NiWi

Skype: wiski-sparta
Twitter: Nik_Wee

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 2.12.2019  18:15
    Bažináč (TV seriál) (2019)

Swamp Thing je tak poměrně originální komiksovka s premisou, která ještě k vidění na obrazovkách nebyla. O něco víc než mysteriózní horor však funguje jako drama mezi lidmi, kteří sledují svoje zájmy bez ohledu na ostatní, a snaží se přežít v nehostinných podmínkách louisianských bažin. Vizuál není špatný, avšak většina digitálních efektů působí uměle, naopak praktické efekty jsou na slušné úrovni. Postavy jsou zajímavé, jejich příběhy však povětšinou nešikovně ukončí již zmíněné zkrácení série o tři díly. I když se snažili tvůrci sérii v rámci možností slušně ukončit, konec je zkrátka nešikovně ustřižený. Pokud se vám líbily dosavadní seriály od DC Universe (Titans, Doom Patrol), pak i Swamp Thinga byste měli vyzkoušet. Minimálně jako odpočinek od komiksových telenovel ze stanice CW poslouží slušně.

• 10.11.2019  01:28

Emmerich zde předvádí svoji typickou tvorbu s velkolepým rozsahem a dobrými akčními scénami. Zájemci o historii ocení především přesnost událostí, jako plus rozhodně označit i zájem vyprávět příběh ze strany japonců. Midway tak není tupá oslava amerického hrdinství, ale poměrně věrný přepis událostí s patřičným vyzdvihnutím obou zápolících stran. Brnkání na emoční nitku je ve filmu o něco slabší, a konverzační scény nemají takový drive, nicméně jako nezbytnost pro vysvětlení daných skutečností nepůsobí zas tak otravně. Určitě jeden z těch lepších moderních filmů o válce.

• 8.8.2019  00:38

Tupá, nijak inovátorská, ale naprosto spolehlivá a efektivní popcornová zábava s nařvanými borci, a sexy agentkou MI6.

• 8.8.2019  00:37

Scary Stories je poctivý horor, kde funguje napínavá atmosféra a obstojné lekačky. Je zde vidět rukopis jak producenta Guillerma Del Tora, tak režiséra Andrého Øvredala, což je zde jen ku prospěchu věci. Vizuálně je film správně dobový, zároveň ale dokáže svým pojetím přiblížit dobu i mladšímu obecenstvu. Jednotlivé příběhy jsou dobře zpracované, jediným mínusem jsou takové nemastné neslané postavy. Jako o něco dospělejší duchařina pro děti bude film fungovat spolehlivě. Těm starším naopak nabídne hezký vizuál a originální pojetí knižní předlohy.

• 1.8.2019  00:05
    Slender Man (2018)

Slender Man není vyložená katastrofa, ale rozhodně je šíleně neoriginální, nudný a táhne se. Postavy jednají nelogicky, přemýšlejí nelogicky, dialogy jsou dobré tak napůl, především mimo ústřední čtveřici nefungují. Naštěstí má film 93 minut, což je v této podobě hraniční. Vizuál ani hudba ničím nepřekvapují, většina jumpscarů je snadno odhadnutelná a spousta scén nikam nevede. Pár výjimek se najde, avšak obecně je charakter Slender Mana trestuhodně nevyužitý. Hororový rok 2018 si rozhodně zaslouží lepší přírůstky.

• 8.6.2019  20:51
    Černobyl (TV seriál) (2019)

Zřejmě nejlepší počin podle skutečných událostí s téměř precizní přesností, ať už v rámci vysvětlování toho, co se vlastně stalo, či dobové atmosféry. Atmosféra hutná, a emocionálně neprostupná, člověka připoutá a naservíruje mu děj tak, jak nejsurověji a nejrealističtěji to jde. Zároveň také krásné zobrazení komunistické byrokracie, ze kterému se normálnímu člověku dělá šoufl. Výtečné překvapení, a po šíleném závěru GoT nám HBO až přespříliš dobře spravilo chuť.

