Schindlerův seznam (1993)

Tohle je film, ktery musite za kazdou cenu videt. I kdyby Spielberg nenatocil zadny jiny film, diky tomuhle se stane filmarskou legendou. Na jednu stranu to vypada hodne snadne, historicke udalosti, skvely herci staci to jenom natocit. Steven ukociroval jak extremne silny pribeh tak ansabl hvezd. Kdyz jsem film videl poprve myslel jsem, ze mi bude vadit cernobile zpracovani, ale uz po chvilce jsem si uvedomil, ze diky tomu je film mnohem silnejsi. Nedelam si hlavu s minulosti, nelze ji zmenit, ale Spielberg nam pripomina, ze na ni nesmime zapominat, pokud ji tedy nechceme zazit znova.

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Po hodine jsem stale nechapal o co v tomhle filmu jde a pak mi to doslo, o nic. Pribeh je plochy, chybi mi tam nejaky cil. To neznamena ze je spatny, to vubec ne. Pokud se s tim smirite budete okouzleni exteriery a fantastickou hudbou. Stiller zahral paradne, mozna zatim nejlip ze vsech svych filmu. I presto, ze je hraje noumu nehraje debila a to se pocita. Cheryl by takhle zahrala jakakoliv herecka takze zadny zazrak, ale naprosta bomba je Sean Penn. Ten chlap je proste bozi. Na pet to neni spis tak na 3 a pul, zatim 3 uvidime po dalsim shlednuti.

Kohout na víně (2011)

Hodne jsem od tohle filmu ocekaval a hodne jsem dostal. Jasne, film je nacpany klise, ale pritom je napsany a zahrany tak nejak jinak. Libi se mi kouleni ocima i jista spratkovitost dcery. Libi se mi hudba, libi se mi atmosfera. Skvela je konfrontace obou otcu, je to paraelni dejova linka stejne zabavna jako otec - dcera. Til je muj oblibeny herec a i pres to, ze nehraje s takovym nasazenim jako v zajickovi. Stoji tenhle film za videni. Jsem zvedavy na pokracovani.

Kapitán Phillips (2013)

Kapitan Philips byl poucen, pripraven a stejne ho pirati dostali. Pribeh kde na jedne starne stoji svedomity American a na druhe pesaci prepadavajici lode pro sve sefy je soubojem vyhrocenym az na vrchol. Greengrassovi se povedlo prelevat dej v tom kdo ma zrovna navrh naprosto dokonale. Somalci jsou presne takovy jak si je predstavuji, herectvi Barkhada Abdiho sekunduje Hanksovi naprosto rovnocene. Dej slape a i v prostredni casti kdy plyne trochu volneji se rozhodne nikdo nudit nebude. Zapojeni US Army mi prislo trohu moc okazale, ale od te doby co se ukazali jste meli pocit, ze hlavni hrdina bude vitezem. Hanks si durazne rekl o dalsi nominaci na oskara a pravem si ho zaslouzi. Zaverecna scena na osetrovne ukazuje proc je tak skvely herec, v tu chvil jeho emoce vytekli z filmoveho platna.

Sestra i matka (2004) (TV film)

Drama a sladak dohromady, od zacatku do konce musite Gracie fandit, ona je zosobnenim dobra. Televizni zpracovani ve skutecnosti nevadi, protoze pribeh je tak moc silny. Anne Heche predvadi skvely vykon, jeji hyenismus zaslouzi oceneni.

Enderova hra (2013)

Parta capartu vede vesmirnou valku povazujici za prima videohru. Nekolikrat se stane ze vam bude mezi dvema strihy chybet kus pribehu, ale to je dan za kompresi pribehu do snesitelne stopaze. Film by si zaslouzil jeste tak hodinu navic. Chybi zde lepsi vykresleni vyuky a zdokonalovani Endera, coz povazuji za jadro pribehu a popis vztahu se sestrou, ktera ma jako jedina kladny emocialni naboj. Neni to lehka scifi, je treba byt fandou aby jste ocenili chladnost celeho pribehu. Nejvice je odosobneni videt na zaverecne bitve kdy se jedna o posouvani figurek po sachovnici s jedinym cile a to je absolutni vitezstvi. Nicmene se jedna o skvely film s efekty, ktere si moderni scifi zaslouzi. Libi se mi i hudba, ktera se k bojove scifi dobre hodi. Myslim ze cas ukaze jak se filmove zpracovani knihy povedlo.

Gravitace (2013)

Urcite jsem v kine musel videt jiny film nez ostatni, jinak si nedokazu vysvetlit proc nesdilim nadseni ostatnich. Vizualni stranka je naprosta spicka. prace s absenci zvuku pri narazech ulomku me nadchla. Co me ale na filmu tak vadilo byla Sandra respektive jeji samomluva, byla nesympaticka a bylo mi uplne jedno jestli se zachrani. Pokud by se vsichni rozmazli hned pri uvodni scene a zbytek filmu byli zabery na rozpadajici se vesmirne stanice a na vychody slunce byl bych spokojeny.

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Hezky pomalu, zadny spech, detektivka se nesmi uspechat. Atmosfera pri odkryvani pribehu je excelentni. Tady by se mohli ostatni ucit jak budovat pribeh. Noomi je fantasticka, kdyby uz nikdy v zivote nezahrala zadnou roli, budete si ji pamatovat. Nutno videt celou trilogii a doporucuji i serial Millennium. Doporucuji rovnez skouknout americkou verzi, aby jste zjistili jak spatna je.

Pomsta mrtvého muže (2013)

Thiller s davkou romantiky nebo romanticky film s prvni akcni zapletky? Asi ani sam Oplev si nebyl jisty. Nicmene to funguje, Pribeh dvou ruznych lidi touzicich po pomste, ktera je nechtene dokaze sblizit. Romantika u ktere holky nebreci a mozna prave proto nerusi samotny film, zadne preslazene cukrbliky. Mlcenlivy Colin a ohavne krasna Noomi spolu ladi. Moc mi tahle dvojice dohromady nesla, ale oba zahrali velice slusne. Jednu hvezdu pridavam za zaverecnou pisnicku od ZAZ.

Vetřelec ³ (1992)

Kolik reziseru znas tolikrat uvidis vetrelce. Odlisny pristup k jednomu pribehu zarucuje, ze kazdy divak si najde sveho oblibeneho vetrelce. Ripleyova je tentokrat temnejsi ale vnitrne silnejsi. Prostredi je pres svou rozlehlost v podstate nocni murou kazdeho klaustrofobika. Trojce musite dat cas a to i nekolik let. V dobe sveho uvedeni byla pro me trochu zklamanim po akcni dvojce, ale nechte to ulezet a najdete i v tomto dile dostatek slizu a krve.