• Krátkometrážní

Sunjeong manhwa (2008)

Jemné a něžné a bez vydírání ...zas další korejské pohlazení po duši, tentokrát na téma starší muž vs. dívka , chlapec vs. starší žena.

Díra (2001)

Rafinovaně se tvářící hloupost bez atmosféry s občasnými záblesky, že by to bývalo mohlo být lepší, kdyby to býval byl natočil, sepsal a sehrál někdo jiný. Potěšila však krása Keiry Knightley.

Dívka, která si hrála s ohněm (2009)

Zpočátku velmi bez náboje, nedivím se nižšímu hodnocení, navíc příběh je daleko přímočařejší a jednodušší, nicméně Noomi Rapace coby Lisbeth je natolik božská, že na to všechno kašlu:)

Ať vejde ten pravý (2010)

Jako přes kopírák....těžko pak hodnotit, ale oprostím-li se od zbytečnosti tohoto filmu, tak mi vlastně zůstává skoro stejně dobrý zážitek jako z originálu - atmosféra vydařená, romance dostatečně krvavá a i to sídliště je pěkně špinavý, takže jo, za 3:)

Ať vejde ten pravý (2008)

Panelstory , to je první co mě napadlo, špinavé paneláky, mrazivá zima, obyčejní lidé a neobyčejný jemně hororový a krvavě romantický příběh dvou dospívajících dětí ( teda jednoho stále dospívajícího už zřejmě velkou řádku let:) A jak jinak podáno s ledovým emočním ostřím severské kinematografie.

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Knihu jsem nečetl, na další části trilogie se teprve těším a na americkou verzi jsem zvědavý. Tohle je jeden z těch tradičních (já jim říkám epické) thrillerů s vrstevnatou zápletkou, pomalu se rozplétajícím mystériem, hutnou atmosférou atd. ..prostě skvělá porce vynikající filmařiny. Mouchy bych hledal marně ( možná), tak se o to ani nebudu pokoušet a rovnou dám plný počet.

Captifs (2010)

Veskrze průměrný exploitation francouzské provenience s českým Jugoslávcem Fraňkem, co rád mrdá:) I přes tu průměrnost jdu s hodnocením až na 4 hvězdy, poněvadž Zoé Felix mě prostě okouzlila.:)

Pevnost Apačů v Bronxu (1981)

Mnoho dějových kliček a zákrutů a na konci nečekejte žádné rozuzlení. Přistoupíte-li tak jako já na tuto hru, bude vás to bavit. Kdo má rád happyendy nebo finálová zadostiučinění tak ruce pryč, tohle je prostě sakra reálnej pohled na život v jedný špinavý čtvrti.

Případ Kim Bok-Nam (2010)

"Vidlácký horor" alá Korea ....čeho moc, toho je příliš, pak jednou dlouho pobudete na sluníčku, které vám pošeptá: Zabij je všechny a vy vezmete srp a jdete na to. Krutý příběh o sobectví, sadismu, ponižování... a přeteklém poháru trpělivosti.