Batwoman - Pilot (2019) (epizoda)

Batman je fuc a potreba ho nahradit, nejlepe lesbickou feministkou s traumatem z detstvi a problematickym vztahem k otci. Lesbicka jako batwoman je korektni, ale zde je naprosto stereotypni a zasekla v 80tych letech minuleho stoleti. Ruby mam ve filmech rad, ale zde je nejaka divna az nesympaticka. Pilot stoji za prd, triky jsou hrozny a pribeh je utrpeni samo, pointa byla jasna jeste pred pulkou dilu. A protoze je child rating 13+ tak je sance na nejakou akci nulova. V dalsich dilech se akcni serial protina se sociologickym dramatem a rodinou sagou. Po 3 dilech kde pilot byl naprosto nejhorsi uz tomu sanci nedavam. O oblibe vypovida propad sledovanosti mezi pilotem a 1. dilem o 25%. Ztrata casu.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Vycizelovany film do posledniho detailu. Herecke vykony jsou opravdu vykony a hudba je bajecna presne jak jsme cekali. Jako negativum vidim svou neznalost filmu a serialu z te doby a proto me nektere sceny nezasahli tak jak Tarantino predpokladal. Je to stejne jako kdyz se diva nekdo na Stoparova pruvodce po galaxii a nikdy necetl celou sagu. Zrejmne nejmene divacky pristupny film ze vsech Tarantinovek. Reziser se zde vypsal ze sve lasky k te dobe, zavalil nas enormnim mnozstvim informaci a realii i kdyz si trochu historii ohnul. Mozna kvuli dramatizaci coz by se dalo pochopit. Prijde mi ze stopaz je mozna az moc velka a film chvilemi vypada desne roztahane. Natocit to nekdo jiny snesla by se na nej kritika, ale tohle je preci Tarantino. Kazdopadne Tarantino je filmovy umelec ovlivnujici miliony filmaru i divaku. Tenhle film je dukazem jeho geniality, pribeh poskladany a zahrany tak jak jsem ocekaval. Nutna dalsi projekce po jednom shlednuti bez patricnych znalosti prichazi vic otazek nez odpovedi.

Lucifer (2016) (seriál)

Po prvnich par dilech vidim zatracene nevyuzity potencial. Dabel se pri zjistovani informaci pouze divne kreni, coz po par dilech zacne byt az odpudive. Je to mekota co misto trestani bude lidem domlouvat a necha sebou slusne vorat. Jednotlive pribehy nejsou nijak originalni stejne jako vysetrovani. Prozatim se to nijak neodlisuje od desitek americkych detektivnich serialu. Jeste par dilu zkusim, ale asi se sledovanim skoncim.

Avengers: Endgame (2019)

Pro me rozhodne zklamani, mozna proto, ze ocekavani byla vysoka. Libil se mi ten komornejsi a citlivejsi pristup k postavam. Avengers dospeli ze stavu blockbusteroveho filmu do filmu co vypravi i pribeh. I pres delku 3 hodin neni film konzistentni, v nekterych castech se casem plytva aby treba na konci bylo v rychlem neprirozenem sledu vsechno odvypraveno a nebo vyreseno. Umrti nekterych postav melo asi byt symbolicke, ale nijak to pribeh neovlivnuje. Naprosto souhlasim s nazorem ze Captain Marvel byla k podelani zbytecna postava a to i pres znalost predchoziho filmu. Tentokrat vice nez kdy jindy plati ze mene je vice. Tvurci privedli na platna vsechny postavy a nechali je tak nejak "poflakovat" se. Ta nucenost ukazat vsechno co mame je smesna, U zaverecne bitvy jsem se smal a vzpomnel si na pejska s kocickou a jejich dort. Tlak na tvurce byl asi enormni aby to byl nejdokonalejsi film cele sagy, tim pro me ale neni a to prave z duvodu ze pocet postav droli film na neco kde se nemuzete ztotoznit ze zadnou z nich a jako tym jsou jen horda postav kteri sice bojuji za spolecnou vec, ale jejich symbioza se vytratila.