• 30.5.2019  23:25

Godzilla: King of Monsters je pravý americký blockbuster, který ve vás vyvolá přesně ty emoce, které chcete u takového filmu zažít. Režisér Dougherty nenabízí o nic víc, než od filmu očekáváte, ovšem to očekávané vám dá v tak silných dávkách, že budete zírat s otevřenou pusou. Vizuálně je film na nejvyšší úrovni, místy je akce lehce nepřehledná, což však v celkovém součtu filmu nelze úplně vytýkat. Postavy nijak extra nezaujmou, na druhou stranu se nechovají otravně a stupidně, naopak se díky nim občas dozvíte zajímavé a v kontextu důležité informace (mytologie Titánů, důvody jejich vypuštění atd). Pokud tak hledáte film, u kterého si dáte kilo popcornu a budete zírat na to, co moderní filmařská a počítačová technologie dovede, a jak si to mezi sebou rozdává obří radioaktivní monstrum s tříhlavým drakem, je Godzilla: King of Monsters přesně pro vás.

• 29.5.2019  01:40
    Iron Fist - Season 2 (série) (2018)

Druhá série Iron Fista má výrazná negativav podobě stále naivně a zbytečně otravně napsané hlavní postavy, na můj vkus až trestuhodný nedostatek akce a nevýraznost některých dějových linek. Zároveň jsou zde i velká pozitiva, jako jsou výrazné a velmi dobře zahrané postavy, velmi solidní a uvěřitelný záporák a především zkrácení o tři díly, což výrazně prospělo jak příběhu, tak postavám a jejich tahu na branku. Oceňuji taky odvážnost tvůrců, kteří se nebáli radikálních kroků a dokázali konec série udělat tak, aby divák chtěl pokračování. Letos pro mě o něco lepší než druhá Jessica Jones a myslím si, že toto je ten správný směr, kterého by se měli tvůrci i nadále držet.

• 20.5.2019  00:43

Detective Pikachu je dokonalý a především nezbytný film pro fanoušky pokémonů, méně dokonalý pak pro ty, kteří s látkou nemají moc co dočinění. Neříkám, že se nefanouškům film nutně nebude líbit, nicméně si ho užijete třikrát tolik, pokud pokémony znáte a máte k nim citový vztah. Děj občas až moc uhání kupředu, a kvůli tomu některé scény nedosahují takového efektu, jakého by měly. Vizuálně je film opravdu povedený, pokémoni jsou uvěřitelní a jejich kooperace s lidmi je chytrá, roztomilá a trefná. Na diváky čekají i nějaká ta dějová překvapení, a pokud bychom souhlasili s tím, že jde o film podle videohry, pak tu máme opravdu ten zatím nejlepší.

• 4.4.2019  23:53
    My (2019)

První letošní velké zklamání přichází někde, kde bych to nečekal. Druhý originální počin od Jordana Peela je bohužel bezzubý film s nálepkou hororu, který ve vypjatých situacích nenabízí očekávané mrazení v zádech, ani strach a hrůzu, ale filozofování nad světem, ve kterém se děj zbytečně utápí. Má to dobrý zvuk, je to i fajn natočené, ale ani jednou mě film nevyděsil, ba ani nenahnal husí kůži, naopak celé vysvětlení mi přišlo hodně jednoduché a místy nefunkční. Get Out udělalo daleko lepší práci v tom, že celý děj napínalo a finále bylo skvěle vyústěné a překvapivé. Zde vám je to hlavní řečeno přímo ani ne v polovině filmu, a zbytek už je jen naháněčka bez koulí, která se snaží zachránit konec jakýmsi twistem, který ale moc nepřekvapí. Velká škoda

• 18.3.2019  22:32

Rozhodně méně zajímavé a horší než první díl, a to jsem tomu dával více očekávání a šancí než právě jedničce. Bez jakéhokoliv hlubšího smyslu se zde skáče ze scény do scény, od postavy k postavě a žádná nemá pořádně prostor. Spousta věcí není nijak vysvětlena, Johny Depp jako záporák scénářem úplně zahozený, stejně jako postavy Nagini, Credence, Lety Lastrange či Theseuse Scamandera. Oceňuji, že se stále dbá na fantastické a magické tvory, aby film alespoň dostál svému jménu, stejně tak jsou dobré efekty a vizuál. Rowlingová však svůj druhý scénář vůbec nezvládla a u třetího dílu se tvůrci budou muset zamyslet, jinak by se celá tetralogie nemusela vůbec dočkat konce.

