Pěst proti pěsti (2011)

Zas jeden klenot. Kdyby to byla komedie (a byla trochu vtipná), tak bych napsal, že to bylo slabý. Jenže ono to bylo ještě horší. Celý se to točí kolem jakýhosi čojlífu, což je spíše název nějaké místní exotické dobroty typu krysa nadívaná smaženýma broukama. Příběh je neoriginální a dost dementní, podbarvenej prakticky pořád nějakým popíkem pro nagelovaný drsňáky. Tomu odpovídá i úroveň slovních výměn, skládajících se částečně z nesmyslů a částečně z drsňáckých hlášek na úrovni žáků nižšího stupně základní školy. Což asi taky byla cílovka. No a protože ta zápletka je fakt retardovaná a asi tak na 10 minut, musí v tom nutně bejt i nějaká ta telenovela hlavních hrdinů. Rozumí se samo sebou s dalšími botami. Každopádně ale, spoiler, jeho čojlífu bylo lepší než čojlífu toho druhýho primitiva a nikdo z retardovaných poskoků to nezeslonil, takže všecko dobře dopádlo.

Pološero (2011) (pořad)

Dokumentární cyklus České Televize s kratší stopáží věnující se tématům od okrajových sociálních či zájmových skupin přes publicistiku až po psychotroniku. Proměnlivost kvality jednotlivých dílů je dána nejen tématem, ale i aktéry vyspupujícími. Díly věnující se subkulturám a publicistickým námětům jsou obecně lepší, u takových léčitelů na dálku nebo terapie léčivou tmou byla dle mého dobře vidět autosugesce aktérů, kteří (minimálně do jisté míry) vysvětlují různé na sobě (subjektivně) pozorované změny působením neprokázaných sil, vše snad pramenící z problémů vyrovnání se s vlastním nitrem a světem kolem. Samozřejme nelze taková témata ignorovat a ani nepopírám existenci osob citlivých na různé věci, ale na šarlatánské praktiky nevěřím, i pro ty exoty, kteří je hájí a zastávají. Emocionální mapa předmětů? Nárůst svalů ve tmě? Ale no tak... Výtky mám také ke vkrádajícím se kecům, kdy nám moderátorka formou na hranici bulváru řekne na začátku, co máme v tomhle díle vidět a na konci, co jsme v dílu viděli. To je trochu zbytečné, pokud je divák schopen udržet 20 minut pozornost, tak si přijaté informace snad zanalyzuje sám, ne? Nicméně formu se obvykle podařilo ukočírovat v rozumných mezích a jistě lze v cyklu najít přínosné informace, predevším v názorech zainteresovaných.

Rekvalifikace (2011)

Rudý Vladovous opět (a naposled ☹) zasahuje, tentokrát v levném celovečerním filmu. Měla to být komedie. Tedy, lépe řečeno, je to natočeno formou ?absurdní grotesky. Vyšlo z toho ale, bohužel, převelesmutné drama. Bohužel nikoliv kvůli slabému hereckému podání nejednoho (ne)herce. Za to si Vlado může ostatně sám, když to režíroval, měl si je zrežítovat. Třeba klackem. Ani proto, že na to očividně nebyly prachy. Dokonce ani pro ty neefekty a nevýpravu. Utratil Vlado většinu rozpočtu za zájezd pro zrzavou rodinku k moři? To "bohužel" píšu z jiného důvodu. Sdělení prostřednictvím příhod pana Zrzavého svým záměrně zveličeným způsobem upozorňují na dost smutnou každodenní realitu. A je škoda, že to tu má tak špatné hodnocení. Já si naopak myslím, že by se to mělo pouštět dětem, je to rozhodně lepší, než kdejaký televizní kecy. Však vy si ještě vzpomenete, co vám Vlado radil. A nebo možná ne... Hermíno, prosím Vás, kolik už jsem s tímhle komentářem ztratil času...

Řezník: Ta holka v mym sklepě (2011) (hudební videoklip)

Od dřívější tvorby už výrazně viditelný posun v kvalitě zpracování. Scény a především masky se neobyčejně povedly, kamera také velmi překvapila. Tohle je i na komerční poměry dobrá práce. Po hudební stránce žádná změna, ale je patrné, že s nárůstem profesionnality se začíná vytrácet živelnost a punkovost klipů jako celku a i texty jsou (relativně) mírnější a posunuté, stavět jen na šoku, pobavení a vulgaritě nelze pořád. Nemám výhrad, dobře zvládnutá úchylárna.

The Divide (2011)

Ha, UncleG mě svým výstižným komentářem upozornil na další shlédnutý film, jehož jméno jsem pozapomněl. A subjektivně je to to z nejlepšího mnou shlédnutého v loňské sezóně. Lépe než kolega bych se po stránce výborného zpracování nevyjádřil, proto snad jen dodám, že film je depresivním varováním před křehkostí a pomíjivostí naší současné povrchní společnosti. Jen "klacky a kameny", těch bude vždycky dost. bum PRÁSK Jdu si shánět brokovnicí...

