• Romantický

Ally McBealová (1997) (seriál)

Príjemná oddychovka, pri ktorej nemusíte rozmýšľať nad dejom. Stačí sa len posadiť a pozerať, ako sa život pohoďárskej a šialenej právničky vyvíja jej vlastným komplikovaným smerom.

Apollo 18 (2011)

Konšpiračné teórie mám rada akurát nikdy neviem ktorej mám veriť. Táto je ale sfilmovaná veľmi dobre akurát som celý film čakala na niečo viac než na kamenných pavúkov, ktorí infikujú ľudí. Je ale zaujímavé pozorovať a porovnávať tieto teórie, lebo keď si to zoberieme z reálneho hľadiska, po 73. sa na Mesiac už nešlo. Vo filme vidíme ľudský hyenizmus, ktorí núti slabších podriaďovať sa silnejším a je to tak, ako to v normálnom svete aj býva. Film nemá až také dobré hodnotenie. Možno preto, že polka ľudí, ktorí si to pozreli nezaujíma vesmír a iní neschvaľujú samotné filmovanie kamerou so starým efektom. Pochopia to len tí, ktorí tušia niečo o vesmíre a zaujíma ich naozajstný dôvod. Filmu treba dať o 1* viac za objektívnosť.

Arthur (2011)

Jedna hviezdička za to, že som sa aspoň zasmiala...

Avengers (2012)

Tento film ma ohúril najmä dejom, ktorý je pekne zostavený od očakávaných zážitkov až po neočakávané závery. Žiadne zbytočné scény, všetko do seba zapadá a divák pochopí hlavnú myšlienku filmu hneď na prvýkrát. Okrem toho nabité herecké obsadenie a výborný a vtipný scenár.

Bídníci (2012)

Krásne spracovanie s výbornými hercami a spevavou melódiou, ktorá vás sprevádza po celý čas. Neviem čo viac k tomu dodať. Najväčšie plus bola určite hudba a výkony hercov, s ktorými proste musíte súcitiť. Jednu hviezdičku ale odobral fakt, že Russel Crowe neviem spievať (vedela som, že Hugh to so spevom dá tak ako som očakávala - neohúril ani to nedopadlo zle) a strašne mi pripomínal Pierca Brosnana v Mama Mia!, kde som aspoň zasmiala na tom jeho pokuse o spev. Lenže toto nebola komédia takže nabudúce by som radšej uvítala menej známeho herca, ktorý nepriláka toľko divákov ale aspoň bude vedieť spievať!

Bouřlivé víno (2012) (seriál)

Primitívne, divné a životu nepravdepodobné. Takto nejako by som opísala postavy a dej. Námet nie je zlý len ho treba vedieť spracovať, čo sa v tomto prípade vôbec nepodarilo. Celkové časti sú nezáživné..

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Čo som si doteraz čítala tie superlatívy o tomto filme čakala som super-geniálny kasový trhák nabitý akciami, vtipnými momentkami a predovšetkým zaujímavým dejom. Z tohoto všetkého tam boli akurát tie akčné scény, ktoré boli fakt výborne a dych vyrážajúce ale to je asi tak všetko. Bola som sklamaná, hlavne dlhým úvodom. Má to 136 minút a úvod mi pripadal ako 70-minútový pokiaľ sa dostali k hlavnej pointe. Ďalej, kde sú tie vtipné veci? Ževraj tam Fury furt niečo vtipné omielal ale to som asi hluchá, že som to nepočula. V tomto ohľade bol aj Thor: Temný svet oveľa vtipnejší. No a dej? Nezaujal ma ničím. Ani som sa nenazdala bol záver, ktorý ničím neohúril. Žiadne napätie, žiadne nepredvídateľné okolnosti. To aj tie akčné ulicové scény boli lepšie. No a o Zimnom vojakovi som nezaregistrovala nič nové. Sebastianovi tam nedali šancu, ani priestor vyniknúť. Koniec kritiky, teraz sa chystám povedať to, čo sa mi páčilo. Falcon (ako nová postava), Zimný vojak (ako výborný záporák) a soundtrack. Ten nádherný soundtrack, bez ktorého by film nemal šťavu. Kvôli tomu, ako sa skladateľ popasoval s hudbou k akčným scénam dávam o 1* viacej. No a na záver to, prečo píšem takýto dlhý komentár: Jednotka sa mi zdala omnoho lepšia a naďalej zostávam toho názoru, že Iron Mana 3 a Avengers zatiaľ žiadna Marvelovka neprekonala.

Cyril a Metoděj – Apoštolové Slovanů (2013)

Na koprodukciu celkom dobré spracovanie. Treba ale podotknúť, že sa na ňom podielali aj Slováci a na slovenské filmové (skromné) pomery by toto bol výborný film, keby nie menších zádrheľov: 1) Zo začiatku to vyzeralo sľubne. Život Cyrila a Metoda rozprávaný Metodom sa v polovici filmu náhle zvrtne a už to nepokračuje tým smerom, akým sa to zo začiatku uberalo. Cyril zomiera a druhá polovica je o tom, ako sa Frankovia snažia, aby sa Biblia nehlásala v slovienčine. To tu podľa mňa nemá čo robiť, keďže je to film o Cyrilovi a Metodovi. 2) Kostýmy. Nechce sa mi veriť, žeby po toľkých rokoch boli stále čisté. Neviem, či už vtedy existoval Perwoll, to je jedna vec a neviem ani, či sa Solúnski bratia holia každý rok, lebo aj po desaťročí vyzerali rovnako. To je, myslím si všetko, čo by som vytkla. Musím ale pochváliť dialógy a herecké výkony. Nevidí sa často, že by nejaký slovenský herec podal niečo lepšie než v Búrlivom víne.

Černá labuť (2010)

Veľký filmový zážitok. Natalie Portman sa do role vžila úplne celým telom a ako bolo vidieť aj mysľou. Samotnému filmu predchádzala polročná príprava baletiek (Natalie Portman, Mila Kunis) a zvládli to na výbornú. Keďže tomu predchádzala dôkladná príprava, film bol natočený s naprostou presnosťou baletných krokov a Natalie dokázala ako baletka úplne očariť.

Dr. House (2004) (seriál)

Asi začnem tým, že postava Housa je geniálna a preto jeho život nemusí celkom dávať zmysel. Ja to vnímam tak, že seriál je v prvých troch sériach postavený hlavne na osudoch pacientov. Od tretej série sa začína pomaly presúvať do Housovho súkromia a riešiť jeho psychologické trable. Epizóda je postavená tak, že trištvrťka filmu sa rieši pacient a potom skok do Housovho života. Divák je tak nútený pozerať epizódu od začiatku a netrpezlivo čakať ako bude ďalej nasledovať Housov život, lebo práve to je na tom to najzaujímavejšie. Osem sérii chcelo nové nápady a preto niet divu, že čo diel to pomaly iný režisér. :-)