Diamanty jsou věčné (1971)

Tuhle recenzi píšu podruhé. Jelikož jsem ji věnoval dost času a přetáhnul jsem něco přes hodinu psaní kometářové sekci ČSFD. Po odeslání jsem dostal zprávu že mě automaticky odhlásily a recenze je fuč. Myšlenky na to že musím tomuto filmu dát více času mne dovedli skoro k šílenství. Při předchozí recenzi Ve službách Jejího Veličenstva  mě film doslova odrovnal. Jelikož prakticky krom sexu nebylo o čem psát. Sexuální scény a jejich děj jsou na úrovni béčkových poren co se v dnešní době točí. Přejdeme k recenzi 2.0. Hned ná úvod má 007 misi. Hledá jistého Bloefelda. Během pátrání působí Bond nelítostně. Dokonce odmítnul soulož od pohledné ženy což bylo poprvé a přináší to do této série jistou revoluci ve vyprávění. Bond Bloefelda najde a zavraždí. Poté nás děj ihned přesune do Afriky, kde má mezi pašeráky dojít k předání diamantů. Do toho nám vstupují dva vrazi, kteří chtějí okrást a zabít pašeráka s těmito kameny. Jako způsob usmrcení vezmou ze země škorpiona. Aby je nebodnul tak si jako ochranu vezmou rukavice, protože je jasný že přes rukavice tě nebodne. Při konverzaci s pašerákem, kdy se vydávají za spojku. Strčí jeden z nich škorpiona za triko, jako když malej kluk na důkaz zájmu o dívku strčí sněhovou kouli za krk. Muž po bodnutí ihned umírá. Poté odcházejí a drží se přitom za ruce. Jistý náznak toho že se jedná o gay pár tu je (ve scéně v letadle řekne o Bondgirl že na ženu vypadá dobře. Takovou poklonu obvykle od heteráka neuslyšíte). Přece jenom kdo drží s chlapem za ruce. Já se naposledy držel za ruce s klukem, když jsem chodil do školy, ale to mělo význam. Tohle asi taky, ale ne ten stejnej. Poté co ukradnou diamanty je předají své pašeračce (které je kolem 70let), která diamanty dostane do Amsterdamu. Kde jí zabijou jenom proto, aby diamanty dali pašerčce co je sexy, aby měl Bond koho prcat. Bond se vydává za jejího nového kolegu se kterým musí diamanty propašovat z Holandska do Vegas. Ve Vegas se jejich cesty na čas rozejdou. Bond jde hrát karty a daří se mu. Toho si všimne jedna zlatokopka se slušným výstřihem. Bond vyhraje a jdou to oslavit k němu do pokoje. Při líbání uslyší zvuky. Bond si uvědomí že v pokoji nejsou sami. Rozsvítí světlo a uvidí 4 muže. Všichni jsou bílé barvy pleti. Chytí zlatokopku a vyhodí ji z okna do bazénu. Zjistíme že to jsou muži naší pašeračky. A její lidé sloužily jen ke zbavení konkurence, proto poklidně odejdou a nechají náš pár v klidu souložit. Později má dojít k předání. 