Specialista (1994)

Vynikající!!! Oba hlavní představitelé podávají nadprůměrné výkony a když k tomu připočtu i slušné akční scény a scénář, tak musím hodnotit vysoko.

Smrt jí sluší (1992)

Originální scénář se počítá - Život věčný (semper viva) může být prokletí, ale.. Goldie Hawn a Meryl Streep si své role evidentně užívají, Bruce Willis hraje velmi dobře (měl jsem docela problém poznat ho namaskovaného) a Isabella Rossellini má sice malou, ale důležitou roli, ve které jí to opravdu sekne (71 by jí skutečně nikdo nehádal). Povedená černohumorná komedie.

Sestra v akci (1992)

Slušné herecké výkony, ale nic moc scénář. Takže průměr.

Rychlejší než smrt (1995)

Western se ženou v hlavní roli a navíc se solidním hereckým obsazením.. Docela se na to dá koukat.

Ryba jménem Wanda (1988)

Cleese je prostě génius a tohle je důkaz. Vynikající herecká parta ještě podtrhla skvělý scénář - nominace na Oscara za něj je zcela na místě.

The Rutles (1978) (TV film)

Nejlepší Idleovo mimopythonské dílo. Pro znalce osudů Beatles skutečný klenot. A rolička Michaela Palina jako manažera The Rutles je vážně skvělá.

Rocky V (1990)

Zatímní konec boxerské ságy zakončen průměrným filmem. Z nápadu "Rocky trenérem" se rozhodně dalo vyždímat víc. Ale tak špatný, jak to tady někteří hodnotí, není(imho).

Rocky III (1982)

Vynikající píseň "Eye of the tiger" je asi to nejlepší na tomhle filmu. Rockyho soupeř mi tentokrát přišel nezajímavý.