Spider-Man: Napříč paralelními světy (2023)

Miluju Spider-Mana, není lepšího superhrdiny, ale tohle bylo velmi překombinované a nepřehledné. Jsem velmi zklamaný, sázelo se na odkazy, camea a hlavně naprosto bezduché omalovánky, jak na LSD. Film je zcela průměrný, až podprůměrný, za mě nejhorší Spider-Man. 50%

Transformers: Probuzení monster (2023) odpad!

Extrémně nudný a nijaký film. Ta “jiskra”, se kterou se nesly předchozí Transformers filmy od “KABOOM” Míši Zátoky se nekoná. CGI otřesné. A fakt, že ve filmu o obřích bojových robotech jsou nejvíce funkční postavy ty lidské, tedy hlavně sympaťák Noah v podání Anthonyho Ramose, je fakt žalostně špatný. Film jsem upřímně neměl chuť dokoukat. Už dlouho se mi nestalo, že film nebudu chtít shlédnout dokonce. Nekoukatelné, nezajímavé, ošklivě vypadající. Mé procentuální hodnocení je 10% a tudíž dávám ODPAD.

Encanto (2021) odpad!

Osobně velké zklamání. Otravné, nepřehledné písničky. Naprosto nudný děj a celkově film na mě působí děsně nezáživně. Audiovizuální podívaná plná barev se zde sice nachází, ale na rozdíl od mnou oslavovaného filmu Coco se zde barevná paleta míchá tak, že se mi místy nedařilo rozeznat postavu od stromu (přeháním). Hlavní postava mi přišla nesympatická a neměl jsem z ní pocit oné roztomilé pohádkovosti a roztomilosti. Vypadala až moc obyčejně, moc lidsky a to se mně do tohoto šálku Disney pohádky nehodí. Toto se pohádkovému velikánovi, dle mého názoru, nepovedlo. 0/10 :(

Rychle a zběsile 10 (2023)

To byla ta nejstupidnější, nejdebilnější, totálně bezmozkovitá číčovina, ale uvědomělá, takže ten film věděl, že je naprosto debilní.. bože já se tak řehtal smíchy😂😂😂😂❤️❤️❤️❤️

Smrtelné zlo: Probuzení (2023)

Make-up/masky si podle mě zaslouží Oscara. Jakože bez debat. Skvěle vypadající trailery a záběry na démon mámu v kukátku ve dveřích, pro mě naznačovaly, že půjde o horor roku 2023. Ale k mému velikému zklamání je nový Evil Dead Rise bohužel za mě extrémně nudný film. Jsem velmi zklamán. 4/10

Pinocchio Guillerma del Tora (2022)

Pinocchiův příběh, více méně, tak jak ho znáte, jen se (dle mého názoru), zajímavějšími kulisami a celkovém provedení, této dřevěné, dětské postavičky. Spisovatel Carlo Collodi našeho dlouhonosého nezbedu napsal v roce 1883. Osobně jsem toto dílo nečetl, ale už teď je jasné, že režisér del Toro si udělal svoji vysněnou verzi. Temná, ale zároveň líbivá pohádka pro všechny, kde si každý každý vezme kousek toho svého. Pinocchio se zde chová jako velice, až otravně mladé dítě, čímž i je. Geppeto a ostatní se mi líbili více.  Zpracovaní nemám co vytknout. 8/10.

Black Adam (2022)

Jak bych popsal další komiksový film od DC? Debilní, totální k*kotina. Ale! Zatraceně COOL! Nemá to žádný příběh. Ten film je dělaný jako slušná popcornovka do velkého a dobře ozvučeného biografu. Jsem rád, že si to na nic nehraje. Nemá to ambice být nějak obohacující. Je to čistá popkulturní jednohubka, kde je hodně násilí a hodně digibordelu. Pokud chcete vypnout a užít si spoustu zpomalených záběrů, výbuchů a nespočet nesmyslných ran pěstí, pak je Black Adam právě pro Vás. Takto film slouží dost slušně, ale nic víc. Mám rád The Rocka a jeho hloupé akční filmy. Protože Dwayne umí z toho nic neříkajícího a nijak neobohacujícího bum sem bum tam udělat fajn podívanou, na kterou se hezky kouká. To platí i o jeho Black Adamovi. PS: dvojku bych si klidně za dva roky dal. 6/10

Harry Potter 20 let filmové magie: Návrat do Bradavic (2022) (TV film) odpad!

Kde byste byli bez paní Rowlingové, vy chudáci! Je mi to moc líto, ale nic, než odpad dát nechci. Neberte to špatně, jako shledání herců je to pěkné, ale díky totalní ignoraci a vyhození J. K. Rowlingové z tohoto shledání, jen kvůli tomu, že má svůj názor? To je fakt hnus. Všichni herci v tomto dokumentu by se měli stydět.

Eternals (2021)

Nejsem fanoušek LGBTQ a nepodporuju to…. Takže jsem viděl Eternals. Tento film je nejdůležitějším filmem MCU. Ne kvůli skvělým soubojům nebo cgi, což bylo opravdu dobré. Je to proto, že film je mnohem víc než jen čistá zábava, popcornový film. Film Eternals přináší skutečné emoce, problém s existencí, láskou, rodinou a dokonce i fylosofické otázky. Především. Gay Eternal jménem Phastos byl tím nejlidštějším Eternalem, scéna s polibkem s byla opravdu přirozená a dávala smysl, nebyla vynucená. A také dává smysl, že adoptoval svého syna ne proto, že je gay, ale proto, že Eternals nemohou mít děti. Líbil se mi jeho charakter. (Ser na recenze bombardérů). Hlavní padouch. Je tvůrcem světů a vytvořil planetu Zemi. A chtěl zničit Zemi vytvořením nového Nebešťana, který by zničil planetu vůbec, ale také by vytvořil něco nového, nový život, takže ho trochu chápu. Film má vše, co je pro Marvel typické, ale má také mnohem víc. Pro mě je Eternals nejlepším origin MCU filmem. Jako film MCU je to po Endgame můj druhý nejoblíbenější. Jako film obecně lepší než Endgame. 95%

Duna (2021)

+zajímavý příběh  +efekty, asi nejlepší za několik let +postava Paula není další modrooký Frodo +tajemno   -příběh sice zajímavý, ale hrozně pomalý -o hlavním záporáku se jen mluví, ale nikdy ho tam neuvidíte  - není to ucelený příběh, jen “buildup” k něčemu mnohem většímu, což mě celkem nemile překvapilo   Celkově se mi to docela líbilo, avšak jsem čekal asi něco jiného. Kdo nečetl knihu(já, ne), bude možná trochu zklamaný. 70