007 to sleduje jen z dálky. Pašeračka má jít do strašidelného domu což je jedna z dětských atrakcích co se v kasinu nachází. Na konci je klec ve které je černoška, která se promění na svého předka tedy na opici a vyděsí všechny děti. Netušil jsem že tohle černoši dovedou. Není divu že stále existuje rasismus. Většině dětí ten strach zůstal i v dospělosti, že by se mohli černoši změnit na opice a útočit na ostatní. Jo tohle by v dnešní době neprošlo. Během toho co děti prchají a já se nepřetržitě smál. Diamanty zmizeli. Posuneme se o hodinu dál. Bond zjistí že majitel kasina má zřejmě diamanty u sebe a za vším stojí. Proto se vydá do jeho rezidence. Zjistíme že Bonda očekával. Celou dobu zatím byl Bloefeld. Zjistíme že nezemřel, protože se naklonoval. Sehnal 2 lidi kterém změnil tvář a vypadali přesně jako on. Což technicky není přímo klonování, ale chovají se jako on, mluví jako on a Bloefeld sám řekne že neví, který z nich je původně ten pravej. Prostě debil. Bond střelí jednoho debila do hlavy a druhý místo toho, aby ho střelil mu řekne že ho zasvětí do jeho plánu, ale až zítra. Zatím mu ukázal výtah, který ho přesune do jeho nového pokoje. Bond bohužel neměl na výběr a nastoupil. Ve výtahu se spustí plyn, který Bonda nezabije, ale uspí. Vrací se naši teplí vrazi, kteří taky Bonda nezabijou, ale odvezou ho na staveniště. Zde ho ukryjí do roury. Opravdu složitější plán vraždy jsem ve filmu nezažil. Druhý ten si stavaři Bonda nevšimnou a zakopou ho do země. Bond se z roury dostane díky svému důvtipu. Mezitím zjištujeme Bloefeldův plán. Do vesmíru odpálil raketu s laserem, který může vystřelit na jakékoliv místo na zemi. Odpálil ihned americkou základnu v Dakotě a sovětskou ponorku. Takže má celou zemi jako svoje rukojmí. Jelikož Američani ani Sověti nemají nic čím by laser dokázali sestřelit. V jednom z minulých filmů se chtěli navzájem sestřelit atomovkami, ale když nejde o spor mezi amíky a rusy tak jsou neschopná hovada. Bloefeld řídí laser ze své základny uprostřed oceánu. Bond jako správný agent dorazí na místo nenápadně. Zaklepe a všem dá vědět že tu je. Bloefeldovi muži Bonda zajmou. Ten na Bonda flexí jakou má moc a místo toho aby Bonda konečně zabil. Tak ho uvězní do místnosti kde je sklápěcí otvor po kterém Bond uteče. 007 nakonec Bloefelda porazí. V poslední části filmu je Bond na romantické plavbě s pašeračkou. Do toho přijdou homo-vrazi převlečení za číšníky. Přivezou jim večeři. V zákusku je ukrytá bomba. James pozná že není něco v pořádku. Strhne si rvačka. Jeden z vrahů vezme do rukou špízy a zapálí je. Zaútočí těmi špízy na Bonda. Místo toho aby měl u sebe nůž, pistol cokoliv. Bond je ale zvyklý na ženy co jsou žhavější než rozpálené špízy. Bond využije špízy proti němu a hodí po něm flašku whiskey a začne celej hořet a vypadne z okna. Druhé vraha rázem přemůže bombu mu strčí do prdele a bum titulky. Shrnutí- Dost z děje jsem vynechal, přeci jen film má 2 hodiny a jsou tu zas pasáže co jsou nezáživné a jen film natahují a dělají ho nudnější. Hlavní záporák mi přišel vyloženě jako debil. Příležitostí na zabití Bonda měl spoustu až to působili stupidně.

