Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Dokumentární
  • Animovaný
  • Krimi

Poslední recenze (763)

plakát

Denník Anny Frankovej (2019) (divadelní záznam) 

To bylo nakonec překvapivě hezký a Táňa Pauhoufová byla výborná, i když ji nemám zrovna v oblibě. Líbilo se mi to netradiční pojetí a zpracování, takže byla velká škoda, že jsem to viděl jen ze záznamu. Nejen proto, že se vytratila podstatná část atmosféry, ale i proto, že jako divák jsem odkázán na to sledovat, co snímá kamera a tak mi nejspíš unikají různé detaily. A to trochu u tak vyrazového divadla chybí. Ale určitě šťasná náhoda, že jsem na to narazil. Za mě čtyři.

plakát

Duna (2021) 

Když jsem to viděl v kině, tak mi to přišlo uřvaný a docela mě to zklamalo. Byla tam kupa smradů, kteří neustále něco žrali a jinak mě obtěžovali svout existencí. Tak jsem doufal, že to bylo třeba tím. Pustil jsem si to znovu s odstupem asi dvou let a bylo to stejný! Dobře, tak nejdřív ty pozitivní dojmy. Tedy "pozitivní". Některé vizualizace, potažmo scény, sekvence, jsou úchvatné. No a pak... už je to asi všechno. Oceňuju, že to neuletělo někam do dimenze německých komedií nebo jihoamerických telenovel, ale stejně. Navíc, je to jen půlka první knihy a i tak to vykostili. Asi proto, že velkou část stopáže jsou předěly ve stylu popovýho videoklipu. Jako na videoklip hezký, ale já bych ocenil, kdyby se z toho nevytratilo tolik. Hloubka, vznešenost, ty roviny vidění reality různými osobami. Chápu, že ty vnitřní monology by se tam těžko zprostředkovávaly, ale to není důvod udělat ty postavy plochý. Proč museli degradovat interakce postav na poměřování pindíků dvou retardovanych pasáků? Je tam dost věcí, které neodpovídají předloze, které rozhodně vévodí Stilgar. To je rozhodně nejvyžranější Fremen planety. A samozřejmě pasáže, které chybí. Ale čert to vem, já tam prostě naprosto postrádám tu monstroznost universa, filozofiu vyprávění, těžkost bytí, žhnutí planety. To bylo jak americkej film z Holyvůdu, ne jako třeba Pomalu a klidně 15, ale stejně naprosto... mentálně někde u kotníků předloze. Taková vykrádačka. Inspirováno skutečnou knihou.

plakát

Venom (2018) 

Kravina… Měl bych napsat víc? Tak jo, budu vám vyprávět příběh. Byl jednou jeden můj příbuzný, který vlhne z podobných komixových hovadin. Neustále mi je cpe a já jsem dostatečnej idiot, abych se občas nechal přesvědčit. A tak jsem dostal tuhle vyhoblovaninu o dvou hrdinech. Jedním je archetypální prachatej zlounskej floutek v čele zlé korporace (jak originální, po miliontý) a druhej je pozérskej kretén zamrzlej ve věku tak 17 let, kterej ze svýho ubohýho života obviňuje všechny kolem. Taky prudce originální. No zkrátka dva sympaťáci. Pak je tam nějaká ta muchlovačka s vesmírným svinstvem, zlým a vražedným, jak jinak. No a to svinstvo je žízeň, tedy převlečenej hlad. Mluvící. A manželskej poradce. Dobrý, co? No a pak tam pobíhají, křičí, mlátí se, žerou, zachraňuje se svět a jinak drsňačí, samý ty běžný taškařice. Jako v každém druhém filmu tlenstoho ražení. Taky dost originální. Tak jsem teda už jen rezignovaně čekal na hepáč a věru, byl trapnější, než jsem čekal. Šmarjá!

Poslední hodnocení (1 915)

Denník Anny Frankovej (2019) (divadelní záznam)

16.08.2023

Duna (2021)

21.06.2023

Venom (2018)

26.09.2022

Kde domov můj? (2016) (pořad)

15.07.2022

Ninja z New Yorku (2021)

28.03.2022

Arthur (1981)

18.04.2021

Lov (2020)

17.04.2021

1917 (2019)

15.04.2021

Green Wing (2004) (seriál)

15.04.2021

Reklama

Poslední deníček (1)

Muj mily denicku

Konecne se mi podarilo vyresetovat heslo a po milionu let se prihlasit. Opet budu moci obtezovat ostatni svou spatnou gramatikou a pochybnym vkusem. Hanba!

Ovládací panel
7 bodů