• Krátkometrážní

Dracula (1992)

Bezpočtukrát zfilmovaný brakový román neúspěšného spisovatele sklonku 19. století Brama Stokera ožívá v podání Francise Forda Coppoly. Coppola do příběhu zakomponovává i skutečný původ hraběte Draculy alias Vlada Tepeše - rumunského národního hrdiny. Romantická stylizace a vzbuzování sympatií k monstru v podání Garyho Oldmana působí celkově velmi přesvědčivě a dělá z tohoto snímku kultovní záležitost. Je to nejlepší zpracování celé látky od dob B. Lugosiho. Coppola se asi nejvěrněji drží románové předlohy a skvělé použití kulis už jen dotváří celkovou gotickou atmosféru tohoto skvělého romantického hororu

Drákula (1979)

Decentní horor....myslím, že toto slovní spojení přesně vystihuje dojem, jaký jsem z tohoto filmu měl. Příliš učesané a nepřesvědčivé, s Coppolovým hitem se vůbec nedá srovnávat

Démoni (1985)

Italská gore klasika, hit pirátských videokazet konce 80. let minulého století. Diváci v kině na hororu zjišťují, že to co se děje na plátně se stává děsivou skutečností, na scénu vstupují krvelační démoni... silné scény plné ukrutného násilí, krve, odporných zombie alias démonů, jako hudební doprovod heavy metal v podání kapel jako jsou Accept, Saxon nebo Mötley Crue, finále s motorkou a samurajskou katanou... a tak bych mohl pokračovat do nekonečna, tohle se prostě musí vidět

Smrtelné zlo 2 (1987)

Raimiho remake svého vlastního amatérského a přesto kultovního Evil Dead. Větší rozpočet, prvky skvělého černého humoru to jsou určitě plusové body, rušivým aspektem je přespřílišné používání klasické animace při efektech, které pak někdy vyzní nezáměrně směšně, za všechny např. přeměna jinak skvěle provedené zombie-matky ze sklepa v jakousi dlouhokrkou karikaturu brontosaura. Přesto je to opět klasika a Raimi se sice opakuje, ale je to opakování víc než zdařilé...

Lesní duch (1981)

Kultovní horor Sama Raimiho je dokonalou ukázkou toho jak má vypadat filmová hrůza. Raimimu se podařilo navodit již od počátku skvělou atmosféru gradujícího napětí, které nakonec vybuchne v krvavém a brutálním reji levných a přesto velmi zdařilých efektů. Když jsem jako sotva odrostlý puberťák poprvé spatřil tento snímek, málem jsem se v noci po... strachy a i po létech mne tento amatérský počin party kamarádů mladého Raimiho nadchne.

Hřbitov domácích zvířátek 2 (1992)

Po nevydařené adaptaci Kingova románu přichází Mary Lambert s pokračováním. Navázat na úspěch je složité, ale prohloubit neúspěch jak nám p. Lambertová dokazuje je naprosto jednoduché. Clancy Brown v roli nemrtvého šerifa je víc než cokoli jiného trapný a směšný. Ani Edward Furlong --teenage hvězda Terminátora 2 to nespraví, dokonce ani jinak docela dobrá hudba nevytáhne tento film z propadliště B-produkce.

Hřbitov domácích zvířátek (1989)

Nuda, trapné herecké výkony a amatérismus provází prakticky celu tuto nezdařilou adaptaci Kingova románu. Tak jako King poměrně odflákl svůj román (ikdyž v jeho případě tam stále zůstavá dost, aby to bylo ke čtení) tak Mary Lambert odflákla nebo spíš nezvládla tento film ( v jejím případě to není až na 2 - 3 scény k dívání).

To (1990) (TV film)

Vzhledem k hrůzným adaptacím většiny Kingových knih, vzpomeňme jen na katastrofálního Trávníkáře, Schwarzeneggerovského Running Mana či v poslední době komerční zrůdnost Pavučinu snů, je toto televizní dílko poměrně zdařilým pokusem o přenesení jednoho z nejlepších Kingových románu do filmové (televizní) podoby. Skvělý Curry jako Pennywisse je opravdu děsbudící a film je až do opravdu velmi televizního finále - ta maketa je opravdu příšerná poměrně zdařilý

Plod noci (1990)

Slibný začátek, směšný konec... Barkerovi zřejmě došel dech, zapomeňte na Hellraisera, Plod noci se po krvavém úvodu mění v jakousi pokřivenou přehlídku Příšerek s.r.o., aby pak vyvrcholil v neskonale odfláknutém konci. Přesto tento film není úplným propadákem, zajímavá je záporná role režiséra Davida Cronenberga a některé "hardcore - barker" scény občas nechávají zapomenout na ne-atfosméru, která prostupuje celým filmem

Pán kouzel (1995)

Clive Barker je vynikající spisovatel, Hellraiserem dokázal, že i ve filmové tvorbě má co říct, Pán kouzel je trochu zklamáním, nepostrádá Barkerovský podpis, ale chybí mu atmosféra, Lord of illusion mne neuchvátil