Ve službách Jejího Veličenstva (1969)

V úvodní scéně jede Bond ve svém autě poblíž pláže. Ze svého zpětného zrcátka si všimne, že za ním jede pěkná čubina. Nechá se od ní předjet a sleduje jí. Čubina zastaví na pláži. Bond jako správnej úchyl zaparkuje dál a sleduje svojí oběť dalekohledem. Čubina si začne sundavat boty a jde do moře. Bond z nějaké důvodu pochopil, že se chce utopit. Nechápu jak. Většinou na plážích lidi jsou jen po nohy ve vodě. Neznámená to že se chtějí zabít. Bond za ní vyběhne povalí ji na pláž. Zničehonic na něj vyběhnou dva muži co ho chtějí zabít. A máme tu zatím nejhorší akční bondův  film. Jde vidět že celká bitka je zrychlená. Útočníci vyskakují ze strany na stranu. Bond je přemůže. Čubina mu ukradne auto a odjede. Bond se ubytuje v nedalekém hotelu. Kde bydlí samozřejmě i čubina. Jak jinak. Zjistíme že si říká Kontesa to se dá zapamatovat. Vedle Pussy si ted budu pamatovat i jméno další bondgirl. Bond hraje poker s kontesou a ostatními. Kontesa prohraje a řekne že nemá peníze. Bond to za ní zatáhne. Ta mu na oplátku řekne v jakém pokoji spí. Bond tam přijde a zezadu na něj zaútočí velkej tlustej negr. To Bond nečekal, protože si myslel že dnes v tomto pokoji bude útočit zezadu jen on. Bond afričana přemůže a jde do svého pokoje, kde na něj čeká kontesa. Ten jí se jí zeptá co měl znamenat ten afričan v jejím pokoji. Kontesa na to odvětví že neví o čem mluví. Bond jí vlepí takovou facku. Div že neomdlela. Kontese se to zřejmě líbí a začne soulož. Mezitím se afričan prubudí a jde před dveře Bondova pokoje nastraží uši a slyší jak Bond nakládá kontesu. Afričan není kazišuk a proto nechá Bonda prozatím napokoji. Druhý den se Bond probudí a kontesa nikde. Rozhodne se opustit hotel. Před východem na něj už čeká Afričan se svými posilami (jedná se o dva bílé muže). Ty s nožem na krku odvedou bonda na schůzku k mafiánskému bossovi. Ten řekne Bondovi že se kontesa jeho dcera a že se mu líbí co s ní dělá. Požádá ho aby si ji vzal. To Bond odmítá, protože prcá jen jednou a pak jde o dům dál. Boss mu nabídne 1 milion liber a půl králo.. vlastně informace o tom, kde se ukrývá člověk kterého Bond hledá poslední 2 roky. Jedná se o vůdce skupiny Spectre hrabě. Bond začne chodit s kontesou a zjistí od bosse informace jak se hraběti dostat. Bond se bude vydávat za experta vznešených rodů, aby ověřil hraběho původ. Tak se to dostane do pevnosti vůdce spectru. Zjistí že zde experimentuje s pacienty kteří jsou alergičtí na určité druhy jídel. Jedná se zhruba o 15 žen z celého světa ve věku od 20 do 30 let. Ano všechny to jsou čubiny. Jejich alergie mi přijdou trochu rasistické na to z jakých častí země jsou. Afričanka je alergická na banány, asiatka na nudle. Jsem si jist že mimo záběr tam byla Italka co nejí pizzu a češka co utopence. Bond na jednu z nich udělá dojem a ta mu napíše číslo svého pokoje. Během noci se Bond vykrade ze svého pokoje a jde za čubinou. Začne si jí vyptávat na hraběte a důvod proč tu je, ale čubina mu odmítá cokoliv říct dokud jí Bond neuspokojí. Po sexu Bond z čubiny dostane pár informací, ale pak začíná léčba. A o jakou šílenou léčbu se jedná ? Hrabě jim pouští motivační kazety že už není alergická na kuře. Čubina je v hypnoze a Bond s ní nemůže mluvit. Bond se raději vrátí nepozorovaně do svého pokoje, kde na něj čeká čubina číslo dvě, která mu řekne všechno na oplátku za soulož. Další den už se Bond domlouvá s čubinami v kolik se staví. U jedné se domluvil na 8 s další na 9 atd. Bond se večer vkradl k první čubině do pokoje, ale byla to past čekali tam na něj vojáci. Vzali ho k hraběti a ten řekl Bondovi jeho plán. Chce zastavit plodnost. Ano Hrabě chce aby všechny firmy na kondomy včetně durex poslali peníze, aby tak neudělal. Jejich výrobky by se jinak stali bezcenné. Ne dělám si prdel chce imunitu od světové vlády. Neplodnost se zahrnuje u lidí, zvířat tak i u obílí atd. K tomu slouží jeho čubiny které jsou každá z jiné země. Čubiny jsou vyslány zpět domů. Na rozloučenou dostanou od hraběte kosmetiku, ale mají zakázano používat vonavku protože v ní je vir na neplodnost. Ten mohou použít jen když jim dá hrabě svolení. Bond uniká ze zajetí a chce předat informace Londýnu. V patách mu jsou hraběho muži. Bond dorazí do nedaleké vesnice kde je kontesa. Stala se z ní stalkerka a hlídá si svého muže. Spolu s bondem utíkají před gorilami. Ukryjí se ve stodole kde Bond požádá kontesu o ruku. Ta mu řekne ano. Bond jí, ale řekne že by měli s dalším sexem počkat až do svatby. Musím říct že jsem Bondovi skočil na špek, ale dělal si srandu. Po noční souloži utíkají dál. Bohužel chytili kontesu. Ted to vemu rychleji. Bond se vydá Kontesu zachránit. To se mu podaří hrabě prchá. Bond a kontesa mají svatbu. Odjíždí na svatební cestu. Hrabě zaútočí zabije kontesu a utíká. Shrnutí- na to že George Lezenby byl Bondem jen pro tento film tak na mě působil relativně dobře. Není to Connery, ale stěžovat si nemůžu. Akční scény tu jsou doopravdy příšerné. Divně sestříhané působí strašně falešně a nerealisticky. Nejhorší je ale stopáž. Film by mohl být  o půl hodiny kratší. Bylo zde opravdu spoustu scén, které byli pro film zbytečné. Rozhodně nejslabší film zatím.

