• Fantasy

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Úžasný začiatok sfilmovanej Stredozeme, úžasné zapracovanie na postavách; proste týmto filmom sa Peter Jackson zapísal do svetovej kinematografie zaslúžene! (100%)

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Asi som z mála ale Dve veže sa mi páčia viac než Spoločenstvo. Druhý diel je svižnejší a napriek tomu že predĺžená verzia tohto dielu je dlhšia než v prvom, tu to bolo pútavejšie aj keby sa tu neobjavil Gollum. Ale v láske mám samozrejme všetky diely. (100%)

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Tak a je to tu. Tretí diel síce bol záživný už od začiatku, ale to správne tempo a štava prišla po polhodine. Potom sa to už len násobilo a z kina som odišiel plný úsmevu a spokojnosti. Malo to i humor, i temnú atmosféru ale aj velkú nadšenosť. Herci boli brilantní a scenár takisto, niektoré hlášky boli fakt bomba. Iste tu je čo vytknúť, napr. digitálna armáda elfov strašne bila do očí vrátane Legolasových šialených trikov :D ale to odpúšťam pretože tie bitky boli fakt že epické, mne osobne sa najviac páčil boss battle medzi Thorinom a Azogom, to som proste nečakal. O emócie a krásny záver bolo postarané a i keď niektoré otázky z finále ostali otázkami, tak verím že pan Jackson to vynahradí v exended verzii, veď je to borec :) (100%)

Equalizer (2014)

Equalizér baví od začiatku až do konca. Denzel Washington ma totálne prekvapil; úloha ako vyšitá pre neho. Konečne je tu i záporák ako sa patrí, už od začiatku naháňal strachom a rešpektom. Akčné choreografie sú cool ako aj v poslednom režisérskom počine. Scenár a dialógy sú veľmi pútavé. A tá hudba sa mi páčila pocelý film, nie len finálna. Ide o slušnú krimi zápletku s Denzelom a ruskou mafiou ktorá patrí do top akčnej trojky roka 2014. (100%)

Sin City - město hříchu (2005)

Dokonalo prenesený komiks zo zošitov, ktorý je vďaka skvelému grafickému efektu a kamere krásne pútavý. Teraz ťažko povedať čo potiahlo celý film úspešne, že či herecké výkony a striedajúce sa charaktery postáv, scenár či vyprávanie rozprávačov, akčné scény, vtipné momentky pri ktorých som sa viac šúľal než pri komédiach alebo tá úžasná atmosféra. Asi všetko dokopy, ale hlavným vodcom úspešnosti bol pachtivý príbeh z kurevského hlbokého podsvetia komiksu. Síce to nebola najväčšia diera do sveta pre mňa, ale tak náramne sa mi to sledovalo a nadchlo že si na to ešte niekedy nájdem znovu čas. (100%)

Labyrint: Útěk (2014)

Tak toto som nečakal. Tešil som sa film ale nečakal som až niečo tak super. Ani sekundu som sa nenudil, mladí herci to zahrali precízne ako keby boli zo spoločnej základky :D Po technickej stránke nie je čo vytknúť, atmosféra je hustá a vlastne tu neviem čo vytknúť. Má to ambiciózny príbeh čiže režisér vedel do čoho ide. Silný konkurent proti Hladovým Hrám :D (100%)

Predestination (2014)

Momentálne u mňa nie najväčší zážitok ale jednoznačne prekvapenie roka 2014. Výborný scenár, dejová linka pekne urobená, síce niekedy to išlo ťažšie pochopiť a strácal som sa po prvej polovici ale na konci to hlavné vyvrcholí a pochopíte všetko podstatné. Nenudí vôbec a až na zopár nejasností ktoré by sa určite rozmnožili po viacerých pozretiach je to super film. Bratia Spierigovi vykúzlili fakt slušný celovečerák z kratučkej poviedky. Po piatich rokoch od Daybreakers nesklamali ale ohúrili. A to som si pri prvých 15 min nič nesľuboval. (100%)

Lucy (2014)

Keď si uvedomím že je to len film a navyše sci-fi tak celkom ľahko sa dajú skúsnuť niektoré dementnosti či nejasnosti ktoré si samy protirečia vo filme. Paradoxné, že pri tomto filme sa dá fajne vypnúť hlava a odreagovať sa. Scarlett to dala na výbornú, akcia a strih takisto a celkom ma film zaujal, nuda nebola vôbec a veľmi sa mi to páčilo až kým mozog nestúpol nad 50% približne, potom to bolo už dosť pif-paf na mňa ale nevadí, ide o ten koniec ktorý to posral z 5 hviezd na štyri. (84%)

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Kto ešte nemá prirastené k srdcu HG tak pochybujem že to niekoho ohúri. Ja som už dávnejšie prečítal kompletnú trilógiu ale túto knižne, slabšie napísanú polovicu tretej knihy to Francis Lawrence bravúrne zrežíroval a oživil, že ako celok, myslím túto prvú časť, sa mi viac páči než predošlé obe hladové hry. James Newton Howard dodáva super atmosféru svojou famóznou hudbou s ktorou som sa mal česť stretnúť i v iných filmoch. Všetky postavy sú herecky vydarené ale niektoré nedostali dostatok priestoru. Tie samozrejme dostanú väčší priestor druhej časti. Jennifer Lawrence je shooting star. Dokázala uveritelne zahrať úlohu Catniss presne, ako opisuje jej pocity spisovateľka v knihe. A už keď som u predlohy, škoda že som ju čítal; v opačnom prípade by som si film viac užil ale super emócie som tak či tak mal. Čo sa mi veľmi páčilo boli aj isté vsuvky alebo teda finále filmu ktoré neboli písané v knihe. Škoda že práve v tom úseku nezakomponoval režisér nejakú akciu. Ale samozrejme slovo "akčný" som v kolonke žánrov tohto filmu nenašiel, takže to kritizovať nemôžem. K filmu nemám žiadne väčšie výhrady, nenudil som sa vôbec ale priam bavil, potešilo ma to ale neohúrilo tak ako predošlé návštevy kina (Interstellar či Gone Girl) a to je jednoznačne tým že predlohu som poznal a dejové zvraty ma nijak už neprekvapili. I tak som veľmi spokojný aj po druhom, domácom zhliadnutí. (98%)

Zrození Planety opic (2011)

Takmer dokonale zrežírované zrodenie planéty opíc alebo teda super origin k ešte niečomu väčšiemu. Dlhšia stopáž a prepracovanejšie finále by ešte vylepšilo zážitok. (90%)