Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Dokumentární
  • Animovaný
  • Krimi

Zajímavosti k filmům (15)

Barbar Conan

Barbar Conan (1982)

Když Conan (Arnold Schwarzenegger) vylézá ve dvacáté deváté minutě z kobky, kam se ukryl před vlky a našel meč, je vidět, jak z otvoru kdosi vystrkuje ruku a pomáhá mu s řetězem, připevněným na noze.

Zlodějka knih

Zlodějka knih (2013)

Max (Ben Schnetzer) zamaluje ve své knize stránky bílou barvou a věnuje ji Liesel (Sophie Nélisse), aby si na "prázdné" stránky psala deník. Stránky jsou však zcela hladké jako skutečně prázdný papír a nenesou stopy přebarvení, dokonce ani později, kdy byl deník vyloven zcela promočený z řeky, není viditelné žádné poškození typické pro usušené listy papíru. Až zcela v závěru je ukázan s jistým poškozením, které má evokovat stáří několika desítek let.

Krok za krokem

Krok za krokem (1991) (seriál)

V epizodě 105, 12. díle 5. série, nazvané "Obraz" maluje umělkyně Jayne McNeil (Melanie Wilson) ve svém ateliéru obraz "Žena, která křičí na plné kolo", na který chrstne žlutou barvu. O 12 střihů dále, na konci rozhovoru s Danou (Staci Keanan), je však na obraze zcela jiný flek.

Columbo - Columbo a vražda rockové hvězdy

Columbo - Columbo a vražda rockové hvězdy (1991) (epizoda)

Columbo (Peter Falk) říká, že za dobu, co své auto má, stahuje střechu poprvé. Se staženou střechou však jezdil již v díle Columbo: Past (1972) a také Columbo: Nebezpečná hra (1973) . Technicky má ovšem pravdu, protože se nejedná o stejné vozidlo, jako ve starších dílech. Studio NBC vůz po ukončení původního seriálu prodalo a studio ABC pro nové série pořídilo dva jiné vozy, druhý sloužil jako náhradní.

Columbo - Columbo jde pod gilotinu

Columbo - Columbo jde pod gilotinu (1989) (epizoda)

Chlapec v kouzelnickém obchodě ukazuje Columbovi (Peter Falk) trik s "prstovou gilotinou", trik s falešnou čepelí skutečné gilotiny také figuruje v právě vyšetřované vraždě. Columbo však tento trik již zná z dílu Columbo: Kouzelné alibi (1976), kde mu je předveden v provedení jako řezačka na zeleninu.

Columbo - Vražda na videu

Columbo - Vražda na videu (1975) (epizoda)

Columbův (Peter Falk) pes nemá v ostatních dílech jméno, v tomto ho však nazve Harry při vypouštění z vozu, aby se mohl proběhnout po zahradě, zatímco sám se bude po místě činu rozhlížet.

Columbo - S dýkou v mysli

Columbo - S dýkou v mysli (1972) (epizoda)

V tomto díle bylo pro sestup do skladu muzea voskových figurín použito stejné schodiště, jako bylo v díle Columbo: Etuda v černém (1972) použito pro výstup z baru, kde učinkoval jeden milenců zavražděné, pouze byly upraveny kulisy.

Plán 9

Plán 9 (1959)

Na název filmu odkazuje pojmenování experimentálního distribuovaného operačního systému Plan 9 od Bell Labs.

Elita

Elita (2001)

Vývojáři Milo Hoffman (Ryan Phillippe) a Teddy Chin (Yee Jee Tso) používají na počítačích svobodné pracovní prostředí GNOME a Miguel de Icaza, jeden ze zakladatelů tohoto projektu, ve filmu představuje sám sebe.

Dinosaurové

Dinosaurové (1991) (seriál)

Fiktivní televizní pořad Ask Mr. Lizard, který dinosauři v seriálu sledují, je odkazem na populárně-naučný seriál Ask Mr. Wizard.

Dinosaurové

Dinosaurové (1991) (seriál)

Jim Henson chtěl začít točit seriál již okolo roku 1988, ale až úspěch seriálu Simpsonovi (od r 1989) produkci přesvědčil, že námět není šílený. Sám Henson však rok před tím zemřel a realizace svého nápadu se nedožil.

Dinosaurové

Dinosaurové (1991) (seriál)

Příjmení moderárora Howarda Handupme je odvozeno od faktu, že se jedná o maňáska ovládaného rukou.

Dinosaurové

Dinosaurové (1991) (seriál)

Mnoho jmen hlavních postav odkazuje na ropný a petrochemický průmysl. Příjmení Sinclair na Sinclair Oil Corporation, která má v logu apatosaura, syn a otec Robert a Earl na Roberta Earla Holdinga, který  vlastnil Sinclair Oil Corporation, B. P. Richfield na společnost BP a Richfield Oil Corporation, kdy Atlantic Richfield Company prodala část akvizic společnosti BP, Ethyl Phillips pak na ethylen a Phillips Petroleum Company a její zakladatelé Phillipsovi a Roy Hess na Hess Corporation a Hessův zákon v chemii.

Reklama

Ovládací panel
7 bodů