Strength Wars (2021)

Abych se přiznal měl jsem strach, že Strenght Wars poté co ji koupí Generation Irons nebude to co dřív. Jediný film co jsem od nich viděl, ale nedokázal dokoukat byl Calum Von Moger: Unbroken. Což byl film o tom že sypač dělal v posilovně blbosti zranil se a bohužel musel vysadit a přišel o všechny svaly. Smutné. Celé promo válek jako bylo a nebylo. Původně už měli vyjít minulý rok. Vyšel trailer a nic. Po déle než půlroční odmlce. BUM ! Války jsou !! za měsíc... Jako vážně ? Tak nějak lidi zapomenuli a místo toho aby jste je vydali, tak vypouštíte trailery, které stejně moc lidí nepřitáhli. Přejdeme raději k hodnocení. Strenght Wars 2020 dopadli dle mého relativně dobře. Jde vidět že šli hodně svojí cestou což je na jednu stranu dobře, ale na tu druhou špatně. Úvod se povedl což nevím jestli je díky produkci, ale spíše díky závodníkům kteří působí sympaticky. Zkrátka mezi těmito sypači si najdete spoustu oblíbených. Osobně překvapil Blaine Summers. Asi nejvíc jsem byl skeptický z toho že přešli z epizodického formátu na jeden film. Což bylo odvážné a z části se to vyplatilo. Film má neskutečné tempo. Uteče to rychle, až si řeknete to je celé ? Souboje mi přišli strašně na jedno brdo. Duely byli trochu sestříhané což ničí celkový dojem. Je třeba, ale pozitivně hodnotit některé zpomalené záběry které působili skvěle (finální souboj). Místy bohužel působí zbytečně. Film by se dal rozdělit na dvě půlky představení sportovců a pak už jen války. Což mi osobně nesedí. U německých a českých tvůrců se mi vždycky líbí taková ta předehra, kde sportovci nabití energií melou ty motivační kecy. Co mám rád. Asi bych víc uvítal epizodní formát, jako byl doposud. Například první týden vyjde jeden souboj z 20 až 30 minutovou stopáží a takhle dál. Aby si je člověk pořádně vychutnal. Ještě bych popíchl produkci za to že si nenechali poradit od tvůrců z německa a česka, kteří tam byli. Tetzel jako moderátor prokazuje svoje kvality. Jan Krasinský předvádí skvělé výsledky. Shrnutí SW USA: přijde mi že se vydařili jen tím že sehnali špičkové soupeře pár známých tvářích. Slepili to dohromady a ono se to povedlo. Napoprvé dobrý, ale když máte vedle sebe lidi pro které je točení válek denní chleba. Bylo by dobré to s nimi konzultovat a posunout to o level výše. ( PS: zabilo by vás napsat váhu jak v librách tak i v kg)

Žiješ jenom dvakrát (1967)

