Věčně tvá nevěrná (2018) odpad!

Primlouval bych se u provozovatelu CSFD aby pridali dalsi kategorii kvality a to "Cesky film 2018" Pokud tento film hodnotim jako odpad pak tim urazim vetsinu odpadu drive hodnocenych. Kde zacit? zapletka trapna, herecke vykony podprumerne, kamera prumerna, hudba zbytecna. Producenti spolehaji ze na Cesky film se do kin pujde a nejake penize vydelaji, to doufam nebude tento pripad. Scenar odpovida spis televizni tvorbe. Nechapu proc to reziser natocil? neco tak zbytecneho tu nebylo od dob Aplskeho vzduchu v plechovce.

Policie v akci (2017) (pořad) odpad!

Takovou prasarnu svet nevidel, herci jsou priserni, policie se oficialne distancovala od reality show a vubec se nedivim. V jednom dile jsem videl "policistku" co kryje sveho partaka tim ze misto na zlocince miri kolegovy na zada a pritom ma prst na spousti misto na tele zbrane. Dialogy jsou jak z pomocne skoly. Americka predloha ma o nekolik trid lepsi uroven a dokonce stab funguje vyrazne lepe. Dak k tomuhle paskvilu popisek dokumentarni je tezce zavadejici.

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Film plny odkazu na ikonicke postavy, hry, hlasky, hudbu, hadry, auta, zbrane a ja nevim co jeste vsechno. Budoucnost prospikovana osmdesatkama az na pudu. Kdo si pamatuje bude v sedmem nebi. Speilberg dela to co umi nejlepe a dela to naprosto bravurne. Predchozi filmy byly brany a nebo se braly sami docela vazne, tohle je jizda o mladych pro mlade a to spis dusi nez telem. 2 hodiny utecou jak 10 minut, napeti, akce a hlavne zabava doplnena pulsujici muzikou. Rozhodne jsem cekal skvelou trikovou praci a byl jsem vic nez spokojeny. Obava aby virtualni svet nakonec nebyl jediny co ve filmu uvidime se rozplynula a zustal dokonaly mix virtu/reality. V zajmu hledani easter eggs to musim videt minimalne jeste jednou.

Tomb Raider (2018)

Tak bohuzel NE. Alicia je skvela a asi tezko by se dnes hledala mlada tvar ktera by akcni sceny zahrala lepe. Problem je v pribehu resp. scenari, tvurci si asi rekli ze kdyz zaplatili Eidosu za filmova prava tak si vezmou i pribeh predposledni hry. Zde je kamen urazu, ti kdo hrali tak sceny poznaji a mozna budou i spokojeni, ale film a hra jsou natolik odlisne zanry ze to proste nestaci. Akcne to nebylo zle, hadanek bylo ale pomerne malo a z exterieru na tichomorskem ostrove jsme videli par chudych zaberu. Nakonec jsem zjistil, ze zahrat si hru je zabavnejsi nez videt tohoto Tomb Ridera. Na rozdil od hry nemam pocit ze by se reborn filmu nejak obzvlaste povedl, ale kdo vi treba dalsi pokracovani Lary, tentokrat s pistolemi, bude zajimavejsi.

Největší showman (2017)

Hugh Jackman je skutecne showman a hraje v opravdu ohromne show, prehypovany az na pudu. Muzika do vas tlaci pozitivitu pod tlakem a slape na 110%, choreografie snad na 150%. Tenhle udajne vysneny film HJ je presne to co slibuje, chce po vas aby jste se bavili, kaslete na pribeh, na prozreni hlavniho hrdiny, jen si uzivejte sny. Main song je vypalovacka na ozivovani mrtvych a ve spojeni s tanecnim cislem vas vystreli na Mars. Bal jsem se ze to bude one man show pro Hugha, ale sekundanti jako Zac nebo Rebecca to tahnou statecne.

