Ucho (1970)

Když jsem nedávno viděl Vyšší princip, dýchla na mě tíživá atmosféra protektorátu, ale řekl jsem si: To je dávno... Když jsem nedávno viděl Životy těch druhých, dýchla na mě tíživá atmosféra východního Německa, ale řekl jsem si - no, Německo, to se nás netýká. Ale Ucho je film o tom, co se dělo tady, nedávno, vlastně před pár lety. Karel Kachyňa odvedl kus skvělé práce a Jiřina Bohdalová a Radoslav Brzobohatý by si za tenhle film zasloužili minimálně nominaci na Oscara. Jeden z nejlepších československých filmů, který byl u nás natočen - a proto dávám plné hodnocení a jsem rád, že tahle doba je dávno v hajzlu.

Tetička (1941)

Hezký příběh lásky a na druhé straně komedie o rodinných vztazích. No - a Růžena Nasková snad ve své vůbec nejkrásnější roli. Jeden z mě nejmilejších "pamětnických" filmů.

Jízda (1994)

Jízda je příjemný film, stopáž tak akorát. Pochopitelně výrazný prvek je hudba, díky nim jsem poznal Buty. Aňa Geislerová ve své obvyklé roli femme fatale. Slabých pět, ale přesto pět :-)

Obecná škola (1991)

Stále ještě můj nejmilejší film Jana Svěráka. Citlivé, jemné, krásné, nostalgické, vtipné - a hezky se na to kouká. Mistrovsky obsazené, dokonale zahrané. Je to vlastně víceméně skutečný příběh dětství Zd. Svěráka, včetně epizodního příběhu s mrtvým bráškou. Hezky o tom Zd. Svěrák mluví v dokumentu Tatínek.

Václav (2007)

Dokonalé! Je to sice komedie, ale místy vám hodně mrazí, je to sice drama, ale nemůžete se ubránit úsměvu. Je tam několik hodně silných scén, geniální herecké obsazení a výborná kamera... Nemám jedinou vážnou výtku a tak dávám plných sto procent.

Účastníci zájezdu (2006)

Tohle nemůže ocenit nikdo, kdo nikdy nebyl na hromadném turistickém zájezdu u moře. Geniálně odkoukané situace (pád do uličky) a jednoduchý - ale velmi příjemný humor. Myslím že pod Báječných letech pod psa je tohle moje druhá nejoblíbenější Vieweghova adaptace. No a Jitka Kocurová je ... k sežrání :o)

Shrekovy Vánoce (2007) (TV film)

Ehm. No tak se to asi veze na vlně Shrekománie, ale nesahalo to Shrekovy ani po smradlavé kotníky. No ale pořád to je Shrek a tak mhouřím oka a místo dvou dávám tři hvězdy, ale takové vybledlé.

Dívčí válka (1991) (divadelní záznam)

Jedno z nejvtipnějších divadelních představení, které jsem viděl v televizi.