Musím říct že recenze pátého Bonda už je skutečná výzva, protože je tu toho tolik, že se bojím že moje recenze bude postrádat hlavu a patu jako tento film. Tahle bondovka má v sobě tolik děr jako John Travolta v Pulp Fiction. Příběh začíná záběrem na americkou vesmírnou loď, kterou někdo unesl. Důkazy o tom kdo unesl tento modul nejsou, ale když nemají amíci na koho ukázat tak to hoděj na Sověty. Diplomatickou cestou se to snaží mezi těmito dvěma zeměmi vyřešit Anglie. Proto vysílá na misi svého nejlepšího muže 007. Ten je mezitím v Číně kde umírá, ale zemřel přitom co měl nejradši při souloži. Nebojte náš agent ve skutečnosti nezemřel svojí smrt fingoval. Proč ? No to se z filmu nedozvíme. Bond se vydává do Japonsko navštíví jednu japonskou firmu a vydává se za obchodníka. A zde se nám představují Japonec a Štěrbina II. O pár desítek minut Štěrbina II Jamese uvězní. Ten vytáhne Bonda juniora. To Štěrbinu ohromí. Dojde k souloži. Pak spolu letí v letadle. Ukáže se že Štěrbina měla v plánu jen okusit Bonda jednou. Proto ho sváže a vyskočí z letadla. Bond se však dostane ze zajetí a na poslední chvíli přistane. Mezitím se zjistí kde nejspíš jsou mizící vesmírné lodě. Jsou na jednom z japonských ostrovů. Bondův japonský informátor mu řekne že předtím než půjde na ostrov musí se oženit a stát se ninjou. Nedělám si prdel. Oženit se má, protože ostrov kam se má infiltrovat se každý zná s každým. Takže aby aby nevzbudil podezření což je trochu problém, protože je jediný běloch na ostrově, ale v pohodě. Mezitím Štěrbina a Japonec se hlásí u velitele zločinecké organizace Spectre číslo Jedna. Ten jim řekne že ten muž co jim utekl byl James Bond. Na což Štěrbina odpoví že to není možné, viděla v novinách že umřel. Co ale kráva neviděla je že v těch stejných novinách je i jeho obličej, který se podobal tomu se kterým souložila. Číslo Jedna nechá Štěrbinu zabít, protože ji Bond unikl. A vyšle na Bonda vraha. Mezitím se zjistí že Japonsko si objednalo únos lodí od Spectre, ale nevíme proč. Jednička je vydírá, že nebudou pokračovat dokud jim nepošlou prachy. Pak ale stejně zjistíme že to je jinak, protože i Spectre si přeje válku mezi Sovětským svazem a USA. Zapomenul jsem zmínit že v příběhu je japonská Bondgirl. Ta po souloži s Bondem spí vedle našeho agenta. K nim se přiblíží náš vrah. A jaký je jeho vražedný nástroj ? Sliz. Chce s ním polít Bonda aby ho otrávil, ale omylem s ním polije bondgirl. Ta během sekundy umírá. Což je fuk, protože bond se stejně bude ženit a aby ve filmu byli dvě japonky ? By se báli, že by je diváci nedovedli rozeznat. Máme tu den svatby. Bond neví jak vypadá jeho žena, ale klid je to čubina. Finální část ..... o té je škoda psát. Prostě Bond zachrání svět a číslo Jedna uteče. Závěr: Musím říct za mě zatím nehorší Bond. Čekal jsem dlouho na odhalení čísla Jedna a musím říct že by mě víc nadchla jeho verze z Austina Powerse.

Thunderball (1965)

Thunderball jsem si už delší dobu chtěl pustit. Bohužel film sleduju v den kdy nás opustil Sean Connery rest in piece. Po první akční scéně kdy se Bond zraní. Musí své poranění léčit v nemocnici. Kde svadí mladou ošetřevotelku. Ta ze začátku nemá zájem a vypadá to že na ní Bond šarm nepůsobí. Nebojte Bond přece jenom zaskoruje. Mezitím NATO pořádá cvičný let stíhačky jenž převáží atomové bomby. K čemu potřebuje cvičný letoun atomové bomby ? Nevíme. Zločinecká organizace Spectre ukradne stíhačku a její náklad. Vyhrožuje Anglii pokud do 5 dní nedostanou 100 mega liber vypálí atomovku na jedno z měst na britkých ostrovech. Bohužel stopy nikam nevedou. Bond dostane složku k tomuto případu. A všimne si že jeden z pohřešovaných pilotů má sexy sestru. V tom případě James neotálí a vydává se za ní. No a byla to trefa do černého. Nejenže je tato nová bondgirl sexy, ale taky je to milenka záporáka. Tak to je hodnej že jí zabil bráchu. Jeho jméno je pan Largo. Musím říct že po jménech jako Pussy, Goldfinger nebo Dr.No je tohle jméno docela suché a nebudu lhát že mi v paměti moc dlouho nezůstane. To samé i jméno jeho pravé ruky budeme ji tedy říká štěrbina. Štěrbina se kolem Bonda začne podezřele motat. A Jamesovi brzo dojde že se jedná o členku Spectru. Tomu ale nebrání se sní pomilovat. Bohužel oproti jedničce, kde Bond zvolil stejnou taktiku nejdřív soulož a potom vězení. Tak ta mu nevyšla. Štěrbina mu šlohla zbran a zavolala si posily. Štěrbina Bondovi řekne že i přes pomilování nehodlá Larga zradit. U jiných žen je na to zvyklej, ale u ní at s tím nepočítá. Na což Bond odpoví : Poprvé ! (Což je odkaz na předchozí film. Kde Bondovi zkušenosti v posteli zachránily celý svět.) Bond však uprchne. Přesuneme se na konec filmu. Během té doby štěrbina zemřela, ale účelu posloužila. Jelikož zbytek je o ničem. Finální akční scéna je pod vodou. Ano takže slast pro oči. Musím říct že bohužel tuto Bondovku táhne jen 007. Ostatní jsou nevýrazní. U záporáka si nebude pamatovat jméno. Jediné co si budete pamatovat je že je jednooký. Musím ale vyzdvihnout Conneryho za hlášky neskutečně mě pobavily.

