Wipeout - Souboj národů (2011) (pořad)

Spracovanie na úrovni komerčnej televízie, komentár rovnako tak. Takže kvalita ani zábava nič moc, ale všetky by som si kľudne vyskúšal...

Ali Baba a čtyřicet loupežníků (2007) (TV film)

Skôr ľahká komédia ako akčná dráma a ani nie veľmi dobrá. Skrátiť na polovicu a mohol by to byť priemer.

Sin Nombre (2009)

Milujem silu surového a naturalistického príbehu a "happy" endy s pointou.

Zpátky na frontě (2008)

Úvodné minúty a vstup do filmu s pre mňa veľmi zaujímavým strihom i kamerou sľubuje veľa. Príbeh si to udrží, trochu tomu uberá nízka realistickosť viacerých vojnových scén. To však vyrovnáva kamera hlavne v úvode filmu a nápad. Dokonca s nádychom pointy v zmene postojov jedného z hlavných hrdinov.

OMO - Cesta do praveku (2002)

Barabáš opäť vynikajúci v extrémnych podmienkach. Výborne spracované celé DVD aj s extra prílohami. Trošku mi však uteká odkaz. Žiadna z potenciálnych tém sa nedostáva do popredia. Mieša sa divoká voda s kmeňmi ktoré stále odolávajú modernej dobe so zaujímavými antropologickými otázkami, divoká príroda, boj s potenciálnymi chorobami a vírusmi. Zo všetkého trochu, ale ani z jedného dostatočná hĺbka. Ak porovnávam, vie to aj lepšie.

Zoufalci (2009)

Človek si uvedomí, ako dobre mu je vo fungujúcom vzťahu. Príjemné herecké výkony, veľmi zaujímavé myšlienky, ktoré sa veľmi nevtieravo objavujú na pozadí pribehov. Môže pobaviť aj prinúti zamyslieť. Takto má asi pre mňa vyzerať kombinácia žánrov Komedie/Drana.

William a Kate (2011) (TV film)

Asi zbytočne sladké a nakoľko je to "skutočný príbeh" je asi tiež otázka. Mne to trochu pomohlo pochopiť prečo sa môže program všetkých komerčných televízií 2 dni točiť okolo svatby dvoch ľudí, rozoberať od make-upu po to, či si otrú čelo počas príchodu na obrad a či už sú po raňajkách. Ale majú moje sympatie.

Diana, královna srdcí (1998) (TV film)

Ako človek nesledujúci bulvára ani život známych osobností som si konečne dal dokopy kúsy skladačky a pochopil aj to haló okolo svatby Kate a Viliama. O poznanie bohatší a inpšpirovaný....

Než si pro nás přijde (2007)

Pravdepodobne môj dobrý dojem zostáva preto, že prvý krát som zaspal a teraz som dopozeral iba tú emotívnu časť. A po nedávnych rozhovoroch s rodičmi ma to celkom pohlo. Túto tematiku koncov jednoducho môžem.

Sex a Lucía (2001)

Asi nie som cieľovou skupinou režiséra. Napriek niektorým výborným počinom kameramana, slušnej dávky erotiky a krásnych žien ma neoslovjue ten príbeh na pozadí. Všetko sa síce nakoniec logicky prepája no celkovo pre mňa príbeh ostáva príliš abstraktný. Tento film sa ku mne dostal s tým, že je skôť pre dievčatá, že sa mi možno nebude páčiť. Tomuto stereotypnému označeniu som veľmi nerozumel, no dostal som niekoľko takých tipov, tak som zvedavý aj ostatné, pretože to označenie možno začínam chápať :-).