Mary Poppins se vrací (2018)

Film o Mary Poppins bez Mary Poppins, tvurci asi chteli udelat neco podobneho originalu a absolutne jim to nevyslo. Potize ktere mel Disney pri nataceni sveho filmu se tak nejak prenesly az do soucasnosti. Paradox je ze vsechny alternace toho pribehu typu Kouzelna chuva jsou vlastne lepsi. Film je uzasne Disneyovsky, barevny, vesely, Emily je sarmatne Anglicka, Streep docela vtipna. Vadi mi na nem ta zrejma pocta kreslene casti filmu z roku 1964, ktera je v novodobe verzi desne oskliva a do moderniho pojeti se nehodi. Nakonec me nejvice na celem filmu zaujal hlas a intonace dokonale anglictiny Emily Blunt a to je na film docela malo.

Lásky čas (2013)

Takovy hodny film. Romantika skloubena s cestovanim casem uz tu byla, ale tohle pojeti je takove mene nasilne a docela vtipne. Zabavna rodina kde se z otce na syna dedi schopnost cestovat omezene v case, hledani lasky a vyvazene cesty zivotem za pomoci casovych skoku. Uzasny Billy a trhla Lydia pridali trochu zive vody do pribehu. Dobra muzika a slunickova nalada po cely film. Volba rezisera znamena skoro zaruceny uspech. Prijemne stravene 2 hodiny, film ktery muzete za 2 roky videt znovu a pobavi vas.

Bumblebee (2018)

Pro me zklamani, pribeh pro 12ti lete s rodinym presahem o tom jak pubertacce robot nahrazuje otce. Hailee vypada opravdu osklive i pres to ze normalne takova sereda neni. Transformeri jsou z umele hmoty a vypadaji jako hracky. Bumblebee nezapada logicky ani do serie pribehu o tranformerech a nemuze byt ani prequelem, leda tak samostatnou jinou linii. Je to rodiny film a ne blockbuster plny akce. Transformeri jako pribeh jsou uz dost vycerpani a tenhle pokus o film to nezachranil.

Zrodila se hvězda (2018)

Prislo mi to jako dva filmy v jednom, prvni pulka slapala moc hezky a pak se to zlomilo a hudebneromanticke drama slo do kopru. Velke plus je rezie Bradleyho asi malokdo cekal ze to zvladne s takovou pohodou. Filmarina je to moc pekna, pribeh je dost mizerny. Lady Gaga ale zahrala nad me ocekavani. Na celem filmu je uzasna pouze titulni pisen, vse ostatni je prumer resp. uz tolikrat jsme to vsechno videli, ze je to vlastne klise film.

Aquaman (2018)

Slovy Rajeshe Koothrappaliho "Aquaman je trubka". Pohadka ktera kombinuje Zachrante Williho, Avatar s Valkou titanu a cele je to zabalene do digitalniho bordelu. Ne ze by pribeh byl kdovi jak hodnotny, ale i tak jsou momenty kdy ho CGI prehlusi a nevite na co se mate vic soustredit. Nebyt to z DC universa bylo by to povazovano za slusne becko. Herecke vykony, pokud se da o necem takovem ve spojitosti se zfilmovani komixu mluvit, jsou prumerne, zadna z postav nevycnivala nijak vyrazne. Je zvykem pouzit herecke hvezdy a nedat jim co zahrat, zde to plati stejne. Nicmene pobavi ucast Lundgrena protoze toho v podobne roli necekate. Uprimne pokud by bylo mene "visualnich orgii" libilo by se mi to vyrazne vic.

Okupovaná kolonie (2016) (seriál)

Zajimavy i kdyz rozhodne ne originalni namet s obsazenim sveta mimozemstany a jejich nadvladou nad lidmi, kteri se stavaji otroky s urcitou mirou volnosti. Neustaly dohled a moznost transportu pri neuposlechnuti pravidel, evokuji totalitni rezim nebo dobu protektoriatu. Pribeh je vyostren hlavnimi hrdiny kteri stoji na rozdilnych stranach a pritom jsou milujici rodina. Bohuzel aby bylo mozno udelat serial vetsim mnozstvim dilu, je potreba vyplnovat vatou a te je docela dost. Chvili je to scifi chvili vztahovka. Akce moc neni, otazek naopak docela dost a tvurci se jejich resenim ani moc nezabyvaji. Obcas utrpi logika. Nicmene jako celek to docela drzi pohromade. V dobe 3.serie kdy to dostane obrat a zajimavy raz s velkym potencialem se ale dozvime ze serial nebude pokracovat. Tudiz pokud mate radi uzavrene veci tak tady narazite, jedna se o dalsi serial ktery je vlastne ztratou casu.