filmu viděl. --- Po shlédnutí Fury Road jdu o 1* dolů, protože The Road Warrior se nechytá.. ani z tehdejšího ani ze současnýho hlediska.

Šílený Max (1979)

Zničená země v blízké budoucnosti, kterou mimo větší města ovládají různé motorkářské nebo automobilové gangy, které se vyznačují následujícími vlastnostmi: zuřivostí, rychlostí, nekompromisností, zvrhlostí a...šíleností. První Mad Max sice není nejikoničtější částí série, což je u prvního dílu kratších filmových sérií docela rarita, je však vynikajícím způsobem natočen a Mayova ikonicky "uřvaná" hudba dotahuje výsledný efekt do velice uspokojivého výsledku. Společně s Melem Gibsonem, pro kterého byl policista Max Rockatansky jednou z ikonických rolí, která nastartovala jeho hvězdnou kariéru, tak stvořili jednu z vůbec nejlepších filmových sérií, jenž je z dnešního pohledu skvělou sondou do punk-temného období osmdesátých let v Americe a samotného vnímání společnosti a budoucnosti. Jako samotný film ve výsledku však jen hodně dobré 3*

Marmaduk (2010)

Chápu, je to pohádka, ale je to nebetyčná blbost. Navíc nikdo nemůže mít nic ani z tý plejády známých herců, protože dabujou ty psy všude kolem. Nesmysl, donebevolající nesmysl.

Mogambo (1953)

"Aaah, kangaroo!" Zvláštní vztahový čtyřúhelník, který se sice již od začátku vzhledem k době vzniku a skladbě obou dvojic vyvíjí do předem daného konce, tvořený třemi charismatickými a jistojistě kvalitními herci (Gable, Gardner a Kelly!) a Donaldem Sindemem, dává nahlédnout do tajů a krás koloniální Afriky. K lidoopům se pak příběh stočí až k samotnému konci.