Goldfinger (1964)

Film Goldfinger by se spíš měl přejmenovat na Bondovo Libido. Protože přesně to zachránilo světovou ekonomiku. Nevěříte ? Přesvědčím vás. V první recenzi jsem vyzdvihl Bondovo přeříznutí nepřítele ale tady to jde na úplně jinej level. Bond je totiž sám v zajetí pana Goldfingera a jeho pravé ruky Pussy. Goldfinger bohužel udělal fatální chybu protože Pussy je sexy čubina a ty by se neměli bez dozoru potloukat okolo Bonda. Pussyin cílem je rychle z bohatnout jenomže Bond jí dá něco mnohem lepšího. Ano jeho penis. A ta si to s ním natolik užila že Goldfingerovi plány vyzradila americké vládě kteří se na Golfingerův útok na Fort Knox připravily.( Jeho plánem bylo odpálit zlato ve Fort Knox menší atomovkou aby byli radioaktivní a tedy bezcenné což by způsobilo pád ekonomiky) Vraťme se ale na začátek. Bond si užívá v hotelu v Miami a dostane úkol sledovat Goldfingera přitom svede jeho společnosti. Což si Goldfinger nenechá líbit a zabije ji. Divákovi je to solidně u prdele protože tu postavu nezná ale zas o jednu sexy čubinu na světě méně což je vždycky škoda. Proč tohle hlavně zmiňuji ? Protože tato událost zapříčinila nejhorší část z filmu která kdyby tam nebyla možná bych hodnotil plným počtem. Během Bondova sledování Goldfingera se přidá někdo další sestra mrtvé společnice která se chce pomstít. Ano z ní to debilně a je to debilní. Kvůli ní Bonda chytí a ona zřejmě zemřela rukou japonské tlustého sumo kloboučníka protože potom se tam už nevyskytuje. Další věc která trochu trochu snižuje kvalitu je záporákovo vyzrazení ďábelského plánu. Na tom by nebylo nic špatného přece jenom tohle je klasika kterou většina novejch filmů jen kopíruje. Jenže Goldfinger ho vyzradí partě gangstrům kterým dluží peníze a navrhuje jim aby se k němu přidali a vrátí jim 10x tolik. Což většina lidí přijme krom pana Sola. Což pan Goldfinger akceptuje vrátí mu zlato co mu dlužil a odvezl pár kilometrů od svého sídla kde ho pak zastřelil. Přitom ostatní gangstery kteří zůstal v sídle i také zabil jedovatým plynem. Záporáci si to holt chtěj dělat asi těžší nebo fakt nevím. Takže proč jim svůj plán vyzrazoval kvůli divákům v kině ? Zbytečně kompletní plán vyzradí později Bondovi takže celá scéna působí o to zbytečněji. Během Bondova věznění svým šarmem okouzlí Pussy. A ta nemůže odolat jako když bratr co vidí svoji nevlastní sestru zaseklou v pračce. Na závěr oceňuji solidní tempo zatím nejlepšího záporáka a bond girl nebyla zbytečná. Zatím 4 ale možná při opětovném puštění změním názor.

