• Krátkometrážní

Wir sind die Nacht (2010)

Upíři vymřeli, nechť žijí upírky. Příjemné německé překvapení vezoucí se na vlně moderních upírských hororů bez velkého epického příběhu, ale se slušnými triky, hezkými ( no v rámci německých možností:) holkami, krví a technem. Taková prostě slušně odvedená práce, nic víc, nic míň.

In 3 Tagen bist du tot 2 (2008)

Kvalitativně asi tak o 200 % lepší než první díl..v rámci svého subžánru vidláckých slasherů pak příjemným snad i lehce nadprůměrným členem..první polovina fádnější, za to ta druhá..hmmm. (Pro fanoušky Keanu Reevese povinnost -- on v tom hraje:))

Za tři dny umřeš (2006)

Tuctový slasher s jednou až dvěma vydařenějšími scénami. Nepřekvapivě trapné finále je pak tečkou dost nudného horůrku našich sousedů.

Domov šedých motýlů (2008)

Depresivně laděné, vizuálně vytříbené a seversky chladné drama s nehezkými finskými tvářemi. Jo, vyrovnat se se svou vinou či spíš s tím, čím se na nás provinili druzí není lehké..zvlášť když jste malé dítě.

Vzpomínky na lásku (2004)

Zpočátku líně plynoucí jemný příběh o vznikající lásce, který se postupem času mění v brutální nátlakovou emoční bombu.

Oddělené světy (2008)

Pokřivené vnímání světa v podání Svědků Jehovových mi bylo vždy jasné a jejich náboráře jsem vždy hnal od domu svinským krokem, po shlédnutí tohoto skvělého filmu asi přidám ještě pár kopanců, aby se ti zmanipulovaní kreténi probudili. Zavrhnout své vlastní děti jen proto, že o tom rozhodli nějací grázlové si vůbec nedokážu představit, tohle nemá s vírou v Boha nic společného. Ona víra versus různé instituce, jenž kážou svou jedinou "pravdu" je vůbec zajímavé téma, ale na dlouhou rozpravu. Dávám plný počet, protože mě to zdravě nasralo a malý ! SPOILER ! : Dcera se ptá otce: Miluješ víc Boha než mě ? Samozřejmě, stvořil MĚ a daruje MI věčný život... Přijde mi to od tebe dost sobecké....KONEC SPOILERU. A podepisuju.

Pohraniční pásmo (2000)

Prznitel lidských duší tentokrát předkládá kupodivu až dojemný příběh..ale nic jednoduchého jak by se na první pohled mohlo zdát. Rafinovaně vyprávěný příběh o síle přátelství, ale také nedůvěře a podezřívavosti. Tenhle film bych povinně pouštěl až do zblbnutí všem mocným na obou stranách této rozdělené země.

Snídaně na Plutu (2005)

Příběh excentrického transsexuála začíná skvěle, hned jsem si vzpomněl na mého oblíbeného Forresta Gumpa, nicméně pak se děj roztříští na spoustu střípků, které jsou tu výborné, tu méně a na závěr jsem si jen řekl: Hmm, to je vše ? Od Jordana jsem viděl zatím jen Hru na pláč, Jaye Davidson byl teda hezčí kost a příběh měl mnohem větší sílu. Hudba však byla přímo božská a za červenky půjdu až ke třem hvězdám.

Zbav nás od zlého (2009)

Severský chlad čiší z každého políčka filmu, drsné přepracování drsných Strašáků od Peckinpaha. Kolik zla v nás číhá pod povrchem ? Co dokáže prolomit bariéru zdánlivé lidskosti v zoufalé duši ? Muž bránící svůj dům a principy, žena hájící své děti. Skvělá studie xenofobie, nenávisti a skryté zloby.

Yeonae soseol (2002)

Smutné a přitom tak osvěžující, jemné a přitom tak silné... korejské pojetí filmu a romance je mi čím dál bližší.