Rybičky (2010) (seriál) odpad!

To koľko roční toto majú pozerať? Mne sa takéto slintajúce príšery nepáčia.

Popelka (1997) (TV film)

Keď som mala asi 6 rokov, páčilo sa mi to a keď som mala 8, chcela som ukradnúť kazetu z videopožičovne a spávala som s ňou v posteli. A čo, že je tam plno logických chýb? Preboha, veď je to farebná rozprávka plná hudby a že je to gýčové? Všetky 1000x natočené rozprávky sú gýčové. Keď sa niaky človek zobudí po 12 rokoch čo pozná nejaký film s tým, že si z neho spieva pesničku niečo to znamená. Na rozprávku pre deti dať odpad len preto lebo to tvrdí pár jedincov je neuveriteľne nízke. Hlavne, že sa vám páčia rozprávky pre deti, kde sa bijú, nadávajú a podvádzajú. 100% A čo?

Ramona (2010)

Jeden z tých pekných detských filmov, ktoré hovoria o fantázii a jedinečnosti každého dieťaťa. Hlavná hrdinka pociťuje presne to ako niektoré deti v tomto veku. Je to realistické, pekné a plné farieb a chuti do života. Je to presne taký film aký si pustíte a hneď si spomeniete na čas, kedy ste si aj vy predstavovali, že skáčete do vody, alebo padáte z veľkej výšky. Čo sa týka scenára, bol primeraný, hudba príjemná(OK Go) a herecké obsadenie veľmi dobré. Joey King si okamžite obľúbite, prirastie vám k srdcu(podtrhuje to fakt, že kedysi som mala rovnaký účes). Selena Gomez je príjemná, nevyniká a zvyšné herecké obsadenie ako Ginnifer Goodwin, Josh Duhamel či John Corbett(ktorý exceluje vo filmoch z deťmi) je taktiež veľmi dobré. Určite sa pobavíte. 85%

Holka s prknem (2011)

Tento film má tri veľké plusy. Má úžasného neprekonateľného herca Billa Nighyho, ktorý zlepší každý film aspoň o 20%. Má nádhernú Felicity Jones, ktorá je príjemná mladá herečka, vôbec nie je okukaná, má zaujímavý spôsob hrania, takže si ho zapamätáte. A napokon má Eda, kt. je jednoducho pastva pre moje oči a uši. Ani jeden z vybraných hercov nekazí dojem z filmu, nikto nie je naviac. Vidno a citeľne, že ide o film produkovaný Britmi, chýbajú totiž tie typické americké vtipy, ktoré mi lezú už na nervy. Čo sa týka filmu samotného, kvalitné rozhovory často nenájdeme, chyba scenára, kamera je niekedy akoby nerozhodná(tento výraz sa mi páči), nevie sa akoby rozhodnúť, čo a ako bude točiť. Hudba priemerná. Jedná sa teda o príjemnú komédiu, ktorej presný chod viete hneď keď sa pozriete na prvé tri vety obsahu. Aspoň pri tom nemusíte nadarmo premýšlať. Pre mňa takých príjemných 60%

Jana Eyrová (2011)

Krásne, impozantné a dych vyrážajúce. Momentálne pre mňa najlepšie sfilmovaná Jana Eyreová.Presne podla môjho gusta. Osobne aj so samotnej knihy nemám rada časť o dospievaní, o problémoch v škole. V tejto adaptácii to bolo orezané presne na toľko ako potrebujeme vedieť. Žiadne naťahovanie. Myslím, že to bolo aj prvé spracovanie v ktorom sa skoro dodržal vekový rozdiel medzi hlavnými postavami. Dokonale vybraní herci Hlavne pán Fassbender ktorého charizmu sledujem od centuriona. Hudba dramatická a na tých miestach kde bola urobila presne to, čo mala. Od polky filmu som bola emočne vyvedená z miery. V dobrom. Poplakala som si, aj keď som vedela presne, čo sa kedy stane.100%

Obhájci (2010) (seriál)

Veľmi príjemné spestrenie dňa.Obľubujem takéto filmy a seriály z prostredia súdnej siene. Keby ste pravdaže nevedeli, že či prípad vyhrajú, bolo by to vzrušujúcejšie, ale naši hlavný hrdinovia do toho položia vždy to svoje lepšie Ja. Veľmi mi to pripomína, určitým spôsobom seriál Eli Stone, či už prípadmi alebo faktom, že obhajujú stratené prípady. Môžem však povedať, že sa pri tom zabavím 100x lepšie ako pri nejakej nemeckej(nič proti Nemcom) Medicopter alebo podobne. Taký Perry Mason:D ale hlavný hrdinovia fungujú, dialógy úžasné, vždy nádherne vyžehlené sako. Zdá sa mi len, že náš Pete(Jerry) ukradol auto Dannymu z garáže Montecita:D (neviem presne, či je to rovnaká značka, alebo také isté auto ale jednoducho som si na to spomenula). Ale je to možné:D Odporúčam pozerať výhradne v originálnom znení:D 80%

Stolečku, prostři se! (2008) (TV film)

Oproti Českým rozprávkam o level dva tri nižšie, ale možno je to iba tým, že sme zvyknutí na niečo čo je úplne iné. Uvoľnené nesilené, ale zas Nemci začali točiť takéto klasické rozprávky iba pred nedávnom, takže určite im to ide. Teda oproti Českej tradícii. Možno o pár rokov už prídu na to ako sa to robí:D

Ctihodný občan (2009)

Zbožňujem pocit, keď po dopozeraní filmu mám pocit že sa mi po tele rozlieva akési mravčenie, od korienkov vlasov až po prsty na nohách. Pri tomto filme ma to opäť dostalo. Zvyčajne sa mi to stáva pri romantických akčňákoch s fešákmi ale tento raz pri tejto dráme. Možno bola neuveriteľná a námet nebol originálny, ale to plánovanie, to, že som sa celý čas nezdvihla so sedačky aj keď som bola smädná. To je dôležité. Obaja ústrední hrdinovia boli úžasní, tu ani nejde o to, kto to hral, Gerard Butler je síce chlap na kt. mám takú miernu slabosť, ale ide o to ako bola dokonale napísaná postava. v sekunde sa vám zmení z poslušného a zraneného otca, na mozog tajných operácii a neľútostného zabijaka bojujúcemu proti systému. To je o čo tu ide, pre mňa pochúťkový mňam mňam film. 100%

Lemonade Mouth (2011) (TV film)

Pre mňa prekvapenie obrovské, páčia sa mi pesničky, nie sú také ako v predošlých muzikáloch.veľmi to bolo pekné:D bavila som sa 80%

Atentát na střední (2008)

Na teen krimi veľmi pôsobivé. Okrem prehrávajúceho Willisa to bolo naozaj zaujímavé. Niektoré okamihy filmu boli asi príliš pritiahnuté za vlasy, ale to by som možno ešte zniesla. Willis sa snažil hrať akéhosi pošahaného riaditeľa, lenže na mňa bol ako riaditeľ oveľa vulgárnejší ako jeho študenti. Do tejto role by som si viac, tak sko ju zahral Bruce, vedela predstaviť Vinnieho Jonesa. Pri Bruceovi to nebolo to pravé orechové. Ale čo sa týka príbehu, rozlúsknutia a hudby, tak tento film určite vystupuje nad ostatné. Pre mňa 60%