Srdečné pozdravy z Ruska (1963)

Bond číslo 2 je o poznání lepší než jeho předchůdce ale je zde pár věcí co mě stále nepřinutili navýšit hodnocení. Začneme ale pozitivy Sean Connery je stále alfa samec. Nová bond girl má ve filmu svoji úlohu a nepůsobí že byla do děje na poslední chvíli přidána navíc oproti předchozí bond girl je o dost víc sexy. Dokonce i doktorův společník pardon bondův společník který na konci umře. Což k je zatím zvykem. Je o poznání zajímavější postava takže mi ho bylo i trochu líto. Záporáci skupiny Spectre kteří se zde objevily jsou všichni o dost zajímavější než Dr.No z prvního filmu. Finální bitka Conneryho se Shawem ve vlaku byla dobrá. Navíc byť se film odehrává v Turecku je zde hodně Romů takže si český divák přijde jak doma. Teď ty negativa. Přišlo mi že film měl pomalejší tempo. Pokračování je sice delší ale ty akční scény navíc mi přišli zbytečné a nudné. Hlavně logika pilotů co ve vrtulníků pronásledovali Bonda je do očí bijící. Místo toho aby po něm stříleli tak kolem něj prolétavaj a snaží se ho zabít ve stylu call of duty warzone. Ke konci kdy to vypadá že Bond unikl Spectru, ale vyslaly dalšího zabijáka. Ptáte se koho ? Starou bábu s nožem v botě. To jako Spectru docházej pěšáci ? Nejdřív vyšlou 2 metrovou vazbu sejmout Bonda a teď babku co má blízko k důchodu. Jedno mi ale nedává smysl film se jmenuju se srdečné pozdravy z Ruska a odehrává se v Turecku.

Dr. No (1962)

Nikdy jsem nebyl fanoušek Bondovek rozhodl jsem se této legenadární sérii dát šanci. V prvé půli jsem byl spokojen představuje se nám James Bond kterého hraje Sean Connery a už v ten moment se mi nechtělo věřit že jiného herce v této roli budu mít radši. Pan Bond je zkráceně alfa samec čubky na něj letěj a já se nedivím. Části které se mi nejvíc v ryjí do paměti jsou ty když si Bond uvědomí že žena za kterou jede na rande je nepřítel, ale nejdříve jí přeřízne a pak až zatkne jako v tom má u mě pan Bond respekt a v jeho situaci bych se zachoval stejně i když já takovej magnet na čubiny nejsem. Druhá půle mi přišla o poznání horší. Celou dobu se mluví o tom že na ostrově kam plují je drak. Ve skutečnosti je to tank co chrlí ohen. Je vidět že lidi i v té době byli dementní. Asi nejshorší postavou za mě je takzvaná bond girl. Která kdyby tam nebyla bych film hodnotil nejspíš o hvězdu víc. Vysvětlím proč mám z touto první bond girl tak velký problém. Objeví se na ostrově kterej je zakázanej a ví že tam jsou lidé se zbraněmi a ona se tam i tak vidá a proč ? Protože sbírá mušle. I přesto že po nich začnou střílet nechce opustit ostrov bez svejch mušliček. K večeru si povídá s bondem a vypraví mu o svém otci který zemřel a ona podezřívá majitele ostrova že jejího otce zabil. Proto jezdí krást mušle na jeho ostrov aby se mu aspon trochu pomstila . Chápu že chtěli dát nějakou micinu v plavkách aby se zvedli prodeje lístků v kině. V té době porno nebylo zadarmo. Ale ve filmu se objevovali i jiné ženské postavy a ty mi přišli naprosto v pohodě. Jinak hlavní záporák nudnej jak svině do ted nevím co měl za plán. Zkráceně série Bond ve mě vzbudila zájem byli věci co se mi nelíbili ale hlavní postava je fajn cool týpek a přesvědčilo mě to dál pokračovat.

