• Krátkometrážní

Vlk samotář a mládě: Námezdný zabiják (1972)

Třídenní filmový maraton skončil a tímhle to všechno začalo. Z toho sezení mám trochu vlka samotáře, ale vůbec mi to nevadí, poněvadž Vlk samotář za to opravdu stál. Zhltal jsem všech 6 dílů a na konci mě naštvalo jen to, že je jich tak málo. Sledovat Ogamiho Itta při cestě za pomstou je totiž nadmíru zábavná podívaná a stačilo málo, jen mu tak trochu zabít ženu a udělat z něj vola a to se prostě ve slušné japonské společnosti nedělá a nevyplácí, poněvadž pokud je tím volem právě Ogami Itto, věřte, že jste nejspíš udělali svou poslední největší chybu v životě - samuraj se prostě nenasírá !

Tintinova dobrodružství (2011)

Vcelku příjemná animovaná oddechovka s nepříliš vydařeným humorem, výborným vizuálem a poměrně zběsilou akcí. Neplesal jsem u toho, ale ani jsem se výrazně nenudil... jedním slovem průměr.

Želví nindžové (1990)

Po letech zase zkouknuto .. a zase stejná kravina, ale nemůžu si pomoct, byť ani u animovanejch želv jsem se nikdy nebavil, tak je stejně mám asi rád.

Co se vlastně stalo s Baby Jane? (1962)

Jeblo jí... jednoduchá odpověď. Ono se není čemu divit, když máte nejlepší léta dávno za sebou a na krku sestru - otravnou vozíčkářku, které jste možná nechtěně na ten vozík pomohli, čemuž se ale vůbec nevidím, ono mít za ségru takovou vyjukanou pipku jako je Joan Crawford, to by jeblo asi každýmu, nutno ale říct, že Bette Davisové ale jeblo na jedničku, navíc je tady už škaredá jak noc, čili např. děs ze stáří už asi ani nemusela moc hrát. Čili hlavně za excelentně jeblou Davisovou za 4.

Limit (2010)

Nadupaná akční jízda ..nic víc, nic míň a to je to oč tu běží.

Elitní zabijáci (2011)

Precizní pocta osmdesátkovým akčním filmům ... rychlé, jednoduché, přímočaré bez moderních cool vychytávek a bez dramatické či komediální omáčky.

Válka Bohů (2011)

Odhadem zhruba 81 min nudy a 19 min čehosi jiného, říkejme tomu probouzení z letargie, v to počítám i úvodní titulky - závěrečné odhaduji na těch zbývajících 10 minut, možná. Po matematickém úvodu se pokusím o Immortals i něco vyplodit: 1) Michael Rourke ...vau, záporáky si prostě umí vychutnat, všechna čest 2) Někdo si zřejmě schoval kostýmky a makeupový kyblíčky z Cely, jinak si nedokážu vysvětlit tu "nadmíru originální" vizáž olympských bůžků ( ne bohy je nenazvu, to by fakt museli vypadat jinak) 3) Bylo tam pár hluchých míst ..viz statistika výše, ono nacpat do filmu tolik nikam nevedoucích dialogů ( snad jen ty Rourkovy měly šťávu), záběrů na nic, čekání na něco , mluvení o ničem, procházení něčím, hledání čehosi apod. to chce možná kumšt, ale z mé strany to chtělo kopec trpělivosti.. 4) Těšil jsem se prostě na finále a říkal si, přetrpím, to třeba bude stát za to..no stálo..ale za hovno, ale to už bych spoileroval a to se mi nechce.. takže až Theseuv syn dospěje, dočkáme se druhého dílu ..kéž by to bylo počítáno v reálném čase.

Žena v černém (2012)

Otřelá duchařina s dospěle se tvářícím Radcliffem bez brýlí a hůlky, ale ten harryovskej kukuč si z tváře nevymazal, jenže přes tu zjevnou neoriginalitu, na niž zvysoka kašlu, u těchto filmů mi jde většinou o formu podání a tady byla mňamózně zdařilá, je Woman in Black ( a téměř po celou stopáž ) naplněná dobře budovaným napětím, zdařilými lekačkami i hutnou atmosférou a to je přesně to, co od kvalitní duchařiny očekávám a proto i krapet nadhodnotím a napálím černé lady plný počet.

Bratři (2004)

Zdárný a nezdárný bratr, krásná žena...téměř klasický trojúhelník ozvláštněný ( opravdu ?) změnou zdárného bratra ( díky kruté válce) v zlého a nezdárného ( díky smrti bratra) v dobrého -- vlastně mnohokrát viděná šablona, ale celý mě to nějak chytlo za srdce či co nebo se mi jen líbila Connie Nielsen a jsem tudíž pozitivně subjektivní:), nevím. Ten příběh nebyl ničím originální, ale to pojetí mělo šťávu, herecky taky dobré ( hlavně Connie:), hudebně skvělé, vizuálně vytříbené a ..za Connie:) za 4.