• 11.3.2019  20:16

I když mě trailery a propagační materiály zas tolik nepřesvědčily a Captain Marvel nebyla pro mě rozhodně nejočekávanější marvelovka, tak musím uznat, že film je velmi povedený. Jde o příjemnou retro záležitost, která skrývá spoustu pomrknutí, příběh diváka opravdu překvapí a vrcholné momenty jdou pod kůži. Z Brie Larson je cítit, že je opravdu nejsilnější superhrdina v MCU a její znovuobjevování sama sebe a své minulosti bylo opravdu příjemné a oproti např. druhému Thorovi či Ant-Manovi originální. Občas trochu haprovala logika, ale co, jsme přeci ve světě kde chodí mluvící mýval a živoucí planeta. Za mě tedy dobré hodnocení a rozhodně velký hype na čtvrté Avengers.

• 11.1.2019  02:10

The Little Stranger je dobově hezky zpracovaným filmem, ve kterém se však skoro vůbec nic nestane. Necelé dvě hodiny sledujeme výlety Domhnalla Gleesona do velkého domu, který by sám o sobě mohl mít potenciál. "Něco" co se dá nazvat nadpřirozené se však začne dít až víc jak po hodině a čtvrt, režisér film v jakémsi duchu tajemna ukončí a to je vše. Bez gradace, bez zapamatovatelných momentů, s nevýraznou hudbou, nic moc atmosférou a Gleeson zde jede jeden jediný zaražený výraz i přesto že je jeho postava u všeho důležitého, ostatní postavy pak jsou jen do počtu a hlavní ženská představitelka je vyloženě nesympatická. Tohle se bohužel nepovedlo.

• 9.1.2019  20:04
    Aquaman (2018)

Dámy a pánové, takhle se dělají velkolepé komiksové dobrodružství. Aquaman naprosto změnil pojetí celého propojeného světa DC filmů a odstartoval novou éru. Změna ve vedení DC Films přináší svoje ovoce a my diváci jsme dostali film, který patří mezi největší dobrodružství 21. století. Wan zde řádí ve svých osvědčených a zajetých principech, ovšem v látce jím neokoukané a tak se nabízí pohledy na skvělé akční scény, krásně zpracované podmořské i nepodmořské světy a především velkolepá burácející hudba, která každou scénu dokáže vyhnat až na samý vrchol. Celý příběh je vlastně Shakespearovským dramatem podaným v barevném, zábavném a akčním podání, zároveň toto všechno pomáhá příběhu vyplňovat případná hluchá místa. Dialogy občas toporné, ale víceméně účelně a nikdy zbytečně zdlouhavé. Co pro mě nefungovalo byl tak trochu neškodný humor, zde má Marvel stále navrch. Nebýt v tomto roce Infinity War tak je Aquaman jednoznačně komiksovým králem.

• 23.12.2018  00:50
    Titans - Série 1 (série) (2018)

Titans jsou pro mě velmi příjemným překvapením letošního komiksového roku. Tvůrci dokázali pojmout komiksovou látku velmi dobře a skvěle ji zasadit do reálného světa, kde je vše uvěřitelné i přes komiksové elementy. Akce je velice slušná, přes spoustu postav se dějové linky mezi sebou tolik nebijí a naopak je radost se dívat na nové a nové komiksové postavy, které se objeví. Seriál rozhodně není bez chyb, obsahuje scenáristické kličky, vyplňující dialogy a především ve druhé části se to důležité opravdu hodně odsouvá na později. Finále je pak poznamenáno absencí výrazného záporáka a viditelnou změnou plánů na poslední chvíli. Celkově však můžu seriál doporučit, a i když je dělán především pro komiksové fanoušky, kteří si spoustu odkazů, easter eggů a nových postav užijí, jde o realistickou podívanou, která dle mého dokáže docela slušně nahradit zrušené marvelovky na Netflixu.

