• Krátkometrážní

Pod vlivem lásky (2008)

Být zamilovaný může znamenat mnohé a erekce by u toho určitě chybět neměla. 4 hodiny trvající ujetost, která však neuvěřitelně drapne a zažere se pod kůži, dal jsem to na jeden zátah a na konci jsem nebyl vyčerpaný a říkal jsem si já chci ještě.

Sarangddawin pilyoeobseo (2006)

Láska je k ničemu..opravdu ? Korejské romantické melodrama a opět s přímočarým útokem ( a já se bránit nechtěl:) na city říznuté i trochou napětí a krutosti...opět jsem byl zdrogován korejským pojetím filmu, jsem zvědav jak dlouho mi to vydrží, ale zatím jedu na střele.

Moneyball (2011)

1+1 = 2, 0000 ...Statistika nuda je, má však cenné údaje aneb jak bez peněz udělat hodně muziky... "strhující", "emocemi nabité"...no asi ano, ale ne pro mne, jakožto cynický pro nic se nezapalující jedinec veskrze průměrného charakteru i jednání nedokážu (kvůli své zášti) ocenit charakter za svou věc bojujícího člověka..chybí mi asi to srdce správňáka.. tak ale na druhou stranu mu to přeju a doufám, že Billy jednou to finále dá, to bude teprve něco.. teď je teprve na půl cesty, to neměli zatím točit :( Jednoduše vzato mě ten příběh nějak nechytil, herecky, scénaristicky i režijně má však Moneyball své nesporné kvality. A teď jak hodnotit..tak dobře.

Sunjeong manhwa (2008)

Jemné a něžné a bez vydírání ...zas další korejské pohlazení po duši, tentokrát na téma starší muž vs. dívka , chlapec vs. starší žena.

Díra (2001)

Rafinovaně se tvářící hloupost bez atmosféry s občasnými záblesky, že by to bývalo mohlo být lepší, kdyby to býval byl natočil, sepsal a sehrál někdo jiný. Potěšila však krása Keiry Knightley.

Dívka, která si hrála s ohněm (2009)

Zpočátku velmi bez náboje, nedivím se nižšímu hodnocení, navíc příběh je daleko přímočařejší a jednodušší, nicméně Noomi Rapace coby Lisbeth je natolik božská, že na to všechno kašlu:)

Ať vejde ten pravý (2010)

Jako přes kopírák....těžko pak hodnotit, ale oprostím-li se od zbytečnosti tohoto filmu, tak mi vlastně zůstává skoro stejně dobrý zážitek jako z originálu - atmosféra vydařená, romance dostatečně krvavá a i to sídliště je pěkně špinavý, takže jo, za 3:)

Ať vejde ten pravý (2008)

Panelstory , to je první co mě napadlo, špinavé paneláky, mrazivá zima, obyčejní lidé a neobyčejný jemně hororový a krvavě romantický příběh dvou dospívajících dětí ( teda jednoho stále dospívajícího už zřejmě velkou řádku let:) A jak jinak podáno s ledovým emočním ostřím severské kinematografie.

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Knihu jsem nečetl, na další části trilogie se teprve těším a na americkou verzi jsem zvědavý. Tohle je jeden z těch tradičních (já jim říkám epické) thrillerů s vrstevnatou zápletkou, pomalu se rozplétajícím mystériem, hutnou atmosférou atd. ..prostě skvělá porce vynikající filmařiny. Mouchy bych hledal marně ( možná), tak se o to ani nebudu pokoušet a rovnou dám plný počet.