• Krátkometrážní

The Haunted World of El Superbeasto (2009)

Aaaaach...tohle byla moje krevní skupina..amorální, šovinistické a černočerné, ale hlavně dokonale vtipné ( minimálně pro takové dlouho zastydlé pubescenty jako jsem já:)

Rodinná oslava (1998)

Brrr..kruté, syrové a ta civilní forma podání to ještě víc podtrhla, ten film mě zmačkal do kuličky a odhodil..druhý film podle manifestu Dogma a opět brilantní filmový zážitek.

Tři mušketýři (2011) odpad!

Ta famozní nadsázka ( vzducholodě, "kulomet" a tak.), ten vytříbený humor ( sluha na balkoně pokálený ptáky, hihi), ty fantastické cool hlášky přímo od Dumase ( nafoukaný jsem jen v úterý ), ty skvěle vypointované dialogy ( kolik je hodin, budou 2, oni nebyli návnada, to já .. doslova nečekané - uáágh), ten chytlavý a neotřelý soundtrack jen nenápadně a nenásilně připomínající Piráty z Karibiku, ta strhující akce (Rochefort překvapený spadnuvším kordem..aaach)....a spousta a spousta dalších vychytávek, ani nevím co bych vybral, prakticky celý film jsem byl neuvěřitelně překvapován.. a ano celé to přece byla jen taková Andersonova nenáročná pohádka, komu tohle není jasný, musí být přece totální snob nebo to vůbec ale vůbec nepochopil, no já na to příště asi mrknu v úterý a musí při tom být krásná žena..

El habitante incierto (2004)

Zvláštní film, na jedné straně zcela debilní hlavní hrdina, na straně druhé vynikající atmosféra strachu v první půli avšak bez jakékoliv pointy či vysvětlení, pak v druhé půli "shocking" změna dějové linie a z oběti se nám vyklube něco zcela jiného, ale opět bez nějaké logičtější příčiny, opravdu to chování hlavního hrdiny bylo hodně off topic, ale nejvíc mi asi vadil samotný závěr, i když jsem tu fádní koncovku čekal, tak jsem tajně doufal v něco jiného a ono ne :( Po shlédnutí jsem i přes ty lapsy chtěl jít na 4 hvězdy, zejména za tu atmosféru první půle, ale nakonec to neudělám, ona ta debilita byla opravdu dost zjevná.

The Dark Hours (2005)

Nádor na mozku asi není žádná prča, ještě, že má člověk většinou své blízké u kterých může hledat útěchu ..nebo ne ? Pravda, někdy můžete svou blížící se smrtí být pro okolí docela otravní. Žijete-li tak jako hlavní hrdinka tohohle filmu přes 2 roky jen svým blížícím se zánikem, zanedbávate svého partnera, v práci neděláte zrovna vše košer (navíc když jste psychiatr), tak se můžete místo poklidného odchodu ještě dožít nemilých překvapení...jo, jo, umírat sobecky se nemá ! Takový malý, ale vcelku příjemně natočený i jemně rafinovaný ( opravdu jen jemně) thriller a snad i trochu horor.

Příčesky (2007)

Bizarní..tohle přídavné jméno obsahuje všechno, co bych tak tomu řekl / napsal:) Snad jen ještě: 4 hvězdy dávám i za malou Mami, její příběh mě docela dojal..jsem někdy asi tvor měkkosrdcatej:)

Dorian Gray (2009)

Já nevím, po shlédnutí tohohle filmu jsem měl tak nějak vymalováno, žádné pocity, nic, prošumělo, vyšumí a zapomenu, což je možná hlavní problém, který s Dorianem Grayem mám...totiž že s ním nic nemám:) Není to ani špatný ani výborný film, není dechberoucí, ale ani nudný, není takový ani makový. Nepoznamenán knižní předlohou ( chyba asi) nemohu tedy ani srovnávat. Vcelku příjemně se dívalo na herce, zejména Colina Firtha, ale už méně příjemné bylo pro mne ploché, nenaturální zobrazení ( asi jsem maličko voyer:) Dorianových eskapád. Čili za lidovku.

Síly temna (2006)

Tak Renny se s nějakým inteligentnějším pojetím nikdy moc nesral a tady to nesrání se vzal tak nějak z gruntu a za to mu dám i 2 hvězdy:), triky docela ušly, hlavní hrdinka byla v jedné scéně i sexy a ti metrosexuální kluci čarodějničtí to zas tak výrazně nekazili, ono nebylo moc co:)

Tada, kimi o aišiteru (2006)

Jemný brutální útok na city ..to umí asi jen na Východě. Oni vezmou defacto banální námět o ošklivém kačátku a udělaj z toho emocemi a krásnými obrázky nabitou romanci.

Válečný kůň (2011) odpad!

SPOILER: To takhle jednou hošík uvidí hříbátko, jééé, to je roztomilé, hříbátko vyroste v koníčka a hošík v jinocha, jéé, tatínek koníčka koupí a jinoch se s ním skamarádí, heč a prožívají spolu různá dobrodružství, si vemte, třeba zořou i kamenité pole !!! ...a táta s mámou nepřijdou o farmu (ach, to byl silný zážitek), pak jede jinoch na koni a potká auto ( a pozor tam je to dějově nesmírně důležité, bude tam holka --- na konci se zeptá i na její jméno řidiče toho auta, ale nedozví se ho --tohle byla famozní scénaristická klička, však sami uvidíte, prostě nádhera), auto předjede ale udělá bum, koník neumí skákat..já se smál, až jsem se za břicho popadal, krása. Ale trochu zrychlíme .. bude tam i agresivní husa ( a vtipná jako) a taky mrtvý kapitán ( smutné) , mrtví němečtí dezertéři ( smutné), mrtvej kámoš kůň ( smutné), vnučka výrobce marmelády s mrtvými rodiči, posléze taky mrtvá ( smutné), tank, děla a tak. A pak jedna z nejlepších a nejsilnějších scén vůbec..běžící kůň po bitevním poli co strhne ne jeden, ne dva, ba dokonce myslím ani ne jen tři, ale čtyři řady ! ostnatých drátů a udělá teda bum ( slzy se mi draly do očí) ale nebojte i tohle týrání má svůj účel, vždyť nad zachránou koníka si (považte) podaj ruku i nepřátelé ...a pak ..no ještě se pár věcí stane, ale zas nechci prozrazovat konec, ten západ slunce a to setkání s rodiči si prostě musíte prožít sami... ještě si utírám slzy, promiňte