• 23.10.2018  23:12
    Apostle (2018)

Apostle je atmosférický dobový film, který je řemeslně zvládnutý a nabízí několik dobrých žánrových scén jako honička podzemními tunely či očistu vrtákem. Vedlejší postavy jsou dobře zahrané a dobovost hezky zpracovaná. Filmu však ubližuje žánrová nevyváženost a přeskakování mezi jednotlivými žánry. Hlavní postava není dostatečně dobře napsaná, a kromě tělesných pohybů a výrazů v obličeji nemá moc prostoru se projevit. Délka filmu zbytečně přesahuje 2 hodiny a první polovina filmu se kvůli tomu táhne trochu pomaleji. Jedná se rozhodně o zajímavý snímek pro fanoušky mysteriózních či dobových filmů, nicméně mezi ty nejlepší kousky se v mých očích nezařadí.

• 13.10.2018  19:18
    Titans - Titáni (S01E01) (epizoda) (2018)

Pvní epizoda Titans mě příjemně překvapila. Je hezky natočená, má svoji atmosféru, efekty jsou na seriál poměrně dobré a díky množství postav dokáže děj ubíhat dopředu a nezastavovat se zbytečně na jednom místě. Kde Titans ztrácejí na kráse je scénář, který si příliš nedělá hlavu s propojením jednotlivých linek. Hodně věcí se děje náhodně a v dějové lince Starfire vlastně vůbec nevíte, o co jde. I přesto dokázala první epizoda šikovně načrtnout jednotlivé postavy a děj obecně. Když si vezmu, že spoustu zajímavých postav z celého světa DC ještě uvidíme, tak se na další díly těším. Pokud jste již unaveni z nekonečných seriálů z Arrowverse, Titans nabízejí něco, co zatím žádný seriálový projekt ze stáje DC Comics.

• 5.10.2018  12:42
    Venom (2018)

Venom je rychle ubíhající akční zábava, ve které perfektně funguje chemie mezi Eddie Brockem a Venomem. Veškerá komedie vzniká z jejich vztahu, a já sem se tím opravdu bavil. Hardy hraje super, hláškuje a tahá film nahoru. Bohužel na úkor přestříhání filmu je zde spousta scenáristických kliček, film je nesourodý a tvůrci nevědí, zda chtějí mít z filmu zvrácenou buddy komedii, vážný snímek či co vlastně. Vedlejší postavy jsou nedokreslené, záporák je hodně zjednodušený (ale neříkám nutně špatný), a má to hodně nelogických momentů. Je to ale Venom, na film jsem se těšil, rychle uběhl, akce mě bavila, Hardy mě bavil, Venom mě bavil, takže za mě super. Bohužel si nedovedu představit co by pokračování mohlo ukázat nového, pokud se tvůrci budou řídit potitulkovou scénou.

• 16.9.2018  13:08

Nejkrvavější Predátor, který se ve druhé polovině rozpadne jako domeček z karet. Akce dobrá, humor 70%, ale scénář... zlatí Predátoři. Ale je to prostě Predátor, a cokoliv kde je Predátor mě prostě baví. Takže ne špatný film, ale zatraceně nevyužitá příležitost a největší zklamání roku.

• 11.9.2018  22:40
    Delirium (2018)

Delirium je zajímavější na povrchu, než uvnitř. Nedá se říct, že je film špatný, avšak nenabízí nic moc nového. Některé věci se dějí nelogicky, a závěrečná třetina filmu dle mého zbytečně překombinovaná. V hororové poloze působí snímek daleko lépe, než jako thriller o psychicky nemocném člověku. Výkony herců jsou tak nějak přiměřené nízkorozpočtovému snímku, a i když se jedná rozhodně o zajímavější kousek mezi mysteriózními thrillery, mezi projekty studia Blumhouse zůstane ve stínu daleko úspěšnějších kolegů, jako Uteč či Rozpolcený.

• 11.9.2018  15:02
    Upgrade (2018)

Upgrade je důstojné akční béčko se spoustou drobných futuristických nápadů, slušnou vizuální stránkou a povedenou akcí. Rozhodně se nejedná o žádný přelomový snímek, mimoakční scény jsou trochu pomalé, a zpětně ne vše v příběhu nutně dává smysl. I přesto dokázal Leigh Whannell a Blumhouse vyrobit další povedený kousek, který dokáže položit zásadní otázku, avšak zároveň ideálně pobavit a nezabřednout do zbytečného hloubání o nesmrtelnosti švába.