Karate Kid (1984)

Danny La Russo mladý čmoud jenž se přestěhoval z Jersey do LA. Drzý malý parchant jehož nikdo nemá rád kromě jeho matky (asi). Daniel nepůsobí příliš přátelsky chová se jak arogantní kokot. Což většinu lidí od něj odpuzuje krom bohaté dívky Ali, která má zdá se na kokoty slabost. Její kamarádky nechápou že se ze čmoudem schází a ani se jim nedivím. Hlavní zápletka se točí kolem již zmíněného čmouda a kluka jménem Johny mladý nadějný karatista (oběma hučí v kládě z Ali). Johnny se zrovna s Ali rozešel a chce si s ní v klidu promluvit. Ta ho bohužel neustále ignoruje a Johnny začne být rozčílený. Do toho se to situace namíchá náš čmoud a začne si na Johnnyho otevírat hubu. Následně Johnny zbije čmouda jak psa. Druhý den jde náš čmoud poprvé do nové školy a všimne že většina jeho spolužáků jsou Johnnyho kámoši a moc se k němu nemusí. Navíc Danny svým neustálém chováním se jako arogantní kokot od sebe ostatní odpuzuje krom Ali která z takových kluků zřejmě vlhne. Čmoud se ještě předtím než se odstěhoval z Jersey věnoval karate a tak ho napadlo že by v tom mohl pokračovat i v L.A. Najde proto nejbližší dojo. Legendární Cobra Kai !!! Bohužel když vstoupí do doja zjistí že tam chodí i jeho spolužáci včele s Johnnym kterej mu nakopal prdel. Čmoud si nasral do trenek a radši zdrhnul dřív než by někdo ucítil zápach. Po delší době to vypadá že je klid. Místní kluci nechali čmouda být a hleděli si svého.Po několika týdnech se ve škole koná Halloweenský ples a náš čmoud šel za sprchu protože tu doma nemej a chtěl si aspon na jednu chvíli připadat čistý. Zrovna když jde chcát všimne si že Johny v kabince balí brko jako správný středoškolák ( Já se balit brko nikdy nenaučil proto má u mě Johnny o to větší respekt). Čmoud už dlouho dobu neudělal žádnou píčovinu a proto se rozhodl vzít hadici a polejt Johnyho nějakým sarajtem co ve škole teče místo vody. Čmoud následně vezme do zaječích ale nedaří se mu skrýt jelikož jeho kostým sprchy nelze přehlédnout. Náš sprcháč dostává od karatistů z Cobra Kai slušné kopačky z otočky. Do toho se na scénu dostane mistr Miyagi jenž pobije chlapce a odvede čmouda do bezpečí ten mu pak vypráví o tom jak za nic nemůže. Miyagi chlapci uvěří což by asi v této situaci věřil každý. Mistr Miyagi ( jenž má být japonec přitom při prvním pohledu spíš působí jako asiat co se narodil v americe a o japonku slyšel jenom z doslechu btw: což je pravda herec mistra Miyagiho je rodilej američan). Miyagi se dohodne z mistrem Cobra Kai na tom že měsíc nechají čmouda na pokoji a vybijí si na něm vztek až na místním turnaji v karate který je již za měsíc. Miagi celej měsíc trénuje čmouda aby se vyrovnal ostatním. Měsíc je poněkud krátká chvilka.Jaký asi šílený trénink čmoud podstupuje ? Dělá zasraný domácí práce tipu natírání plotu, vozkování auta. Což je zřejmě OP trénink jak svině jelikož všem nakope pak prdel a porazí ve finále Johnnyho který má mnohaleté zkušenosti v karate a turnaj vyhrál už několikrát. Jako tady bych za prohru vinil mistra v Cobra Kai jelikož své studenty nikdy nenechal voskovat jeho auto. Mohli jsme vidět co ze čmouda udělal měsíční trénink voskování auta co by to asi udělalo z ostatníma kdyby voskovali auto už od začátku. Zazvonil zvonec a sračky byl konec.

Tropická bouře (2008)

Robert Downey Jr. se do role černošského herce doopravdy ponořil chvílemi jsem si říkal jestli nebyl v minulém životě černoch. Tom Cruise jako obtloustlí, chlupatý a plešatý producent doopravdy valí jeho taneční pohyby jsou skutečně jedinečné. Pobavilo i krátké cameo Tobeyho Maguire jako gay mnicha zdá se že on má blíže k Downeymu než Tom Holland. A Ben Stiller no to je kapitola sama o sobě. I když film má pár slabších chvil i tak jsem se náramně pobavil 4/5.