Vytí vlkodlaků: Znovuzrození (2011)

Vlkodlaky Hills 90210 :D Šmarjá, to byl teda biják. ...Už brzo umřu. Pane bože! Ten, kdo tuhle nahrávku najde, ať ji dá na You Tube ať má smrt není zbytečnáááá... To byla jedna s těch vtipných scén. Teda mělo to bejt šokující a dramatický, ale bylo to k smíchu. Takových scén je tam několik, zbytek pak bezostyšně vyplňuje vata nějakých citečkových blábolkeců. Všichni jsou mladí a krásní, první láska, maturita, máma vlkodlak... Přesně jak si maturitu pamatujeme. No zkrátka to vzniklo asi nějak tak, jak zde píše v komentáři kolega Bloody13. Vážně, ten scénář je vybroušenej jak hnědý uhlí z Polska. Říznutý technickou solí.

Zrození Planety opic (2011)

- Dobrý večer pane, vítejte v restauraci Hollywood. Mé jméno je Rupert Wyatt a budu se dnes starat o Váš stůl. - Děkuji, dobrý večer i Vám. - Přejete si jídelní lístek? - Ne, doporučte mi nějakou vaši dnešní specialitu. - Máte štěstí, dnes podáváme vynikající menu, Opice v digitálu s plitkou omáčkou. Dle receptu slavného Pierra Boulle, specialita našeho šéfkuchaře. - Výborně, jednu mi přineste, ale né moc ostrou! - Dám pozor, aby ji v kuchyni příliš důkladně neanimovali. Budete si přát přílohu? Máme dnes v nabídce obzvláště přihlouplé trouby. - Báječné, několik mi jich přiložte, ale přidejte mi k tomu i jednu fiflenu. Ne moc tučnou. - Nemějte obavy, fifleny jsou dnes jako kost a orestovaná kužicka, marinované v nejdražší kosmetice. - Vynikající. Co mi doporučujete jako předkrm? - V každém případě lehkou marketingovou masáž. A pokud smím podotknout, k opičímu se výborně hodí láhev Zprzněnosti, ročník 2011. - Ne, osobně dávám přednost Neuvěřitelnosti, ročník 2012. Oceňuji jeho konec světa. Navíc jemně navnadí chuťové pohárky před Kýblem na zvratky, který si dám jako moučník. - Skvělá volba, pane. - Dobrá, myslím, že to bude vše. - Výborně. Než bude Vaše jídlo připraveno, smím nabídnout, samozřejmě na účet podniku, skleničku Kyanidu?

Ztracené záznamy z Vietnamu (2011) (seriál)

I když se někdy lehce opakují, historické záběry jsou, až na vyjímky, pouze ilustrační, nová stopáž zinscenovaná, někdy trochu populistické a některé světopolicajtské fráze docela pobaví, je líčení pamětníků v podání mě zcela neznámých lidí poměrně sugestivní. Dokumentární seriál v šesti pokračováních postupně vypráví příběh války ve Vietnamu prostřednictvím vzpomínek několika bývalých vojáků či jejich rodinných příslušníků, díky čemuž vyplouvají na povrch i různé zajímavé kontrasty. Kdyby bylo tempo trochu větší, mohly jít informace více do hloubky, ale i tak je to, i vzhledem k roku vzniku a původu cyklu, dobrá a koukatelná práce. Skoro k neuvěření, že na tom je logo History channel...

Zvědavost (2011) (seriál)

Další dokumentární cyklus natočený populistickým a líbivým způsobem, jak přes kopírák reportáž na TV NOVA, kde náš reportér je živě přímo na místě. Tří hvězdičky dávám za první díl Stvořil bůh vesmír? se Stephenem Hawkingem a za třináctý díl Podstata zla, který je sice natočen příšerně, ale ukazuje velice zajímavý aspekt chování lidí. Ostatní díly jsou slabota.

Ach, ty vraždy! (2010) (seriál)

Ach ta stará vražda! Bohdalová. Česká televize se pustila do nelehkého úkolu, jak naložit s penězi ze všudypřítomné reklamy a od hloupých koncesionářů. Na Kavčích horách už se povalují naprosto všude a není tam k hnutí, tajná konta všech tunelářů přetékají a už to nikdo ani nesbírá. Stovky tisíc se sice podařilo utopit v nápadech jako přímé vstupy do vysílání odkudsi z dálnice, ve kterých postava s chabou představou o české gramatice konstatuje, že jezdí auta. To však nestačí. Proto nejaká osvícená hlava vymyslela neoriginální seriál plný hloupých dialogů ve stylu To je vražda, napsala a zpracování německé detektivky. Ač se někdy s omezenou nápaditostí autoři trochu pohecují a dokonce to vypadá zajímavě, vše spolehlivě utne strašné obsazení a slabé výkony nesympatických aktérů. I když hlavní hrdinka při předříkávání naučeného textu nefuní jako v tom pořadu o vaření, má zas v seriálu dvojroli a točí se kolem ní, skoro bych řekl, výběr mnou neoblíbených herců. Cucáky co neznám, nepočítám. Když se pak přidá nedůsledná režie, je vymalováno. Naštěstí to, zdá se, zařízli, tak se z toho úplný odpad nestihl vyvinout.