• 27.8.2018  03:38

Opulentně a krásně natočená dvouhodinová usínačka, která vás nadchne zajímavým a barevným provedením, avšak unudí svým příběhem.

• 25.8.2018  21:22

Odnikud nikam.

• 12.7.2018  14:03

První očista je jednoznačně nejslabší díl série, který většinu stopáže nedokáže vymyslet žádný zapamatovatelný moment. Veškerá rozmanitost vražd a násilných výjevů naprosto absentuje, o hororu se nedá vůbec mluvit. Vybočuje pouze akční finále, které však není náplastí za více jak hodinu nezáživného děje. Řemeslně je vše na obstojné úrovni, stejně jako předchozí díly. Film sám o sobě určitě není žádnou zkázou, je pouze hodně průměrný, ničím originální, a v rámci série jednoznačným posunem dolů. Kam série může pokračovat, si vůbec netroufám odhadnout, nicméně můj osobní názor je, že premisa očistné noci již vyplýtvala svůj potenciál, a právě čtvrtý díl série toho je jasným důkazem.

• 11.7.2018  21:03

Druhý Ant-Man je podobně jako spousta sequelů na druhou. Je větší, je v něm více postav, více hrátek se zmenšováním.. jenže, ne vždy se rovná více - lépe. První půlka filmu mně osobně přišla bohužel unylá, hlavně protože se odehrávala ve větší realitě, než většina posledních Marvelovek či vůbec superhrdinských filmů. Proto některé pasáže působí nezáživně, a i když je to barevné, hezké, optimistické, na lepší zážitek to nějak nestačí. Druhá polovina je však naprosto něco jiného, daleko více akce, automobilová honička je skvělá, postavy jsou skvělé, a celé je to to, na co člověk celou tu první hodinu čekal. Scenáristicky to je místy hodně kostrbaté, především u postav. Co pohání Laurence Fishburna v jeho roli není vůbec jasné, a Ghost jako hlavní záporačka stráví na place daleko méně času, a i když má jasnou motivaci, vše je to takové urychlené a nedotažené. Hannah John-Kamen je však charismatická, a herecky je role Ghost výrazná. U hodnocení hned několika sequelů sem to Marvelu odpustil, že nedokázal navázat na kouzlo prvních dílů, ať už to je u Gurdians of the Galaxy, Iron-Mana, Thora, či Avengers. Zde však, ač mě to mrzí, a postavu Ant-Mana mám moc rád, už výjimku neudělám.

• 8.7.2018  01:08
    Annihilation (2018)

Anihilace je podmanivé sci-fi, které však z mého pohledu funguje více v hororových a dobrodružných aspektech, než ve vykreslování vyšších významů a podobenství. Postavy výrazněji nezaujmou, stejně tak jako je děj poměrně předvídatelná věc. Nahoru vše táhne opravdu líbivý, svítivý a kreativní vizuál s hutnou atmosférou. Přikláním se k tomu, že film rozhodně bude lidi rozdělovat, a ve výsledném hodnocení bude záležet na tom, zda budete mít chuť rozkrývat symbolismus a vedlejší významy, kterými autoři jinak poměrně holý příběh naplnili. Pokud půjdete čistě po zážitku z děje a postav, je dost možné, že se dostaví mírné zklamání. Pokud se necháte obklopit atmosférou, s chutí nakouknete pod povrch, a jste fanoušky podobně zasněných sci-fi, pak vás film jistě zaujme.

• 8.7.2018  00:59
    Ex Machina (2014)

Alex Garland začal Ex Machinou svoji cestu jednoho z nejzajímavějších režisérů sci-fi současnosti. Úžasný smysl pro detail, patrný v každém záběru počínaje přírodou, minimalistickým bunkrem, až po objevování skvělých hereckých výkonů pěkně zblízka. Garland vytvořil úžasně, až znepokojivě éterickou atmosféru, která především při dialozích člověka upoutá. Duo Gleeson - Vikander spolu funguje skvěle, a jejich rozhovory mají skvělé napětí a chemii. Závěr možná malinko uspěchaný, nicméně vybočuje z řad mainstreamu, a i když pokus o znepokojivé rozuzlení funguje právě díky uspěchanosti tak napůl, stále dokáže po skončení filmu v člověku zanechat příjemně znepokojivé opojení.