Odstřelovač (2016) (seriál)

Serial castecne replikuje puvodni film, coz muze byt zklamanim pro vsechny co maji film za oblibeny, nebot Rayn neni Mark. To neznamena ze hraje zle to vubec ne. 1. sezona je tak predvidatelna a tim trochu nudna. Bohuzel 2. sezona je kompletne zmrsena nebot Ryan si zlomil nohu a nemohl dotocit vsech planovanych 10 dilu a tak po 8mi dilech konci sezona nijak ukoncena, coz dela z cele sezony zrtatu casu, navic konspiracni teorie zde jedou naplno a je z toho bordel kosmickych rozmeru. Docela zajimave obsazeni zpusobi, ze se serial zda luxusnejsi nez je. Akce jsou prumerne a je jich docela malo. Ve finale to neni zadny zazrak, nezklame vas to uplne, ale kdyz to neuvidite, nic se nestane.

Proč? 13x proto (2017) (seriál)

Stredoskolska balada o Hane ktera to proste nedala. Docela vyzivna studie teenageru a jejich citoveho pekla se kterym si neumeji poradit. Skvely napad i zpracovani, dokonce i herci tomu dodali atmosferu. Asi si to zaslouzi 4 hvezdy, ale na muj vkus se tlacilo na pilu vic nez by si pribeh zaslouzil. Hana se chova jako krava a ocekava uspesny vysledek, pak to zopakuje znova a znova a stale ceka zmenu a kdyz se zmena, ne jeji zasluhou, dostavi tak je z toho tak na hadry, ze to zase posere Rozuzleni nebylo tak predvidatelne jak se mohlo zdat a pritom neprekvapilo. Kazdopadne je to serial ktery by mel byt viden, protoze se dotyka temat ktere se moc neresi a vypravi je poutave, ta fyzicka nemoznost happyendu je strasne pritazliva a 13 dilu date jak nic.

Zoufalé ženy dělají zoufalé věci (2018)

Jedna hvezda pouze proto, ze Klara je moje oblibena herecka a kazdy muze nekdy slapnout vedle, je to ale zluta karta priste uz jde ven i ona. Pawlowska vetsinou nema tak uplne debilni humor takze se neco muselo ztratit v prekladu. Nechat Rence rezirovat uz nekolik let hranici s masochismem. Trapnost kdy divaka stud fackuje je uz pres caru. Tenhle film snad zaplati PP protoze divaci v kinech to nebudou.

Modelky s.r.o. (2014) odpad!

Nedal jsem to, to proste neslo. Vim ze hodnotit film kdyz jsem z neho videl 70% neni spravny, ale ja nechci skoncit u Chocholouska a tak jsem to radsi vzdal. Moda radoby celebrit je tady vystrcena na obdiv, Lidi ktere spolecnost povazuje za celebrity protoze se se umi neposrat z namireny kamery, ale boty si zavazat neumi, zde delaji ze hrajou ve filmu. Na to co je ve filmu videt to ma o 2 rezisery vic nez je potreba. Kazdy kdo dokoukal az do konce a stale nema potrebu vydloubnout Magnusekovi srdce lzici, mam muj neskonaly obdiv.

Matky na tahu o Vánocích (2017)

Recyklace jednicky s pridavkem babicek. Obsazeni plytva hvezdami bez toho aby meli co hrat. Par frku se tu najde stejne jako v jednicce, ale jejich uroven neni valna. Desne se tlaci na pilu aby vznikli emoce, vsechno je desne prehnany az absurdni. Vyvoj filmu je predvidatelny od 10 minuty a tak docela dlouha stopaz je ubijejici. Jednicka byla svezi a zabavna, ale tohle je spis za trest. Jednou se to videt da, ale vickrat uz ne. Abych jenom nehanil tak maskeri umi zazraky, Susan vypada o 20 mladsi nez bezne na fotkach a Kathryn je takovy magor ze si ji zamilujete.