Homolka a tobolka (1972)

Homolkovi na horách rozhodně neztrácejí vtipnost - což se na humoristickém a satirickém poli počítá. S klidným svědomím doporučuji!!!

Cirkus Humberto (1988) (seriál)

Nemohu se zbavit dojmu, že němečtí herci(kterých je ve filmu velmi málo) to českým dost kazili. Jinak je to ale adaptace, na kterou může být Bass (a i Filip) velmi hrdý.

Výlet (2002)

Opravdu povedené. Vynikající rodinné drama s opravdu povedenými hereckými výkony - snad jen občas příliš morbidní. A pokud se těšíte na výkon Jiřího Macháčka či Anny Geislerové, tak vězte, že oba se ve filmu doslova jen mihnou - mají jednu scénu.

Bolero (2004)

Scénář se opravdu moc nepovedl, ačkoliv zredukování počtu postav bylo dobrým tahem. Herci se docela snaží, ale nemají moc co hrát - film je dost klišovitý. Na druhou stranu je zde opravdu pěkná obrazová poetika a i hudba k filmu docela sedí. Kdo mi vysloveně vadil, to byla Štefánková - ve scéně, kdy vystupuje z Bartoškova auta a vchází do dveří chaty, jde NAPROSTO NEPŘIROZENĚ. Byl jsem rád, že ve zbytku filmu už jen sedí. Suma sumárum, slibný námět se nepodařilo přetvořit v silný film.

Kamarád do deště (1988)

Zub času se na kvalitě tohoto filmu podepsal, ale ve své době věrně popsal drobné krádeže a podvody, které se tehdy běžně děly. Dnes už ale těžko koukatelné.

Jak je důležité míti Filipa (1979) (TV film)

Zřejmě nejlepší Wildeova hra se dočkala povedeného a velmi důstojného zpracování. Velmi, velmi kvalitní adaptace!!

Podnájemníci (1976) (TV film)

Tak v tomhle díle byla Andrlová asi nejpraštěnější(asi proto, že byla nejmladší). Opravdu povedené.

Otec nebo bratr (1978) (TV film)

Upřímně řečeno - nechtěl bych mít takovou mladší sestru. Žádný div, že Hanzlík ji držel na řetězu. Roztomilá televizní komedie.

Dopis psaný španělsky (1980) (TV film)

Závěrečný díl trilogie bohužel nedosahuje kvalit předcházejících filmů - nastavovaná kaše.