• 27.6.2018  18:12

Druhý Jurský svět je prostě blockbuster, jak má být. Má napětí, má nebezpečí, má emoce, má dítě v nesnázích, má zlého bohatého chlapíka co se snaží vydělat, a hlavně má spoustu dinosaurů. I přes to všechno se jedná o úplně obyčejný a předvídatelný film, jehož veškerá esa jsme znali už před premiérou. Fallen Kingdom bohužel nedokázal absolutně ničím překvapit, a především nedokázal přinést nic nového. Ať už zápletka s geneticky upraveným dinosaurem, či snad snaha o zpeněžení druhohorních kombajnů, nebo naprosté klišé děckem v ohrožení, nebo na oko tlačené emotivní scény.. to vše už dinosauří série nabídla, a v daleko lepším podání. Skvělý vizuál, který ale dle mého oproti prvnímu Jurskému světu je o něco horší, bohužel nestačí, a z Fallen Kingdom se tak stává pouze nenáročná letní zábava, která za svým předchůdcem zaostává, a následuje tak Ztracený svět v klesající kvalitě druhých dílů.

• 24.6.2018  21:11
    Legion - Season 2 (série) (2018)

Druhá série Legiona je o něco víc kreativní vizuálně, ovšem na příběhu lehce ztrácí. Nelze jí upřít promyšlenost, která je opravdu skvělá, a především je originálně a velmi zajímavě vykreslená skrze symboliku slova i obrazu. Postavy jsou opět moc dobře propracované, podpořené dobrým výběrem a hlavně výkony jednotlivých herců, které nemají chybu. Finále série je skvělé, a souboj Davida s Faroukem považuji za jeden z nejoriginálnějších střetů v komiksových počinech. Kde Legion ztrácí je občas až přemrštěná originalita, která převládá nad logikou, a ztěžuje divákovi snahu si vše v hlavě vysvětlit. Větší porce epizod také způsobuje pomalejší tempo některých z nich, a absenci akčnějších a svižnějších scén. I přesto však Legion zůstává jedním z nejoriginálnějších počinů nejen komiksové, ale i současné televizní tvorby.

• 10.6.2018  20:54
    Jessica Jones - Season 2 (série) (2018)

Bohužel druhá Jessica Jones spadla v mnohém dolů oproti první sérii. Zápletka by nebyl takový problém. Odhalování minulosti Jessicy bylo určitě zajímavé, bylo to oznámeno dopředu, a Jessica si opět prošla těžkou zkouškou poté, co se vymanila rukou Kilgravea. První polovina série tak nebyla předvídatelná, a nabízela zajímavý hon za tajemnou minulostí. Ta druhá polovina, přesněji od chvíle, co se objevila Jessicy matka, vše nabralo podivný spád, a situace se rozjely úplně nekontrolovatelným směrem, hodně přehnaným, což byla škoda. O dost v této sérii spadlo napětí, samotná Jessica nepůsobila tolik jako badass i když se o to snažila, a celkově série jako kdyby jen tak plula, a nenabízela žádné pořádné akční momenty, ani žádné pořádné situace ze kterých by člověk nebyl svůj. Výraznou absencí série je vyložený záporák, za kterého opravdu nejde považovat Dr. Karla či Jessicy matku. Kilgrave v první sérii byl skvělý, a zde tento element naprosto chybí, a táhne děj dolů. Musím uznat, že jednotlivé postavy zaznamenaly opravdu velký pokrok, do třetí série bude zajímavé sledovat vývoj Trish jako Hellcat, což po finální epizodě snad je jisté. A Jeri Hogarth také začala zajímavý byznys, takže je na čem stavět. Tak jako tak, druhá série mě trošku zklamala, nenacházel sem v ní to co v té první, nic mě na ní vyloženě nebralo, nic mě nešokovalo, a to je velká škoda.

<< předchozí 1 2 3 4 5