• Krátkometrážní

Nedotknutelní (2011)

Bez patosu, bez přepálené komiky, bez citového vydírání, bez... a já nevím bez čeho ještě a všechna tato nikomu nechybící "bez" vytváří naprosto dokonalou komedii ( i příjemně dojemnou), chvílema jsem se chechtal nahlas. Intouchables překonal má očekávání, čili tohle je opět jasná pětka s hvězdičkou.

Klub vyděračů (2007)

Ještě, že nejsem dokonalý chlap se závratnou kariérou ... všechno člověku pak lépe projde :) Skvělý thriller, kde mi pointa unikala jen chvíli, ale vůbec mi to nevadilo, film šlape jak švýcarské hodinky a udržuje diváka v pozornosti až do konce a navíc v tom hraje krásná Maria..ach, výborný dortíček, tenhle film.

Přehlídka děsu (2011)

Vynikající brakový nechutný úlet a zároveň fantastická pocta tomuto žánru plná nadsázky, trapného humoru, příšerných triků, skvěle špatně hrajících herců a všeho ostatního co prostě k správnému braku patří. Bavil jsem se po celou dobu maximálně, od počátečních úsměvů až po naprosté záchvaty smíchu, zejména u The Diary of Anne Frankenstein. Chillerama rozhodně není pro každého, ale pro mě je to jeden z nejzábavnějších filmů, co jsem v poslední době viděl. P.S. Konečně vím, jak je to s doubly.

3 Idiots (2009)

Prostě docela milý film :)

Drive (2011)

Chyběla mi tam ta Leonova kytka a furt jsem čekal, kdy přijede drsný smrťák Javier Bardem.. opravdu jen jemně okoukaný možná minimalistický ? styl vyprávění s drsným ( no děsně, vážně), ale mimořádně klidným a vyrovnaným Goslingem, hezkou hudbou, hezkými barvami, ne už tak hezkou Carey Mulligan, malým Portorikánem ( nebo tak nějak), minimalistickým ( tady na tom trvám) Ronem Perlmanem a hezky rozšlapanou hlavou. Ne že bych u toho zrovna seděl jako přikovaný, ale na druhou stranu jsem ani nesledoval ( ne moc) časomíru, kdy už tomu bude konec.

Kozure Ókami: Meifumandó (1973)

Daigoro se potatil, Ogami má z něho radost - další skvělý rodinný film ze série Vlk samotář opět na téma Neserte tatínka nebo vám vyhlásí válku.

Vlk samotář a mládě 2: Řeka smrti (1972)

Ruce, nohy, hlavy -- všechno Ogami s bravurní jistotou zkrátí či rovnou odejme a je jedno jestli jste skupinka potrhlých ženských, hrajících si na ninje či ninjové sami, vždyť i posly samotné smrti Ogami pošle expres za svou paní.